Расте ми мъдрец, бере, боли....помогнете ми

  • 12 710
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пий Аулин - то е силно обезболяващо и зъбарят каза, че пак е вид парацетамол.
Има една вода за венци и зъби с прополис - и тя обезболява, а и ще чисти забралото...
Дано те отпусне скоро...

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пий Аулин - то е силно обезболяващо и зъбарят каза, че пак е вид парацетамол.
Ако е с парацетамол (провери!), не пий друг парацетамол, да не се предозираш. Чети упътванията. Ако джипито го няма, може би педиатърът на детето ще помогне точно за това? (какво да пиеш и в какви съчетания)

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аулина не е безобиден, внимавайте с него. Аз си мислех, че е безобиден и спокойно си прасках по някой като ме заболи нещо, обаче джипката ме светна да не прекалявам.

# 18
  • Мнения: 700
 По добре не се тъпчи безполезно с болкоуспокояващи,ами отивай да оправят проблема веднъж завинаги.Има всякакви средства за кърмачки.Колкото по-навреме отидеш,толкова по-малко хапове ще изпиеш и по-малко стрес ще изживееш.Друго лечение освен хирургично в случая няма,самолечението само отлага проблема.Най-веройтно,ако самият мъдрец е здрав само ще ти резнат част от лигавицата около него и може и да няма нужда от антибиотик!!!

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 23:22 от Bungichka

# 19
  • Мнения: 2 616
През 6 часа пия Панадол, защото не се издържа иначе, едва си отварям устата-втори ден на супички я карам, грозна работа, грозна. Пия си антибиотика чинно и моля ви, стискайте палци, до понеделник да мине възпалението, да ме хване упойката и да го цепят тоя венец, че просто не се трае  Praynig

Уфффф, оплаках ви се  Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Гадна работа е това с мъдреците, два пъти се налагаше да ми вадят, защото така и не поникнаха, въпреки всички цепения и антибиотици, които пих.
Пиши какво става, дано докторите са ти помогнали?

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
на мен ми бяха казали, че мога да си плакна (жабуря или там както се казва) устата с елодрил и тантум верде водата, която е - на тях пише пропорции. Елудрила си е заболекарско точно, преди и след вадене на зъб се ползва...на мен поне за малко ми облекчаваше мъките по мъдреците.   а и дезинфекцира и т.н.
Но питай все пак как е съвместим с антибиотика, предполагам, че няма да има проблем. А как кърмиш с антибиотик и упойки???

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Не пий Аулин, нито Ибупрофен. Това са нестероидни противовъзпалителни средства и са противопоказани за бебето.

# 23
  • Мнения: 2 616
Оказа се, че нищо не расте, само бере  Cry Обаче още не могат да работят по зъба, защото е безобразно възпален венеца и не ме хващат никакви упойки. Вече 4-ти ден пия Думокс 2*750мг и си пръскам с Тантум Верде спрей лигавицита, ако много заболи пия 2 панадола и чакам. В четвъртък пак имам час да видим какво ще го правят. Много грозна работа  Sad

Ще ида да питам и за това Елодрил обаче, благодаря   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
да то е по-хубаво от тантума със сигурност....дано скоро се оправят нещата..

# 25
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти, дано не се включвам късно, но имах същия проблем, бебка беше на 2 месеца...мъдреца толкова ми се поду, че неможех да си отварям устата...отидох на дежурен зъболекар/защото на мен ми се случи по време на някакви празници/та там ми каза, че трябва да пия антибиотик...и го проми с кислородна вода...ефект нямаше никакъв...Казах му, че кърмя и т.н. той каза ми това е положението, антибиотик...съответно не го пих...на др.ден отидох на др.зъболекар...та благодарение на тоя човек, който ми слага дренажчета всеки ден, с онова миризливото лекарство/в продължение на 1 седмица/ гнойта изчезна и нещата се оправиха...та намери зъболекар, който ще се навие да ти прави промивка и да слага памучета с "онова" лекарствонезнам как се казва, но има спец.миризма на зъболекар/ Е съотвено ме накара да направя и снимка, за да види докъде е гнойта и дали нещо с корена не е в ред..та снимка можеш да направиш, дават едно нещо като риза, което ти покрива гърдите и няма проблем...Мъдреца трябва да го извадя...но засега закрепвам положението, като не дъвча на тази страна и не ям никакви семки и ядки...но тогава закрепих положението, което си беше доста тежко, защото се беше получил и абцес и въобщеее..та търси добър зъболекар...който да ти влезе в положението...
Пила съм само парацетамол, че не се издържаше...

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 15:15 от EmilyR

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не пий Аулин, нито Ибупрофен. Това са нестероидни противовъзпалителни средства и са противопоказани за бебето.
Защо мислиш така? Ибупрофенът е второто като избор средство за облекчение на болки при кърмачки след парацетамола - а за болки, съпроводени с възпаление, като в случая или както в случаите на мастит, е първи избор заради противовъзпалителния си ефект. При това ибупрофенът буквално не се открива в кърмата на майката, т.е. бебето не получава никакво количество от него, за да има проблем.
В справочника на Хейл за лекарства по време на кърмене инфото относно ибупрофенът е такова:
Цитат
При последователно приложение от 5 дози от 400мг през интервал от 6ч не се откриват следи от ибупрофен в кърмата на майката. В кърмата преминава изключително минимално количество, около 0,65% от майчините нива.
И още малко:
Цитат
Summary of Use during Lactation:
Because of its extremely low levels in breastmilk, short half-life and use in infants in doses much higher than those excreted in breastmilk, ibuprofen is a preferred choice as an analgesic or antiinflammatory agent in nursing mothers.


От Аулин и аз бих се въздържала, освен в екстремни случаи (независимо че може да се прилага  при кърмачки при внимателна преценка) - съвсем не е безобидно лекарство, може да доведе до тежки увреждания на черния дроб (на майката) и е забранен в много страни. Иначе, предвид че и молекулното му тегло, и протеиновото свързване са по-високи от тези на ибупрофена, по логика би трябвало да преминава в кърмата в още по-малки количества от него (но липсват реални изследвания за това).

# 27
  • Мнения: 1 049
Мъдреците трябва по принцип да се махат, само проблеми създават... Нищо няма да усетиш с упойка и при всички положения след това няма да те боли както сега... И аз бях така и отлагах дълго като си мислех, че ще минат, но докато не ми ги извадиха все ме мъчеха с едно или друго...  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
Мъдреците трябва по принцип да се махат, само проблеми създават... Нищо няма да усетиш с упойка и при всички положения след това няма да те боли както сега... И аз бях така и отлагах дълго като си мислех, че ще минат, но докато не ми ги извадиха все ме мъчеха с едно или друго...  Heart Eyes

ти чете ли темата????

и хич не съм съгласна, че трябва непременно да се махат...ако беше така нямаше изобщо и да растът такива зъби....

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Разбира се, че няма нужда да се махат 'по принцип' - при някои никнат трудно, при други - много лесно, а трети изобщо не помъдряват Laughing Моите собствени мъдреци даже не ги разбрах кога са поникнали - един ден си правех муцуни в огледалото и видях, че имам повече зъби от обичайното Grinning

Общи условия

Активация на акаунт