Един въпрос за потенето и един за памперса

  • 2 118
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Набави си протектор за матрака,
Какъв е този протектор, аз знам за чаршаф тип памперс.

Представлява едно гумирано от едната страна парче, а от другата като хавлиен плат. Има го в различни размери. Нашият е от Штъркел, с ластици отдолу, които минават под матрака, за да не се мърда насам-натам. Ето тук има подобен, но тези са за бебешките легла :
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3660

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
и аз имам такъв протектор, но се чудя като наближи времето за махане на нощния памперс колко ще ми върши работа, защото като се намокри и го изпера съхне 2 дни, заради това, че е с ластик и е свит. Дали да не сложа един найлон  newsm78
Какъв е този чаршаф тип памперс??

# 17
  • Мнения: 10 758
и аз имам такъв протектор, но се чудя като наближи времето за махане на нощния памперс колко ще ми върши работа, защото като се намокри и го изпера съхне 2 дни, заради това, че е с ластик и е свит. Дали да не сложа един найлон  newsm78
Какъв е този чаршаф тип памперс??
Мисля, че се води нещо като постелка за възрастни newsm78С различни размери е.Примерно 60х60.Попива и не отива нито на чаршафа, нито на матрака.За еднократна употреба, както памперса.

# 18
  • Мнения: 524

Какъв е този чаршаф тип памперс??
Точно, като памперс, но чаршаф, виждала съм, но не знам къде се продават.

# 19
  • Мнения: 10 758

Какъв е този чаршаф тип памперс??
Точно, като памперс, но чаршаф, виждала съм, но не знам къде се продават.
По аптеките, където продават санитарни материали.

# 20
  • Мнения: 1 640
Тези непромокаеми санитарни парчета се продават и в добре заредените бебешко-детски борси/за пюрета и млека,памперси/.Стоят наредени до дамските превръзки или до памперсите.
Удобството е ,че покриват добре дет.матрак,но шумолят при въртенето на детето в леглото.Затова не ги ползваме.
 /Струваха по 40 стотинки бройката./

# 21
  • Мнения: 4 915
За нощния памперс:

При Мариела го махнахме, когато започна да се буди 10-15 утрини поред със сух памперс.
Нощем преди лягане се изпишква на гърнето.

Тя принципно не се налива с много вода, за мое съжаление, но ако все пак се случи - има и инциденти.
Точно такъв чаршаф-протектор имаме и ние, какъвто е описала Зори. Купихме го от Пинокио в Дружба. За Мариела - когато беше бебе още. Сега не знам дали ги имат.

Иначе съм купувала големи чаршафи от аптека - каквито Феята описва, но наистина шумолят и може малко да запарват заради найлона от долната им страна... Thinking

Та това е съветът ми - изчакай детето да успява само да се сдържа сухо през нощта. Говори й преди лягане как няма да се напишква и сутрин гащичките ще са й сухички. При положение, че има инциденти, просто го отбележете като факт, и кажи, че следващия път вече ще е сухичка и няма да се напишка, защото нощем не се пишка.
Задължително преди лягане - на гърнето и час-два преди лягане нека не пие много вода. Ако е възможно, разбира се.

# 22
  • Мнения: 2 353
  А защо искаш да й махнеш нощния? Аз го махнах когато започнах да го намирам почти сух. Сложих гърнето до леглото и тя ставаше рано сутрин, сядаше на гърнето и после си лягаше пак за малко.

# 23
  • Мнения: 1 568
Моят се поти също така,всяка нощ от както се е родил,направо телцето му се отпечатва в/у чаршафа,дюшека дори,преобличам го всяка нощ поне 3 пъти,а вече е на 7! Ужас! И ми прави впечатление,че и неговата пот мирише неприятно! И аз не съм го солила,моят не даваше! Казваше бабешки отживелици.... newsm78

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Ако е само в горещените е нормално, но ако и през другото време се поти обилно провери за рахит. Детето ми като бебе имаше такъв проблем.
Нощният памперс го остави, докато бъбречетата на детето съзреят да задържат урината по-дълго. При различните деца става по различно време. Това нощно будене не травмира ли децата?
А на това за осоляването вярвате ли? Преди време писаха дори за смъртни случаи на бебета в Шуменско, третирани по този начин.

# 25
  • Мнения: 4 915
... И аз не съм го солила,моят не даваше! Казваше бабешки отживелици.... newsm78

Правилно не ти е давал. Осоляването и потенето с мирис нямат връзка.

Общи условия

Активация на акаунт