Град в града - Студентски град

  • 3 560
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Ех, 14-ти блок на ТУ Mr. Green. Там поживях , доста купони обходих и дискотеки. Отдавна беше това-10-12 год. И тогава имаше хлебарки и нямаше парно . Торбички с храна висяха през прозорците зимата. За една седмица нямахме ток половината блок, но съседната стая имаха, та от там с разклонители имахме една крушка да свети и се къпехме при приятели. Ама 13-ти блок какъв хубав го направиха тогава, така и неможах да се вредя да живея там. Оттогава не съм стъпвала там, сигурно е доста различно Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 993
Ех, 42Б и 41 А Heart Eyes Доста време прекарвах и в 36, там живееше до вчера (днес се изнасят, хаха) най-добрата ми приятелка Grinning
Още съм си влюбена в СГ...Пък и сегашните ми хлебарки са много по-големи от онези там. Crossing Arms Чудесно място, само млади хора...Пък и аз съм си малко бохемски тип, не ми пречи колко се гъчкаме в стаята, колко  е мръсно и колко са изпочупени улиците. Там се свикнах на денонощен магазин, да съм в центъра на купона...Ае жестоки две години изкарах там Sunglasses
Ето!
Статия в Ню Йорк Таймс за СГ
Резюме на български на статията

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изтървала съм го този лукс.
В Пловдив нямате такъв град, а и ПУ няма общежития.
По квартири живях, но и там имаше някои от гореспоменатите екстри.

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Още съм там.
Доста е различно от това, което беше.
Помня това, за което говори Анче. Така беше 95-96-та, после полека-лека се промени.
Сега има доста жилищни блокчета и строежи между блоковете, освен всичко друго ooooh!

# 19
  • Мнения: 6 993

Имам толкова свидни спомени, като музикални парчета говоря, от купоните на наще, че едва ли някога биха били изместени от днешни еднодневки. За пример - Форинър, Лед Цепелин, Дийп Пърпъл, Би Джийс...на такива разни...
Завидях ти. Аз съм живяла там от бебе до 2 години. Спала съм до тонколона, дънеща Юрая Хий и Дийп Прпъл...Но Нищо не помня. Майка ми мисли, че толерантността ми към всякакви народности идва от факта, че в яслата по цял ден съм била с бели, черни, жълти и въбоще всякакви дечица Laughing Сега няма толкова чужденци там.
Може би за това се чувствах на родна почва, като заживях там Laughing

# 20
  • Мнения: 3 818
Помня как като отидох да живея в Студ.град първата вечер решавам да отида на стол. В 21ч. hahaha Добре че продаваха сандвичи на 14-ти блок, та не си легнах гладна. Laughing

Много ми харесваше това, че денонощно можеш да получиш това, което търсиш като се почне от храна, та се стигне до преснимане на лекции например.
Като се върнах в родния ми град, един месец редовно замръквах без хляб, защото си мислех, че когато и да изляза, ще има откъде да си купя  Laughing

Точно в момента като се сетих, много ме замъчи носталгията по него. Мизерията някак си не я помня толкова, помня хубавите неща повече.

# 21
  • Мнения: 6 993
Много ми харесваше това, че денонощно можеш да получиш това, което търсиш като се почне от храна, та се стигне до преснимане на лекции например.
Като се върнах в родния ми град, един месец редовно замръквах без хляб, защото си мислех, че когато и да изляза, ще има откъде да си купя  Laughing
Да, и аз бях така като се изнесох на квартира и наблизо нямаше  денонощен Crazy И като започнах да пътувам до Габрово - магазини с обедни почивки, не работят нощем, денонощният на майната си Shocked Направо ми беше чудно как оцеляват горките студенти там. Е, научих се и аз да оцелявам... Joy

# 22
  • Мнения: 2 212
Аз в Студ. Град не съм живяла, защото не съм учила в София, ама съм ходила там(по работа и на купони).
Не ми харесва. Не знам преди 10-на год. може да е било "яко", ама ме отврати цялата мръсотия и мизерия, за чалгата(не само като музика), струяща отвсякъде няма да говоря.

Същото, едно към едно. Харесва ми оживлението и това, че е градът, който не спи, ама наистина си има и доста отр. черти вече...

# 23
  • София
  • Мнения: 61
Нещата се променят... Не знам какво е било преди 10г., но и сега не е лошо. Не спя там, но ходя от време на време. Жалко, че вече се набляга на чалгата. Все по рядко се пускат мойте любими ''Форинър, Лед Цепелин, Дийп Пърпъл, Би Джийс...'' Друго поколение... Променят се нещата.

