Замразихте ли стволови клетки от пъпна връв?

  • 13 647
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не, дарих ги.
Процедурата е доста скъпа, ако не се лъжа и едва ли много хора могат да си го позволят.

# 16
  • Мнения: 802
Аз също се интересувам точно от това .От една страна съм ЗА стволовите клетки, но от друга пък съм с доста резерв !

Цената е  близо 2200 евро , НО
Преди повече от  година имаше предаване по ТV точно по тази тема .
Едно младо семейство решават да си поискат стволовите клетки , за да ги дарят на едно болно детенце И бяха доста " Приятно " изненадани, като разбраха, че тази Банка, в която се съхраняват клетките вече не съществува ?! #Crazy

Казват, че понякога новородено може да спаси живот !
ИСТИНА ЛИ Е ТОВА В БЪЛГАРИЯ ?!

# 17
  • София
  • Мнения: 431
Не съм. Не съм убедена в ползите от тази процедура, а на всичкото отгоре тя е много скъпа.

# 18
# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не

# 20
  • Мнения: 191
Аз също се интересувам точно от това .От една страна съм ЗА стволовите клетки, но от друга пък съм с доста резерв !

Цената е  близо 2200 евро , НО
Преди повече от  година имаше предаване по ТV точно по тази тема .
Едно младо семейство решават да си поискат стволовите клетки , за да ги дарят на едно болно детенце И бяха доста " Приятно " изненадани, като разбраха, че тази Банка, в която се съхраняват клетките вече не съществува ?! #Crazy

Казват, че понякога новородено може да спаси живот !
ИСТИНА ЛИ Е ТОВА В БЪЛГАРИЯ ?!

Ние платихме 3000 лв. в клиника Малинов - това е цената за 2 проби, което означава, че може да се лекува и човек по-тежък от 50 кг. дори 2 пъти. Освен това, лекарят спомена, че замразяват и терета проба, за да се застраховат, тъй като по договор, ако пробата е повредена имаме право на възстановяване на парите.

# 21
  • Мнения: 6 618
Точно преди да родя имаше по медиите някакъв скандал около съхраняването  и се отказах.

# 22
  • София
  • Мнения: 928
Не.

# 23
  • Мнения: 865
да,в Св.Лазар,не съжалявам,дано не се наложи да ги използваме

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм,но ако можеш да си го позволиш едва ли ще съжаляваш.

# 25
  • Мнения: 4 451
Не и много съжалявам. Но цената е доста висока за тази услуга и не можахме да си го позволим. Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 496
Не съм..Интересувахме се,после по телевизията един лекар каза,че след като ги вземат-трябвало до 2 часа да се обработят и замразят.Мъжът ми каза,че не може да си представи как се стига за 2 часа от Варна до София,и се усъмни в цялата история.Аз обаче исках.

# 27
  • Мнения: 2 849
Не ,доста се чудих ,но се отказах .

# 28
  • Мнения: 639
Не съм..Интересувахме се,после по телевизията един лекар каза,че след като ги вземат-трябвало до 2 часа да се обработят и замразят.Мъжът ми каза,че не може да си представи как се стига за 2 часа от Варна до София,и се усъмни в цялата история.Аз обаче исках.
Транспортирането става в специални условия - има си охладители и съдове за целтта. Правилно съхранени могат да бъдат транспортирани за много повече време .
Точно преди да родя имаше по медиите някакъв скандал около съхраняването  и се отказах.
Скандала не беше за съхраняването относно БГ банките, а за фирмата от Шейново, транспортирането до Белгия и документите за собственост на пробите. Заради този скандал бяха обстойно проверени банките в БГ и при тях всичко е ОК. Банката в Малинов е с лиценз от комисията по трансплантация и е със статут на тъканна банка ( в нея се съхраняват не само стволови клетки, а и други тъкани и клетки).
Когато родих второто бебе се очакваше пристигането на апаратурата на Център "Надежда" в Малинов, но бебето не дочака и се роди. Сега задължително ще замразя там, защото съм убедена в качеството и ползите.

# 29
  • Мнения: 5 362
Не,не съм.

Общи условия

Активация на акаунт