За гейовете и педалите

  • 9 927
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 840
Ами ако беше болест, щеше да има и лечение, пък аз не знам досега някой гей да е станал хетеросексуален вследствие на някаква терапия. Но най-лесно е да наричаме различните от нас хора болни. Има теории, според които най-правилната сексуална ориентация е именно тази. Но както и да е, съмнявам се, че в днешно време е нормално да се гледа на хомосексуалността като на болест. За мен болести са педофилията, некрофилията, зоофилията, и още няколко вида сексуални отклонения, но не и хомосексуализма - той е вид сексуална ориентация, точно толкова нормална, както и хетеросексуалната. Да не говорим, че все още има и хора, които дори не знаят как да напишат думата "педераст" правилно...

# 16
  • Мнения: 27 524
Като магистър по психология смея да застана не зад подобно мое мнение, а зад факт. Който иска да си мисли каквото смята за редно. Фактите са факти, но не е тук мястото и няма смисъл да навлизаме в подробности. Старая се да не давам оценка и мнения за неща, които не разбирам и ако сгреша - признавам си го. Добре е всички да процедират така  Simple Smile

Лиске, не е вродено; и да, лечимо е.

# 17
  • Мнения: 2 759
                   Аз не разбрах защо педофилията, некрофилията, зоофилията не се смятат за различни сексуални ориентации. Заради обществено изградените морални норми ли  newsm78?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 840
И според коя школа в психологията хомосексуалността е лечимо заболяване? Ако се намери лек, аз ще бъда изключително благодарна и признателна, като пример за човек, влюбвал се неведнъж в гейове  Sad

                   Аз не разбрах защо педофилията, некрофилията, зоофилията не се смятат за различни сексуални ориентации. Заради обществено изградените морални норми ли  newsm78?

Не.

# 19
  • Мнения: 27 524
И според коя школа в психологията хомосексуалността е лечимо заболяване? Ако се намери лек, аз ще бъда изключително благодарна и признателна, като пример за човек, влюбвал се неведнъж в гейове  Sad

Тук не говорим за школи, а за факти. Под лек ако разбираш хапче - няма такова. Всичко е въпрос на желание на засегнатата страна. Както наркоманията и алкохолизмът. Влюбването в неподходящите хора, за съжаление, никога не е било техен проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 466
Чела съм , че при изследване на хипофизата при мъже и жени с нормална сексуална ориентация и гейове се оказало, че при гейовете хипофизата е с големината на женска , а не на мъжка жлеза. От там идвала и сексуалната им ориентация.До колко е вярно - не знам.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 840
През 1973 г., Американската асоциация по психиатрия изключва хомосексуалността като вид психическо заболяване от своето Диагностично и статистическо ръководство за психическите разстройства (DSM). В своя етически кодекс, Американската психологична асоциация забранява и третира като неетични опити за промяна на сексуалната ориентация чрез психологични средства. Американската академия по педиатрия препоръчва на детските лекари да следят сексуалното развитие на тийнейджърите, с оглед да се предотврати вредата от неправилно и дискриминационно отношение спрямо хомосексулани подрастващи. Целта е хомосексуалните тийнейджъри да получават разбиране, подкрепа и адекватно образование за сексуалността и сексуалното здраве. Подобно на Американската психологична асоциация, академията по педиатрия изтъква вредата от опити за помяна на сексуалната ориентация.

През 1991 г. Световната здравна организация също премахва хомосексуалността от Международната статистическа класификация на заболяванията и свързаните здравни проблеми (ICD-10).

# 22
  • Мнения: 27 524
Транссексуалните се раждат такива и не е лечимо. Затова има комисии и закони за тях, които признават правото им на другия пол.

# 23
  • Мнения: 212
Не знам Блонди до колко можеш да наречеш "болен" един човек който е щастлив като педераст. Обикновенно болните хора са нещастни и страдат. Не съм чул досега някой педераст да се е оплакал че не му е хубаво да спи с мъже. Точно обратното... И тогава как можеш да наречеш "болен" човек който е щастлив такъв какъвто е...

# 24
  • Мнения: 27 524

Копнатото от нета не ми променя мнението, но и не искам да споря  Peace

# 25
  • Мнения: 212
Копнатото от нета не ми променя мнението, но и не искам да споря  Peace
хайде Блонди - кажи. и на мен ми е интересно да чуя мнението ти... професионалното ти мнение Simple Smile

# 26
  • Мнения: 27 524
Не знам Блонди до колко можеш да наречеш "болен" един човек който е щастлив като педераст. Обикновенно болните хора са нещастни и страдат. Не съм чул досега някой педераст да се е оплакал че не му е хубаво да спи с мъже. Точно обратното... И тогава как можеш да наречеш "болен" човек който е щастлив такъв какъвто е...

Нормалната реакция на човек е да свързва думата болест със страдание, болка и нещастие. Но понякога не е така. Пак да кажа - алкохоликът страда ли? Не, той е щастлив като вкара течната си доза. Наркоманът нещастен ли е? Не, той си иска дозата и като я вкара - щастлив е. Но и двамата са болни. Бъркате нещата болест и болка с психика и осъзнато и неосъзнато. Нищо анормално не води до щастие, това мога да кажа и ви оставям, защото навлизаме в тяснопрофилирана материя, а с нея мога да споря евентуално с Анджелина и още едно-две момичета  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 3 840
Мисля, че да накараш един хомосексуалист да изпитва сексуално влечение към жени, е толкова лесно, колкото да накараш мен да започна да харесвам жени - така че това с въпроса на желанието ми се струва неправдоподобно. Пък и честно казано, не забелязвам особен ентусиазъм в редиците на гейовете да се превръщат в "праволинейни", явно не им пречи "болестта" им. Иначе за транссексуалността съм съгласна - със сигурност е отвратително е да си роден в тяло на мъж, а да не се чувстваш такъв, и на такива хора трябва да им се помага, а не насила да им се внушава, че са "сбъркани". Що се отнася до наркоманията и алкохолизма, това са зависимости от определени вещества и не мисля, че имат кой знае колко допирни точки със сексуалната ориентация. От дрога и пиене се умира, ако не се вземат мерки, но от хомосексуализъм не знам да е умрял някой.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 466
Мисля, че да накараш един хомосексуалист да изпитва сексуално влечение към жени, е толкова лесно, колкото да накараш мен да започна да харесвам жени - така че това с въпроса на желанието ми се струва неправдоподобно. Пък и честно казано, не забелязвам особен ентусиазъм в редиците на гейовете да се превръщат в "праволинейни", явно не им пречи "болестта" им. Иначе за транссексуалността съм съгласна - със сигурност е отвратително е да си роден в тяло на мъж, а да не се чувстваш такъв, и на такива хора трябва да им се помага, а не насила да им се внушава, че са "сбъркани". Що се отнася до наркоманията и алкохолизма, това са зависимости от определени вещества и не мисля, че имат кой знае колко допирни точки със сексуалната ориентация. От дрога и пиене се умира, ако не се вземат мерки, но от хомосексуализъм не знам да е умрял някой.
Фреди Меркюри умря.А за СПИН отначало се говореше ,че боледуват само гейове, после се разбра ,че всеки може да се зарази.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 840
Той е умрял от СПИН, не от хомосексуализъм. А СПИН е можел да хване по същия начин и от жена. Неслучайно винаги съм го цитирала като пример на тези, които пренебрегват презервативите. Ама това вече е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт