Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 712
  • 884
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 769
Цитат
Това значи ли, че ако в детството си даден човек е лекуван с антибиотици част от необходимите бактерии са убити и този човек е неспособен да завърши етапа на оздравяване.
Не.Бактериите се набавят с времето,други се самообраzуват.Но постоянните курсове с АБ водят до по тежки криzи при оzдравяването поради липсата им,ако се наложи да "работят".
Доколкото на мен ми е известно, възстановяването на организма само от един антибиотик (приеман при едно заболяване) отнема 2 години!

# 106
  • Мнения: 8 769
...та си мислех за конфликт още в утробата...или тежко раждане Thinking,но по-скоро ме интересуваше как може да се преодолее.....защото децата трудно иха могли да работят целенасочено за отстраняването на проблема....
Аз съм чела, че вродените заболявания в същност са натрупана негативна енергия (конфликти) у родителите и поколенията назад в родословието.
На мен също ми е любопитно как едно дете може да осъзнае и започне да преодолява проблема (особено тежките ракови заболявания, диабета, аутизма, дцп).

# 107
  • Мнения: 230
Когато бях бременна с големия ми син акушерката каза,че по някакви нови изследвания, всяка травма на майката,(била тя физическа или психическа), закалява детето в утробата, ако е преодоляна по естествен път, и то по-лесно се справя болестите.Незнам дали има нещо общо с медицината на д-р Хамер, но ми звучи подобно. 

# 108
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Следя темата от началото.Благодаря на всички за преводите.Аз не се справям с езиците ,особено с немския. Очаквам с интерес следващия превод.
 Някой знае ли какво предизвиква проблеми с щитовидната жлеза? А диабета?

# 109
  • Мнения: 11 318
Да съгласуваме усилията:

Liubopitna превежда за остеопорозата.
Вечерница- проблематиката за деснячеството и левичарството
Май dusheto взе "рак на гърдата" от немския сайт. Thinking
Междувременно Andrea$ го преведе от английски, но има какво да се научи и от немската версия. По- разширена ми се струва. Hug
Ще бъде жалко, да се получи дублиране.
Амарена, почти съм готова с превода по темата. Остава ми само малки корекции, че ми идва малко трудно заради специфичността на темата.

# 110
  • Мнения: 1 586
Май dusheto взе "рак на гърдата" от немския сайт. Thinking
Междувременно Andrea$ го преведе от английски, но има какво да се научи и от немската версия. По- разширена ми се струва. Hug
Ще бъде жалко, да се получи дублиране.

Определено в пилхар информацията ще е по-подробна, така че нека душето да не се чуди дали да го преведе. Повече информация никога не е излишна.  Peace

# 111
  • Мнения: 705
Хиляди благодарности на всички, които са се включили с преводи   bouquet

Изчетох всички статии. Четох и книгата "Болестта като път", спомената тук:
...
   Повече по въпроса може да прочетете в двете гениални книги на прочутите немски Психолози Торвалд Детлефсен и д-р Рюдигер Далке: "Болеста като път"  и "Съдбата като шанс"

Озадачава ме това, че има съществени различия между тълкуванията, които се дават от Детлефсен&Далке и ГНМ. Като цяло идеята им е еднаква, но на едни и същи симптоми съответстват различни конфликти.

И също ме вълнуват споменатите области - как стои въпросът при децата и до колко могат да бъдат дадени писмени съвети за "саморемонт".

# 112
  • Мнения: 3 506
Мая, то и в самата ГНМ нещата не са еднозначни - един и същи симптом може да е р-т на разл. конфликти, и обратното - един конфликт да предизвика различни симптоми... Трудна работа...

# 113
  • Мнения: 4 392
Мая, то и в самата ГНМ нещата не са еднозначни - един и същи симптом може да е р-т на разл. конфликти, и обратното - един конфликт да предизвика различни симптоми... Трудна работа...

Да, всичко зависи оттова, как ще бъде интерпретиран от съзнанието.
 И също ме вълнуват споменатите области - как стои въпросът при децата и до колко могат да бъдат дадени писмени съвети за "саморемонт".
Понякога само смяна на средата или на обстоятелствата биха оправили нещата. Примерно детето има кожно заболяване и тъй като обикновено конфликтите тук са от раздяла, при събиране с въпросния близък човек, конфликтът се разрешава и детето се излекува.
П.П. Кристиян, виждам, че си на линия, може ли един въпрос във връзка с по- горно питане:
Какво се случва, ако при даден кожен проблем се приемат медикаменти, а впоследствие се реши конфликтът? Възможно ли е проблемът да стане "хроничен" и да не се излекува, въпреки, че конфликтът е решен навреме? (Срещал ли си някъде описани случаи?)

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:36 от Amarena

# 114
  • Мнения: 4 150
Амарена,
Каквито и медикаменти да са вzимани,при реШение на конфликта настьпва иzлекуване.
Остава само да се види какви пораzии са направили медикаментите..особено,ако е кортиzон и други подобни zа кожното zаболяване,които най често иzписват.Но това няма ниЩо обЩо с кожния проблем.

# 115
  • Мнения: 598
Да се запиша и аз в тази тема  Rolling Eyes



Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 05:22 от Танина

# 116
  • Мнения: 3 376
Чудесна тема,едва днес я открих!!!

Ще чакам превода на Вечерница за проблематиката за десничарството и левичарството,защото аз съм левичарка...всъщност не знаех,че това е проблем..

В момента съм се заела да превеждам нещо друго,но като приключа мога да се включа с преводи от английски.
Поздрави,страхотни сте!

# 117
  • Мнения: 3 376
Не знам дали е тук мястото да попитам,извинявам се ако не е така..пък и малко ме е срам да си призная...От известно време имам ужасно натрапчиви мисли,които ме преследват непрекъснато-за това,че мога да загубя най-вече детето си или някой от близките ми.А съзнанието ми рисува страшни картини  ooooh! Опитах какво ли не да се отърва..Моля,ако някой може да ми препоръча подходяща литература.Някои от тук споменатите книги дали няма да ми помогнат да разбера от какво е провокиран този страх в мен?

# 118
  • Мнения: 4 150
Някой дрьпна ли ти го насила от рьцете като малко бебе zа иzвестно време?

# 119
  • Мнения: 3 376
Когато родих свекърва ми беше в нас и остана доста време,за да помага,но за мен това беше нежелана помощ тъй като исках сама да се справям с детето,а и можех,а тя не ми даваше никакъв шанс,особено първите седмици.Естествено всичко беше продиктувано от добри намерения,но аз се чувствах едва ли не като излишна там.Не съм се замисляла,че това е повлияло...

Общи условия

Активация на акаунт