# 24
  • Мнения: 4 555
И аз там съм живяла! Леле, ще се разплача само като си спомня.

# 25
  • Мнения: 6 993
Все по рядко се пускат мойте любими ''Форинър, Лед Цепелин, Дийп Пърпъл, Би Джийс...'' Друго поколение... Променят се нещата.
Не си бил на мой рожден ден там Crazy Стар рок и метъл основно държах да се пуска и нещастните ми гости решаваха след 3 часа да ходят на дискотека Joy

# 26
  • Мнения: 4 447
Случвало ми се е в четвъртък да минем през СГ. Буквалоно само минавахме,за по-праяко...Ако ви кажа, че все едно бяхме на морето края на юли, Слънчев Бряг, след 22часа няма да ми повярвате....нямаше как да се разминат колите, народ навсякъде.... Shocked е такива очи направих.,...а българския студент, беден, а? Бедеееен - нанайци. Колите лъскави, скъпи, дамите натокани и облякани. Страхотия. Няма лошо да си най- ама, не и да си показен.

И аз като излизам гледам да съм фЬешън, но не си слагам де що има из нас накит, грим и т.н.

Дали сегашните студенти учат изобщо или само тия "с очилата"?

# 27
  • Мнения: 2 199
Тука съм да  Heart Eyes

хлебарките ги има още  Crazy

те мои приятели ме предупредиха , като заживееш в студентски град, ще имаш много съквартиранти  Shocked

за хлебарки става въпрос  Mr. Green

Имам късмет живея в прилично общежитие, с водата нямам проблеми сигурно защото я мъкна от Банкя  Whistling

имам още 3 години да живея тука , след това , ще ми липсва ужасно много сигурна съм

както и да го смяташ, откъдето и да погледнеш все пак това са 4-5 години от живота ми, да не кажа най-хубавите  Cry

# 28
  • Мнения: 6 993
Случвало ми се е в четвъртък да минем през СГ. Буквалоно само минавахме,за по-праяко...Ако ви кажа, че все едно бяхме на морето края на юли, Слънчев Бряг, след 22часа няма да ми повярвате....нямаше как да се разминат колите, народ навсякъде.... Shocked е такива очи направих.,...а българския студент, беден, а? Бедеееен - нанайци. Колите лъскави, скъпи, дамите натокани и облякани. Страхотия. Няма лошо да си най- ама, не и да си показен.

И аз като излизам гледам да съм фЬешън, но не си слагам де що има из нас накит, грим и т.н.

Дали сегашните студенти учат изобщо или само тия "с очилата"?
Ай ся, аз съм от тия с очилата и честно, не мога да завърша нещо Mr. Green В СГ тия с колите обикновено не са от СГ...за какво ти е кола, щом блокът ти е на 200 метра от дискотеката. Има едно-две заведения, които си привличат мутри там...А че девойките ходят тъй облечени, така си е...И аз съм ходила, за мой срам Laughing Освен това в 22 часа обикновено тепърва започва животът в СГ...След работа, след учене, уж... Crazy

# 29
  • Мнения: 4 447
Случвало ми се е в четвъртък да минем през СГ. Буквалоно само минавахме,за по-праяко...Ако ви кажа, че все едно бяхме на морето края на юли, Слънчев Бряг, след 22часа няма да ми повярвате....нямаше как да се разминат колите, народ навсякъде.... Shocked е такива очи направих.,...а българския студент, беден, а? Бедеееен - нанайци. Колите лъскави, скъпи, дамите натокани и облякани. Страхотия. Няма лошо да си най- ама, не и да си показен.

И аз като излизам гледам да съм фЬешън, но не си слагам де що има из нас накит, грим и т.н.

Дали сегашните студенти учат изобщо или само тия "с очилата"?
Ай ся, аз съм от тия с очилата и честно, не мога да завърша нещо Mr. Green В СГ тия с колите обикновено не са от СГ...за какво ти е кола, щом блокът ти е на 200 метра от дискотеката. Има едно-две заведения, които си привличат мутри там...А че девойките ходят тъй облечени, така си е...И аз съм ходила, за мой срам Laughing Освен това в 22 часа обикновено тепърва започва животът в СГ...След работа, след учене, уж... Crazy

Е, какво значи "за мой срам"? Искала си - отишла си - голям празЪ. Само не разбрах "тъй облечена" или в заведението с мутрите  Rolling Eyes Joy

Ааааа, друго си е да палнеш колата и да се барнеш пред диското с новото голфче с пернишка регистрация  Whistling 

Заведенията са фраш - иди ми обяснявай как нЕмали пАри за цигари...дааа бе.

В момента едни от най-скъпите жилища в новопостроентие кооперацийки са именно там - СГ.

Общи условия

Активация на акаунт