Почитатели на индийската кухня има ли :)

  • 9 371
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
За съжаление незнам, може би от набухвателя става такъв?

Колкото по-силен е набухвателя толкова по-кухо става , нали?

 Thinking

# 16
  • Мнения: 3 830
Интересна ми е не само Индия, но и културата и, кухнята, всичко..
Ще си харесам нещо и ще пробвам да приготвя.

Някой може ли да даде линк към темата с италианската кухня? Никъде не мога да я открия тази италианска кухня  Sad

# 17
  • Мнения: 22 867
Интересна ми е не само Индия, но и културата и, кухнята, всичко..
Ще си харесам нещо и ще пробвам да приготвя.

Някой може ли да даде линк към темата с италианската кухня? Никъде не мога да я открия тази италианска кухня  Sad


Ето я! Grinning

# 18
  • Мнения: 3 830
Интересна ми е не само Индия, но и културата и, кухнята, всичко..
Ще си харесам нещо и ще пробвам да приготвя.

Някой може ли да даде линк към темата с италианската кухня? Никъде не мога да я открия тази италианска кухня  Sad


Ето я! Grinning

Благодаря!  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 199
Явно няма почитатели на индийската кухня  Cry
 Sad

жалко, а си заслужава  Peace


# 20
  • Мнения: 1 116
За съжаление незнам, може би от набухвателя става такъв?

Колкото по-силен е набухвателя толкова по-кухо става , нали?

 Thinking

В Наан-а няма набухвател. Пекът се само под грил(горен реотан), по време на печенето се обръщат да се изпекът и от другата страна. Та точно като се пекът само от едната страна, горната страна се издува и така питката става на мехури.
Само веднъж съм правила питки Наан, от пълнозърнесто брашно и станаха много хубави, рецептата обаче така и не я записах. Ще се пробвам пак някой път и ще я напиша.




# 21
  • Мнения: 2 199
Juturna написа рецепта за Наан в която има мая, всъщност ще поразпитам и аз ще се отчета  Laughing

Tannita , много благодаря!
 Heart Eyes
  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 116
Да и аз се поразрових сега и видях че в повечето рецепти за Наан има мая, в тази дето правих аз обаче нямаше.
Но мехурите все пак идват от начина на печене, не от маята.

Ето намерих две клипчета на индийки как правят Наан

http://www.youtube.com/watch?v=vow-kxTPatc

http://www.youtube.com/watch?v=ZXOSO6nU_Z8&mode=related&search=

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 20:06 от Tannita

# 23
  • Мнения: 1 436
Май се оказа, че наанът ми се е получил не от рецептата, а защото съм налучкала начина на печене  Embarassed. В моята книга нищо не пише за горния реотан обаче  Thinking, а по принцип обясняват такива неща.

Мерси Таннита   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 116
Наизвадих си разни книги за хляб и колкото книги, толкова и различни рецепти за Наан и начини на печене. Явно като нашите пити, рецепти много Simple Smile В едната пише да се пекът в загрята фурна, другата само на горен реотан в предварително загрята тава, без да се обръщат. Наистина обаче начина на печене оказва влияние за мехурчетата. В The baker's bable пише точно това което обясних по-горе, че се пекът на горен реотан по 2-3 минути от всяка страна. Naan is a yeast-risen flatbread which puffs up on cooking under a very hot broiler, because this creates an air pocket inside the bread.

Като гледах клипчетата на индийките, видях че ги пекът върху някаква загрята дебела плоча и пак под грила само, но без да ги обръщат, явно отдолу се изпичат от плочата.  Едната индийка освен мая слагаше и хлябна сода, а в рецептата в The baker's bable освен мая има и бакпулвер, в другите книги пък е само мая. Аз обаче толкова книги имам, че не мога да намеря точно откъде правих тези пълнозърнестите.

Трябва Тандури да се намеси, тя е живяла там и може би ще даде най-достоверно инфо.

# 25
  • Мнения: 2 199
Tannita bouquet

Тандури
къде си   bouquet  bouquet  bouquet

наистина ли е живяла там искам да я питам разни неща  Praynig , ако може да се включи
 Blush
 Hug

# 26
  • Мнения: 7 091
Тук съм, питайте Simple Smile

 Относно рецептите и разминаванията в тях, като каже човек Индия, всички си представят една държава. Като си там обаче далеч не е така. Индия има 28 щата, които нямат нищо общо със щатите в САЩ. Кухнята, обичаите, традициите, езиците са толкова различни понякога, че не можеш да кажеш, че имат въобще нещо общо. Затова и Наан печен в Кашмир и този в Карнатака ще са коренно различни Simple Smile
А, забравих ли да подчертая, че индийските ресторанти извън Индия са доста различни от местната храна Simple Smile В чужбина храната ( особено по степен на лютивина) е пригодена за чуждестранния вкус, което е и нормално, иначе нямаше да имат клиентела, освен индийци кореняци разбира се  Laughing Имайте предвид, че Наан-а се пече в тандур( а това в домашни условия просто няма с какво да се замени, приблизително плочата на онова бабе дето е пуснала Танита може и да свърши работа, но пак е по-различно) и от пълнозърнесто ( чапати) брашно, затова и може да ви става различно.
От различните видове хляб аз обичам роти( без мая) и пуури, тези също са от чапати брашно.   Peace

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 23:48 от Tandoori

# 27
  • Мнения: 1 436
Имайте предвид, че Наан-а се пече в тандур

Да минем да го печем у вас тогава Joy   bouquet

# 28
  • Мнения: 7 091
Имайте предвид, че Наан-а се пече в тандур

Да минем да го печем у вас тогава Joy   bouquet



Хахахахахахах Joy hahaha

# 29
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Някои индийски неща ми харесват, тези дето мога да ги вкуся де Embarassed, не издържам на много лютиво. Butter chicken със задушен спанак и леща правя често. Откакто открих марсалата един голям буркан ми е винаги пред очите Grinning, според мен е гениално да смесиш и кимион и кайен пепер и  бахар и карамфил и тумерик и какво ли не още ... Слагам на много манджи, отива  Peace. Тандори паста също ...

Общи условия

Активация на акаунт