Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 693
  • 884
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 392

Искам да дам тема за размисъл...вие бихте ли се решили да се лекувате по този начин, ако недай си Боже, се разболеете от сериозна болест? Аз си го мисля това, откакто прочетох материалите...и не мога да кажа какво бих направила, не зная...


Аз до известна степен се лекувам инстинктивно така, дори преди да чуя за ГНМ.. Grinning
Прилагам лекуване чрез сън, още преди да прочета, че има такъв термин и такова терапевтично средство. Избягвам лекари и здравни заведения, доколкото ми е възможно..Е, родих в болница, но нямаше как.  Laughing
Конфликти в главата си не съм разрешавала, (поне не помня... Thinking) но се е получавало излекуване чрез обективно разрешаване (смяна на средата, на обстоятелствата, събиране с партньора, ако става дума за конфликт от раздяла..)..
Не се и съмнявам, че бих опитала първо това за мен и за семейството ми..Правя го постоянно. Peace

# 181
  • Мнения: 8 769
Искам да дам тема за размисъл...вие бихте ли се решили да се лекувате по този начин, ако недай си Боже, се разболеете от сериозна болест? Аз си го мисля това, откакто прочетох материалите...и не мога да кажа какво бих направила, не зная...
Няма какво да му мисля. Даже някъде в темата пишеше нещо свързано с това, че ако не може човек сам да си реши конфликта, е добре да питърси специализираната помощ на гнм медиците.
Чудя се те в съшност работят ли някъде? В Германия? Наистина е важно да се знае.
Просто не знам как ако на някой му открият рак, ще си се прибере вкъщи и ще се опита да спази законите на тази медицина...
Вероятно си чела не само тук във форума за хора, излекували се от тази страшна болест. ГНМ не се споменава, но е нормално, предвид това, че не е популярна. Обикновено това са силни хора, неподдаващи се на общото внушение, че ей сега ще умрат. Наистина, според мен това са изключително силни психики и борбени натури. И успяват. За по-голямата част от хората обаче е нужно страничен наблюдател, който да им помогне да открият проблема и истината за себе си.... Wink
допреди 7-8 г за всяко нещо тичах при лекар. После обаче се случиха неща, научих други и разбрах, че мога да рзбирам тялото си по-добре от някои други. Започнах да се интересувам от тези неща. Усъвършенстването е дълъг процес, и не бих се поколебала да потърся съвет и помощ от подобни алтернативни медицини (дано не ми се налага в същност)

# 182
  • Мнения: 2 761
Аз много не6та не мога да вдяна за сега...
Амарена,каква е тази терапия 4рез сън?Не6то като сънната терпия в психиатрията ли?Само 4е там им дават и лекарства.И като изпада6 в сън не си ли подтиска6 по някакав на4ин проблема,вместо да го ре6и6?Т.е. не го ли забравя6 само временно?

Мимито, и ако знае6 каква е травмата как може6 да я обясни6 на едно дете,тъй 6тото да я разре6и?
Аз мисля,4е не е 4ак толкова ло6о,4е се напи6ва-в края на краи6тата по такъв на4ин изпуска напрежението и не го натрупва в главата си,където може да при4ини пове4е проблеми.Не 4е е приятно,но има разни бабе6ки лекове-пробвай с тях.
Всъ6тност като си помисля,4е пове4ето болести идват от главата,озна4ава ли това примерно,4е с успокоителни билки може да се излекуваме от всякакви болести?


И друго не мога да си обясня.
Вси4ко ли идва всъ6тност от психиката?
Ами не може ли да съм в мир със себе си и околните,обстоятелствата около мен да са нормални,но въпреки това да ме намокри един дъжд,да ме духне студен вятър и да се разболея?Или пък да ям развалена храна,или системно да съм изложена на токси4ни фактори?Кой предизвиква болестта тогава?

И друг въпсос:
Като се има впредвид оба4е,4е постоянно не6то не ни е наред(6тото сами си създаваме проблемите),озна4ава ли това 4е в тялото ни постоянно проти4ат някакви болестни процеси,за които може и въоб6те да не разберем?

И друго не ми стана ясно за тези леви и десни ръце и ръкопляскане.Как да си определя леви4арка ли съм или десни4арка,след като като ръкопляскам го правя вертикално,а не хоризонтално и не мога да определя коя ръка е отгоре?

Моля за извинение ако въпросите ми са тъпи,но не мога да схвана някои не6та.

