Операция на киста

  • 3 700
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 381
А отколко време ти е кистата и защо прецениха, че трябва да се оперира? Опитвахте ли медикаментозно лечение? Интересно ми е, защото не ми е ясно как точно определят вида на кистата предварително и кога е за операция.
Различните видове кисти изглеждат по различен начин на ехограф. Обикновено по размера преценяват дали да се оперира жената. Ако е по-малка понякога препоръчват забременяване. То обаче не винаги може да стане. За съжаление. При размер над 3 см препоръчват операция.

# 16
  • Мнения: 95
Ходя в клиниката на д-р Щерев, а лекуващият ми лекар е д-р Андреева. Да, 3 месеца бях на лечение с регулон. Имах кисти и на двата яйчника, тази на левият се повлия от лечението, но на десния не мръдна и мм, затова ми казаха че колкото по-бързо се оперира, толкова по-добре. Избраха коремна операция пред лапароскопия, защото се опасяват че има сраствания, освен това кистата е двукамерна и не било хубаво да се изгори и течността да изтече в корема, особено ако е ендометриозна. Защото така ще се създадат предпоставки за образуване на ендометриозни огнища. 
Страшна ли е коремната операция? Никога не са ме оперирали и колкото и да се успокоявам, че всичко ще е наред, пак си ме е страх.
Благодаря ви за отговорите! Изчетох толкова много в този форум и информацията за сходните случаи, която прочетох, ми помогна много, във всяко отношение.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Моята киста я откри д-р Ганева в клиниката на Щерев. Тогава ендометриозата беше на левия яйчник, а на десния, според Ганева, имаше фоликулярна киста. Изписа ми Регулон, като каза, че ендометриозната няма да се повлияе от него. Аз не  го взимах, отидох на друг д-р и нямаше фоликуляна киста. На мен тя също ми обясни, че ако има сраствания трябва да се направи лапаротомия.
Доколкото знам при тази операция разрезът е около 4 - 5 см. Някои жени се възстановяват много бързо, други - чак на 12-я ден почват да си ходят нормално.
Имай предвид, че понякога на ехографа изглежда, че има сраствания например по тръбите, а при отварянето се вижда, че такива няма.
Да се включат момичета, които имат вече лапаротомия.
УСПЕХ от мен!  Praynig  Hug

# 18
  • Мнения: 61
А стандартно колко време се лежи в болницата след нормалната операция? Предполагам, че с лапароскопия е по-кратък престоя...

# 19
  • Мнения: 95
Моята докторка ми каза, че престоят ще бъде най-много седмица след лапаротомията, но обикновено е 4-5 дни.

# 20
  • Мнения: 409
Niakoi znae li kolko struva laparotomia na kista na iai4nika v klinakata na Dr Shterev s napravlenie ot li4en lekar?

# 21
  • Мнения: 409
Nadiavam se Herzog da se poiavi skoro i da razkaje za operasiata. Az sashto sam ot Sliven i ste mi praviat operasia v klinikata na Shterev. Imam edna laparoskopia ve4e,no 4esno kazano mai ne mi beshe ot polza. Ne samo,4e ne mojaha da iz4istiat vsi4ko, ami kistite se poiaviha otnovo mnogo skoro, za okolo 6 mesetsa. Abe polovin4ata rabota. Ta sega otivam na laparotomia. Pri vseki e razli4no predpolagam. Ne hodete da vi operirat kade da e.

# 22
  • Мнения: 95
krassina77, Лапаротомията при Щерев е 1200 лв без направление от касата, 700 лв с направление. Престоят в болницата струва 30 лв на ден, аз останах за 3 нощувки, най-много се остава за 5.  Според мен си направила добър избор. Ако се върна назад и имам избор, пак бих отишла там.
Кой ти е лекуващият лекар и кой ще ти прави операцията?

Общи условия

Активация на акаунт