За битовизмите и съкооператорите

  • 2 138
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 839
Ако съм на теб ще им пусна една вода да протече до първия етаж!!!! Има си начини! Да видим тогава фасадта ли първо ще правят, ремот на апартаментите си или покрива  Mr. Green
Аз живея на 1 етаж, но си платих за покрива както и целия вход.

 Peace живеем на последния етаж в в 90% пенсионерски вход. проблем с покрива, няма да плащат, ходи им обяснявай, че ако се наводни последният етаж водата ще тръгне надолу, ама не разбират #2gunfire един ден отворих крана на чешмата в стаичката между 6 и 5 етаж. и като шурна една ми ти вода, като викна и се завайка оня ми ти пенсионер Laughingслед 2 дни ни ремонтираха покрива newsm44

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
По повода за съденето, аз лично съм била свидетел как става. Говорим за апартамент, където работи майка ми, прати ме на събрание на входа. Дойде бабката-домоуправител и каза : "Този и този не са платили, заведох дело." Покрива беше прокапал. Два апартамента казаха, че няма да платят, макар че имаше опция разсрочено плащане, една година по млако на месец. Бабката намери адвокат, заведе дело. Когато получиха призовки, явно са си намерили адвокати, които са им казали, че ще загубят или не знам какво, но веднага намериха парите и дадоха. После имаше, "ама защо така, ние щяхме, ама не е по съседски", обаче щяха да платят друг път, 3 месеца ги моли касиерката на входа.

# 17
  • Мнения: 2 978
4) Общото събрание не може да откаже извършването на разноски, които са необходими за поддържането или за възстановяването на общите части от сградата.

Чл. 41. Всеки собственик, съразмерно с дела си в общите части, е длъжен да участвува в разноските, необходими за поддържането или за възстановяването им и в полезните разноски, за извършване на които е взето решение от общото събрание.


http://www.vratza.bg/docs/pravilnik1.html


Успех!

# 18
  • Мнения: 25 617
Не е трябвало да казваш: "Оправете МИ покрива!", а "Да СИ оправим покрива!".  Wink
Покривът е общ, на целия блок.

# 19
  • Мнения: 4 306
При нас три години се борихме за ремонта на течащия покрив. Всички се правиха на разсеяни. Едва когато течът стигна шестия етаж и започна да мокри стълбищните площадки и ключовете за осветление, тогава дружно се реши да съберат пари.

# 20
  • Мнения: 599
Когато има пенсионери е така.При нас слава богу няма и преди 2г.,когато се реши,че ще се прави ремонт на входа,дойде жена от седмия етаж и каза,че и тече от покрива.Тогава решихме,че е по-добре първо да оправим покрива/защото е доста скъпичко/и в продължение на една година пък да събираме пари за ремонта на входа.И така и стана.Само да отбележа,че никой нямаше против.

# 21
  • Мнения: 2 471
Къде живееш, местим се при вас.

# 22
  • Мнения: 599
Къде живееш, местим се при вас.

Заповядай,само да не си пенсионерка WinkВарна,Цветния квартал

# 23
  • Мнения: 2 716
Позната история.
На всяко събрание се карат:
-Ще платим за вратата, ако вие платите за покрива
-Ще платим за покрива, когато платите за вратата....
И не са само пенсионери. Живеем в разграден двор.

# 24
  • Мнения: 2 978
Позната история.
На всяко събрание се карат:
-Ще платим за вратата, ако вие платите за покрива
-Ще платим за покрива, когато платите за вратата....
И не са само пенсионери. Живеем в разграден двор.



Хахаха...тия дето не искат да платят за вратата от къде си влизат в домовете? newsm78 ooooh!
Ей, откачен народ Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 2 471
Къде живееш, местим се при вас.

Заповядай,само да не си пенсионерка WinkВарна,Цветния квартал
O, и мамето ми е от Варна и мъжо. Прадядо ми е капсуловал чешмата в катедралата






# 26
  • Мнения: 4 306
При нас плащането /т.е събирането на пари за покрива/ стана в течение на година. Събираха се всеки месец по 10 лв, които бяха прибавени към месечните консумативи за входа /ток, чистачка, асансьор и т.н/.

# 27
  • Мнения: 2 471
Мина събранието и естествено нищо не се реши. Повръща ми се

# 28
  • Мнения: 1 775
Да се оплача и аз. От 3 месеца живеем под наем в Люлин, от 1 месец нямаме асансьор, а сме на 7-ия етаж. Откраднали са някаква част -  около 150 лева са необходими, обаче не могат да се съберат. Как да ги накарам да оправят асансьора, аз дори съседите не познавам?!

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
При нас пенсионери няма. За оправяне на покрива бях дала пари само аз(живея на нисък етаж) и касиерката, която живее на последния. След няколко месеца жената ми върна парите и каза, че от никого не може да събере и стотинка. Така че, разбирам всички с подобен проблем. На събрание никоЙ не слиза, по тази причина вече нямаме и събрания. Ако живеех на първия етаж, щях да си избия самостоятелен вход от другата страна на блока, за да не им гледам дебилните физиономии и да не влизам в мръсен и разбит вход без осветление. Дивака си е дивак, та ако ще и в центъра на София да го сложиш.

Общи условия

Активация на акаунт