# 183
  • Мнения: 4 150
Редактирах всичко. Peace

Мимито...
Ще погледна zа ноЩното напискване при децата.Официалната медицина не го лекува.И не те и сьветвам да опитваШ.
Ще мине само.Вьпрос на време е.Ще ти пиШа на лична каква може да е причината zа тоzи проблем.

Левкемията е оzдравителният процес след остеопения.Направи си иzследвания на крьвна картина...левкоцити,еритроцити.МЦВ,хемоглобин,хематокрит и тн...И БЕЗ ПАНИКА каквото и да е bowuu
Само при това условие те сьветвам да се иzследваШ.
Ако мислиШ,че zнаеШ какьв е конфликта ти довел до това сьстояние (остеопения) сега можеШ да вzемеШ мерки да го реШиШ,ако е раzреШим раzбира се.
Но не прави ниЩо преди да го обсьдим,zа да не попаднеШ в нов "стрес" и да се панираШ.

Доня Туфиня
Лекари на ГНМ се тьрсят и се предават от уста на уста.Никой  не иска да бьде раzкрит и преследван,уволнен,с отнета апробация и тн...Но има лекари.Нужно е човек да се рови,да поддьржа контакти,да спечели доверие и тогава Ще получи информация.Хамер никога и на никого не откаzва помоЩ.Врьzката до скоро беШе директна,но сега е чреz трети човек...

Омега добре доШла...  bouquet
Терапията сьс сьн е най ве4е zа левкемия.
Децата реШават конфликтите си най лесно 4реz родителите,като им се говори,обяснява.

Цитат
озна4ава ли това 4е в тялото ни постоянно проти4ат някакви болестни процеси,за които може и въоб6те да не разберем?
ДА.И ако имаШ лоШият кьсмет точно тогава да идеШ на лекар...поzнай...

Лява или дясна.С коя рька дьржиШ детето и с коя вьрШиШ неЩо докато го дьржиШ?Крьстосай двете рьце с прьстите..кой палец е отгоре?
Цитат
Моля за извинение ако въпросите ми са тъпи,но не мога да схвана някои не6та
Няма и да схванеШ,ако чакаШ да го прочете някой друг вместо теб Crossing Arms

# 184
  • Мнения: 2 761
.

Терапията сьс сьн е най ве4е zа левкемия.
Децата реШават конфликтите си най лесно 4реz родителите,като им се говори,обяснява.

Тази терапия със сън как работи всъ6тност?6тото проблема със съня според мен е в сънуването,а не в самия сън.
А могат ли децата да разре6ат конфликтите си,след като родителя ве4е сам е разре6ил проблема за себе си,т.е. е спрял да се притеснява за детето си?



Няма и да схванеШ,ако чакаШ да го прочете някой друг вместо теб Crossing Arms

Може и да си прав.Както винаги Grinning.
Всъ6тност не съм задълбавала в материята.Проблемат ми според мен е,4е съм попила прекалено много друга информация,която ми пре4и да  вдяна тази.
Освен това като 4ета и се обърквам.Като ми го обясни някой "зацепвам" по-бързо.

И все пак има ли болести,които могат да се предизвикат от при4ини извън психиката-примерно метеорологи4ни,токси4ни и т.н.?
Ами тези,които възникват с времето-примерно от задръстено дебело 4ерво?

# 185
  • Мнения: 3 506
Мимито...
Ще погледна zа ноЩното напискване при децата.Официалната медицина не го лекува.И не те и сьветвам да опитваШ.
Ще мине само.Вьпрос на време е.Ще ти пиШа на лична каква може да е причината zа тоzи проблем.

Christian, моля те, може ли тук да го напишеш? И мен също ме вълнува. Моята щерка (дето я хапа кърлежа), всяка нощ се напишква. И с акането има проблем - много е запечена и също само нощем, в полусънно състояние, ревейки, понякога успява да се изака. Изобщо отделянето и е...


Ей това е много утешително да се знае   bouquet

...Но има лекари.Нужно е човек да се рови,да поддьржа контакти,да спечели доверие и тогава Ще получи информация.Хамер никога и на никого не откаzва помоЩ.

# 186
  • Мнения: 4 392
И все пак има ли болести,които могат да се предизвикат от при4ини извън психиката-примерно метеорологи4ни,токси4ни и т.н.?

