Чудя се какво да правя

  • 1 362
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 005
Ние също имахме проблем с дъвченето WhistlingДавеше се и повръщаше , ядеше само пасирана храна WhistlingТолкова теми бях изписала, ужасс #CrazyБеше ни побъркал #Cussing out Постепенно започнахме да му даваме царевични пръчици, но не го насилвах, а му ги оставях на количката и той сам си ги взимаше и започна да ги опитва- беше на 1г.  и 3м. Само ревях и се тревожих, че останалите деца вече ядяха всичко , а ние - не!!!Постепенно започнахме после да му даваме средичката на филийка хляб Naughty На 1г. 6м. го пуснахме на ясла като ги предупредих, че детето не може да дъвче и се дави и съответно повръща всичко-да внимават! Покрай другите деца точно за 3,4 дни се научи да дъвче и яде всякаква храна Hug Не можех да повярвам, че това е моето дете, покрай мен и моите близки, но явно подражанието си е свършило добре работата hahaha След което синът ми започна да се храни по-добре и от останалите деца, поне така твърдят лелките в яслата и бил много самостоятелен, а в къщи се гоним, все още за да ядем.Така, че започни с царевични пръчици и постепенно всичко ще се оправи- не се тревожи Rolling EyesУспех, мила  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 994
остави го само да поеме инициативата. давай си му пасирана храна, а пред него в една чинийка слагай примерно картофчета, морковчета и каквото се сетиш на по-едри парченца, така че да може само да си взима ако иска. особено ако се храните заедно и вижда, че и вие ядете така ще му стане интересно в един момент. и не се притеснявай ако се омаже до ушите, това си е част от забавлението  Wink

Ето този съвет ми хареса. И аз си мисля, че най-малкият ми има подобен проблем с пасирането. Ето вече е на 9 месеца и иска да е гладко, иначе се дави. Големите на тази възраст вече си дъвчеха с венците (според мен не е свързано с наличието на зъби).
И аз съм решила да пробвам с малки парченца първо, а после да продължа с по-едро смляна храна! Защото 3 години пасиране ми се виждат множко  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 877
Не се притеснявай!На Боян му пасирах всичко някъде до 1,5г.Просто ако му дадях нещо по-твърдо,веднага следваше задавяне и то доста стряскащо.Същото е положението с Дарин - още не смея да му давам твърди неща

# 18
  • Мнения: 1 081
Щом не иска значи не е готов за по-твърда храна, а и щом сте само с 4 зъба е напълно нормално. Изчакай още месец и пробвай пак, ако не иска изчакай още и дай пак и така докато прояде.

# 19
Не  го насилвай щом не иска.В един момент ще се "престраши" и ще прояде

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не бих го насилвала,щома досега хапва добре с лъжичка,нищо,че е само пасирано.Не знам дали има връзка със зъбите,те така или иначе са резци засега и с тях се отхапва,но не се дъвче.Сина ми е почти на10 месеца и има само 2 зъба,но ще се удивиш какви големи парчета храна поглъща,почти не пасирам вече.Но трябва да му ги подавам аз,дам ли му ги в ръчичката си играе с тях,не ги слага в устата.

Общи условия

Активация на акаунт