Избирате ли българското, когато имате избор?

  • 1 847
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предпочитам българското само за обувки и дрехи. В последно време и някои почистващи препарати ми допадат, но ако имам избор, ще се замисля.
Техника - твърдо нье Wink

# 16
  • Мнения: 5 475
купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.

 и аз така!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 174
Избирам качественото, когато мога да си го позволя.
Държа на българското, когато купувам плодове и зеленчуци. В друга сфера не мога да се сетя българското да е по-качествено от вносното.
Сега точно съм на вълна бебешки дрешки и когато вляза в магазин да търся бодита или блузки - ами българските си личат отдалеч Confused Трикото е едно такова тънко, едностранно щамповано и стои като колосано. Пък цената - същата като на вносните. Ай с.....
Как да подкрепям българското???

Бих написала същото Simple Smile и ще добавя, че често дори го избягвам.
Китайските стоки не ме плашат, освен ако не говорим за техника, понеже са си доказано некачество с приличен външен вид - ясно е на всички ни.Голяма част от дрехите ми, например, са "Мейд Ин Чайна", ама няма лошо.Виж, за обувките много внимавам откъде са, те са ми единствена грижа за външността и много държа да са повече от здрави. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 11 607
За българското се сещам,че винаги го избирам щом става въпрос за бельо.......Нямам никакви оплаквания и от години купувам само българско!

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Аз избягвам българското, отдавна мина времето, когато   държах да подкрепям българската икономика и се набутвах яко за наивността си.  Дори хранителни продукти купувам вносни, когато има такива.
Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 210
За българското се сещам,че винаги го избирам щом става въпрос за бельо.......Нямам никакви оплаквания и от години купувам само българско!
И аз съм по същият начин и до момента нямам оплаквания.
Ще използвам някои марки,ако модераторите решат,че е някакъв вид реклама да ги махнат.
Използвам стоки произведени  тук,естествено,все пак е имало подбор.
Давам няколко примера- колбаси и кайма предпочитам да купувам на "Тандем" или "Кен",плодовете и зеленчуците също предпочитам да са произведени в БГ,сега като се замисля повече от варивата вкъщи са българско производство.
Преди години когато детето ми беше малко ядеше пюретата на "Ганчев","Хип" тепърва влизаше на нашият пазар.
Пак преди години обувките на Флавия-Пловдив бяха страхотни и като дизайн и като качество.
много съжалявам че тази фирма не се разви като хората.
Белите и червените вина също предпочитам да са български,особено мавруда.
Може би още неща използвам,сега не мога да се сетя,но това е в общи линии от родното производство.

# 21
  • Мнения: 135
Избирам българското винаги, когато е с добро качество. Иначе разчитам на изпитани продукти. Купувам българско бельо, защото цената е добра. Същото е и с обувките, въпреки че си купувам и доста чужди обувки. Дрехите също предпочитам да са български. Ама всичко е много относително, защото винаги ще предпочета качеството, с което за жалост не можем да се похвалим винаги. Иначе съм патриот Grinning!

# 22
  • Мнения: 4 111
Избирам българското винаги, когато е с добро качество. Иначе разчитам на изпитани продукти.

Това е и моят отговор.

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Твърдо НЬЕ  Naughty
то българското вече съвсем изпадна от моята класация, а като чета за сиренето и киселото мляко лошо ми става  ooooh!
а като вземе някой да ми хвали българските обувки или дрехи  ooooh!
за сега купувам само зеленчук, плодове, месо и някои млечни, т.е. само хранителни продукти, ааа и хавлиени изделия на панагюрище, ма и тях ги развалиха нещо май  Thinking
забравих вина също купувам български, но само регионалните ( мавруд, мелнишка лоза, гъмза и т.н.) за сега не са изпаднали от класацията  Peace
И въпреки всичко съм патриот и ми се иска нашите фирми да се вземат в ръце и да държат на качеството дори и на по-висока цена, а не да се чудят как да изкарат повече пари с евтини материали, нискоквалифициран персонал, липса на контрол в производството и т.н.  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 10:27 от Камамбер

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Когато може да се избира, избирам българското. Ако не е българско поне да е европейско, китайските стоки са последни.
От храните може би само някой вносен шоколад и кондензирано мляко купувам вносни, натуралните сокове също сано БГ при това с изключение на капи, защото компанията кока-кола ми е в черния списък....

# 25
  • Мнения: 1 925
Много рядко избирам българското за съжаление, всичко на което съм попадала не е било добро. Ползваме вносна козметика, шампоани, сапуни, миещи препарати, перилни препарати. Като се замисля май само за храна си купуваме някои български неща.

# 26
  • Мнения: 1 426
Малко не разбирам въпроса. Ако става дума за това дали избирам по-некачественото само заради идеята да "подкрепя" българската икономика - то отговорът ми е: не, разбира се. Икономиката се подкрепя като се поощрява производството на добри, по-добри и най-добри стоки.
Но ако въпросът е кое предпочитам, бутилка ракия или бутилка водка, тогава: да, по ми е вкусна българската ракия от руската водка или шотландското уиски.
Доскоро по ми бяха вкусни и българските праскови от турските например. Но последните години тенденцията, поне по софийските пазари, е да ми продават единствено и само зелени български праскови. Е някак си почнах да предпочитам зрелите турски...

# 27
  • Мнения: 2 700
Предпочитам българско пред стока с неясен произход.
Като цяло гледам произхода само когато имам някакви колебания. Иначе водещо е съотношението цена/качество.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Избягвам българското, когато имам избор...

# 29
  • Мнения: 544
Не държа на "българското".Така като се замисля...храната ни е основно българска, като започнахме ремонта, там също доста неща са такива, ами май това е

Общи условия

Активация на акаунт