Ами има..Отговорът е в първите няколко реда в първата статия на първа страница на темата. Peace

# 187
  • Мнения: 4 392
Christian, моля те, може ли тук да го напишеш? И мен също ме вълнува.
И мен. Peace По три пъти ставам всяка нощ..Не съм спала от един век..Малката е на 2г. 4.мес. още, но не мисля, че е нормално .. Thinking

# 188
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Christian мисля че проблема започна от конфликт с майка ми и в един леко по - късен етап аборт по медицински причини. Изпаднах в жестока депресия. Сега вече след като имам две живи и здрави деца свикнах да живея с тази мисъл! Не съм го забравила, но някак си го приех, че е било нужно за урок, да науча нещо, да извървя път...
Кръвни иследвания с години не съм си правила Embarassed Но ще си пусна от любопитство!

Аза нощното напишкване - сина ми е на 5 и не спира. Притеснява ме да не би да е възоснова на прекалена строгост от моя страна , или ревност към сестра си.... Неща които на пръв поглед са маловажи, но в душата на едно дете да е нещо глобално! Бих искала да знам и ако мога да помогна  bouquet

# 189
  • Мнения: 2 761
И все пак има ли болести,които могат да се предизвикат от при4ини извън психиката-примерно метеорологи4ни,токси4ни и т.н.?

Ами има..Отговорът е в първите няколко реда в първата статия на първа страница на темата. Peace

Това съм го про4ела-предполагам има6 впредвид левкемията и 4ернобил.Само 4е не то4но туй исках да разбера.Както и да е.6те се оттегля да премислям.

# 190
  • Мнения: 8 769
Мимито...
Ще погледна zа ноЩното напискване при децата.Официалната медицина не го лекува.И не те и сьветвам да опитваШ.
Ще мине само.Вьпрос на време е.Ще ти пиШа на лична каква може да е причината zа тоzи проблем.

Christian, моля те, може ли тук да го напишеш? И мен също ме вълнува. Моята щерка (дето я хапа кърлежа), всяка нощ се напишква. И с акането има проблем - много е запечена и също само нощем, в полусънно състояние, ревейки, понякога успява да се изака. Изобщо отделянето и е...


Ей това е много утешително да се знае   bouquet

...Но има лекари.Нужно е човек да се рови,да поддьржа контакти,да спечели доверие и тогава Ще получи информация.Хамер никога и на никого не откаzва помоЩ.
Присъединявам се.  Peace И моето дете се напишква, на 4г8м (макар че до 6г било нормално, но пък повечето деца не го правят). Аз я лекувам принципно с хомеопатия, напишкването се приема като признак, а не като проблем, ще се излекува, но на мен ми е неприятно. НА детето също-все пак расте, случва се и на обяд понякога дас е напишка-нали се сещаш какво ще става в градината....децата са много жестоки....
Благодаря ти, Christian bouquet

# 191
  • Мнения: 667
Лява или дясна.С коя рька дьржиШ детето и с коя вьрШиШ неЩо докато го дьржиШ?Крьстосай двете рьце с прьстите..кой палец е отгоре?

Винаги левия ми палец е отгоре. Да не би да съм преформатиран левичар?

Цитат
Ами не може ли да съм в мир със себе си и околните,обстоятелствата около мен да са нормални,но въпреки това да ме намокри един дъжд,да ме духне студен вятър и да се разболея?Или пък да ям развалена храна,или системно да съм изложена на токси4ни фактори?Кой предизвиква болестта тогава?

При ядене на развалена храна не става ли дума за натравяне?

# 192
  • Мнения: 9 094
Може ли да попитам нещо...на какво се "дължат" проблемите с кръста, ставите (колената), радикулитът и ишиасът?

# 193
  • Мнения: 1 178
Лява или дясна.С коя рька дьржиШ детето и с коя вьрШиШ неЩо докато го дьржиШ?Крьстосай двете рьце с прьстите..кой палец е отгоре?

Винаги левия ми палец е отгоре. Да не би да съм преформатиран левичар?

И на мен левият е отгоре, бебо ми е по-удобно да разнасям с лявата ръка, а с дясната междувременно правя друго. Joy

# 194
  • Мнения: 1 586
Сигурни ли сте, че правилно разбирате какво значи "палеца отгоре"? Simple Smile
Щото той може да изглежда по-надолу, но дефакто да се прехлупва върху костта на другия палец, а не върху костта на показалеца.
Може би по-разбираем тест е като си сключиш пръстите на ръцете, кой показалец е отгоре.
Дано ме разбрахте какво искам да кажа  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт