Съединителна тъкан след секцио

  • 3 343
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
Между първото и второто секцио не ми се разнесе.Даже ми беше неприятно докосването там.Все едно ми се взривяваха нервните окончания(незнам как по друг начин да го обясня...)

# 16
  • Мнения: 2 388
разбирам те! чувала съм, че се разнася, но нека и другите да кажат. Успех, мила

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се плаши- след второто секцио става още по-зле Mr. Green
Няма страшно, оправя се. Сега си пипнах операциите- твърдото се е разсеяло Peace

# 18
  • Мнения: 2 865
Ако е съединителна тъкан няма как да се разнесе.
Сестра ми има секцио от преди 6 год., лепена е, а не шита и има сраствания  в единия край на разреза. Там кожата няма подвижност, стои като свързана с вътрешните тъкани и се образува нещо като дупка.

# 19
  • Мнения: 76
И аз бях така след първото секцио,и сега на второто и мен ме чистиха 1:30 часа и сега го няма това срастване.

# 20
  • Мнения: 1 155
 родих със секцио преди 5 месеца и при мен беше така, но вече твърдост на шева почти няма и започна да омеква. Май зависи и от доктора......

# 21
  • Мнения: 8 999
Много зависи от доктора. Но много зависи и какви усилия си положил по време на възстановителния период - на мен ми казаха, че трябва да се движа максимално, да се натоварвам умерено и в никакъв случай да не гледам на себе си като на инвалид. И след двете операции още на 3-4 ден се чувствах превъзходно, намах болки /само леко подръпване/ и търчах като коза, докато много момичета от болницата, а и други мои познати само лежаха и пъшкаха като ранени партизани с месеци.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ей, направо ме плашите, предстои ми секцио  Rolling Eyes и ще следя темата

# 23
  • Мнения: 179
Много зависи от доктора. Но много зависи и какви усилия си положил по време на възстановителния период - на мен ми казаха, че трябва да се движа максимално, да се натоварвам умерено и в никакъв случай да не гледам на себе си като на инвалид. И след двете операции още на 3-4 ден се чувствах превъзходно, намах болки /само леко подръпване/ и търчах като коза, докато много момичета от болницата, а и други мои познати само лежаха и пъшкаха като ранени партизани с месеци.

Е, уж и аз така - много бързо се раздвижих след секциото, не съм се страхувала и никога не съм се третирала като инвалид, нито съм имала болки /с изключение на 2-ия и 3-ия ден при раздвижването/, придърпвания или каквото и да е. Качих 12 кг по време на бременността, много бързо ги свалих след това, спортувам, плувам, разхождам се и т.н., и сега съм 53 кг, толкова колкото бях и преди да забременея, нямам и нито една стрия .... общо взето не съм от "ранените партизани" ... обаче явно това не пречи да имам такава тъкан  #Crazy

# 24
  • Мнения: 3 069
Имах подобен проблем до около 1 година след секциото.
Над разреза имаше удебеление и то доста голямо и изтръпнало.
Оператора ми каза, че това състояние може да продължи до към3 години.
И все пак си мисля, че вичко е до това как са те шили...аз не бях доволна от шевовете си.Шапнали 2 шева отгоре, отвратилно голям разрез...13 см.
Ще го преживея де, нали сме живи и здрави!

# 25
  • Мнения: 2 616
Аз също до скоро имах таково удебеление, снощи забелязах, че почти е изчезнало. От около месец правя редовно коремни преси, възможно ли е да е от това? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт