ЗА и ПРОТИВ Матерна

  • 5 315
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 576
Цитат на: aniK
Chetoh mnogo mneniq za i protiv Materna. Ima edni vitamini na rastitelna osnova na Jamison, kazvat se PRE-NATAL i sa za bremenni. Nqkoi ima li vpechatleniq?

Аз лично изпих една опаковка Матерна в началото на бремеността и не бях доволна. Засилваше ми киселинити, да не говорим за констипацията. Тогава казах на гинеколожката, че не се чуствам добре, но тя беше категорична, че трябва да пия.  Тъй като се преместих при друга докторка  и на нея и се оплаках ми предписа Пре-натал. Лошото е, че трудно се намират и са по-скъпи като цяла опаковка, но за сметка на това са и повече. От тях се чуствам добре, така че сама си прецени кое е по-добро за теб.

# 46
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
За или против сама трябва да решиш. Зависи от общото състояние на организма, от поносимостта ти към точно тези витамини и не на последно място отношението ти по повод приемането на витамини по изкуствен начин.

# 47
  • Мнения: 46 562
Цитат на: Kally
Аз имам много познати и приятелки, които са пили МАТЕРНА по време на бременност и наистина са качили много килограми. Естествено е при всеки организъм да е различно , но най-честия симпром(ако мога така да го нарека) при пиене на тези витамини е увеличаването на апетита..........


Аз качих 12 кг., нямах кой знае какъв апетит, нито са ми се прияждали странни неща, както на някои бременни. Пиех всеки ден по едно хапче, правех 10 дневна почивка м/у всяка опаковка. Не съм имала запек  Thinking

# 48
  • Мнения: 46 562
Цитат на: DEianaZ
не мога да изчета всички страници, но на мен ми става много лошо от Матерната. Така беше и през предишната ми бременност така е и сега. След като я изпия лягам и чакам да умра...не знам защо така


На мен ми казаха, ако имам такъв проблем, да я пия непосредствено след ядене, а не на гладно. Правех го след закуската и не ми е ставало лошо. Но пък всяка жена е различна, напълно възможно е да не ти понасят определени витамини.

# 49
  • Мнения: 6 315
Аз пих Матерна само през зимния сезон. Като излязоха салатите започнах да хрупам  Mr. Green . Пиех по половин таблетка на ден в продължение на 10 дни и след това 10 дни почивах. По принцип витамини се взимат на интервали, не непрекъснато като почивките е добре да са равни на дните, в които се пият. Така общо съм изпила малко повече от 1 опаковка.

Родих голямо бебе, но и аз и баща му сме били доста едри бебета, така че е нормално.

# 50
Не съм пила никакви витамини през бременноста ми. Качих 27кг. #Crazy , а бебо се роди 3,550кг. Не са ми се прияждали някакви странни неща, нито съм притрепервала за някакво ядене. Странното е че ми се ядеше кисело мляко, странно за мен де.  Wink

# 51
  • Мнения: 1 878
С първата си бременност пих Матерна от 4 месец през цялото време на бременността и после до към 3 м на бебо, докато го кърмех и се чуствах съвсем нормално. Бебо се роди 4.100 кг., което си е едро бебе

Сега с втората ми бременост пак започнах но на втората седмица се изринах по лицето и я спрях за 5 дни, но не бях сигурна, че обрива се дължи на Матерна. После пак я почнах пак 2 седмици и пак обрив тогава я спрях окончателно.
Докторката ми каца да си взимам фолиевата к-на и да ям плодове и зеленчуци.

Та това е моя опит - Всеки според организма си - аз явно нямам нужда сега от допълнителен прием на витамини, или ме дразни селена, който преди го нямаше в Матерната

# 52
  • Мнения: 1 999
Аз също пия Матерна, може би от 1 месец. Гинеколога ми я предписа да я пия 10 дена и след това 10 дена правя почивка.
Нямам странични ефекти и се чувствам добре. Не пия никакви други витамини в момента освен Матерната.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 435
Az reshih v polza na Pre-natal na Jamison. Imam doverie na lekarq si, pokazah mu gi i toi gi odobri. Prosto ne beshe chuval za tqh, a te sa specializirani za bremenni i kyrmachki, na rastitelna osnova, usvoqvat se 98%.  Predotvratqvat gadene i povryshtane. Opakovka ot 100 taletki struba 36-39 lv.

Spodelqm s vas, zashtoto sa ne mnogo poznati, a sa dobri. Malko lekari gi znaqt.

# 54
  • България-София
  • Мнения: 573
Цитат на: Slunce
Слушай си лекаря-иначе за какво да ходиш при него.
Ако не му вярваш - смени го.
Но ние тук (с 2-3 изключения) нямаме медицинско образование.

Аз ходих при 3ма и тримата казаха Не. Не съм пила родих прекрасно 4 килограмово бебе.  Simple Smile

Моя лекар ми забрани категорично да пия витамини /освен фолиевата киселина и желязо от 6-тия месец/. Естествено ми правеше кръвни картини всеки месец. Според него витамините не са бонбончета - колкото полза толкова и вреда от тях.

# 55
  • Мнения: 3 356
На мен ми ставаше лошо от ния и спрях да я пия...Но тъй като бебът наистина се нуждае от витаминииаз също,започнах да пия по 1/2 и то вечер и нямям оплаквания за сега

# 56
  • Мнения: 2 407
Аз също пих Матерна- 10дни пия 10 почивам.Изпила съм една опаковка-30 хапчета!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 385
Аз пия Матерна от 4-тия месец всеки ден и лекарката ми каза, че мога да я спра , ако се храня напълно балансирано. Обаче през зимата какво ти балансирано, зеленчузите фалшиви, ябълките Турски и безвкусни.
И аз Матерна non-stop.

Не ми е лошо, даже косата ми като хукна да расте, спря да капе, не отичам. Даже си мисля защо не я пият и хората, дето не са бременни.

# 58
  • София
  • Мнения: 8 285
Цитат на: nimfetka
Аз също не смятам, че матерната е необходима на всяка цена. Най-добре е лекар да прецени. Аз през цялата си бременност не съм пила никакви витамини, освен фолиевата кисела в 4-5 месец. Чувствах се повече от отлично, изследванията ми всеки месец бяха напълно в норми. Но бременеех през лятото и ядях в несвяст плодове и зеленчуци. Родих напълно зраво момченце, тежащо 2 и 800. Според мен необходимите вещества могат да се набавят и с правилно хранене, а не непременно с допълнителен прием на витамини.


И аз така ...
Пих само фолиева киелина и геритамин (А + Е) от 4тия месц около 2 мсесеца...после малко малтофер (Fe)
... казаха ми "Витамини от плодове" ... общо лекарите с които бях контактувала (в това число и зъболекарят ми) казаха че не се препоръчват Витамините и Минералите да се приемат задължително от всички бременни като добавки. Ако има нужда това е друг въпрос

# 59
  • Мнения: 34
И на мен ми каза гинеколожката да почна да пия матерна, но направо взех да се чудя след като прочетох какжо пише тук. До сега (20 г.с.) пиех фолиева киселина, от 15-та г.с. пия и Магнерич, заради чувствителност на матката; през първия месец пих мултитабс, но после ми казаха, че няма нужда. Имам и някаква уроинфекция и пих и Nelidix. Мислех, че матерната е добре за бебче, но сега направо не знам, и като помисля колко хапове изпих откак съм бременна, толкова не съм изпивала през живота си  33uu

Общи условия

Активация на акаунт