за омлета и обръщането

  • 7 888
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Никога не обръщам омлета.Когато отдолу се зачерви до готовност,прегъвам го на половинат с дървена шпатулка и го сервирам.Изобщо не остава суров.


И аз така процедирам.

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 21:32 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 3 410
Никога не обръщам омлета.Когато отдолу се зачерви до готовност,прегъвам го на половинат с дървена шпатулка и го сервирам.Изобщо не остава суров.
И аз така Peace На яйцата не им трябва много, за да са готови, просто не се пече на много силен котлон, за да е със златиста коричка

# 17
  • София
  • Мнения: 35 949
Никога не обръщам омлета.Когато отдолу се зачерви до готовност,прегъвам го на половинат с дървена шпатулка и го сервирам.Изобщо не остава суров.
Peace и аз и винаги е сочен и пухкав

# 18
  • Мнения: 1 065
В повечето случаи го сервирам прегънат на две след втвърдяване на яйцата от горната страна.
Когато искам много да се престарая го обръщам с помощта на чиния.

# 19
  • Мнения: 444
Винаги обръщам .... получава се с дървени широки лопатки , но първо разклащам да се убедя ,че  се е отлепил !!
И задължително в ТЕФЛОНОВ ТИГАН , пробвала съм в друг и ми се разкъсва !!!

# 20
  • Мнения: 6 713
И аз ще пробвам трика с бавния огън, защото никога не мога да обръщам омлетите и поради тази причина винаги правя бъркани яйца със сирене накрая вместо омлет  Confused

# 21
  • Мнения: 3 410
 newsm78 A пък мъжете си мислят че е много лесно да се изпържи един  омлет, а то каква дискусия се развихри само  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 464
И аз не обръщам,обичаме го сочен ,не тънък и препечен.Слагам пълнежа ,прегъвъм на 2 и изтърсвам в чинията.Но преди това ,освен бавния огън правя и нещо друго за да не остане суров.Всъщност ще изброя в стъпки как аз правя омлет Peace
1.Чуквам яйцата в една купичка.За среден тиган -3 яйца
2.Разбърквам ги съвсем леко,не ги разбивам .Така омлета става пухкав,ако се разбият става на палачинка.
3.Сгрявам масло в тигана,може и без него но със ми харесва повече Peace
4.Изсипвам яйцата като добавям и сиренето,ако е друга плънка я добавям после.
5.Докато се пече,повдигам единия край със шпатулката ,накланям тигана,неопеченото отгоре да се изсипе под опеченото.Така правя и от четирите страни.Омлета става тройно по-дебел.
Прегъвам на 2 и вадя.Ако има плънка я слагам преди да прегъна.Ръся с подправки.

# 23
  • Мнения: 319
И аз не го обръщам, преди да са се стегнали яйцата слагам сиренето(пълнежа) в срещуположния край на дръжката и като стегнат яйцата го прегъвам на две и похлупвам с чинията.Обръщам на обратно и готово. Или го вадя с лопатка. Таткото обича по принцип яйцата (на омлет, бъркани) да не са съвсем стегнати и така става сочен омлета.
Това е и моя начин Peace

# 24
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз никога не обръщам омлета, винаги го правя на бавен огън с похлупак.От една готвачка знам ,че за да ти стане надут и пухкав омлета като разбъркаш яйцата трябва да добавиш малко хладка вода и после останалите продукти.Винаги го правя така и става супер.Пробвайте Hug

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
за да ти стане надут и пухкав омлета като разбъркаш яйцата трябва да добавиш малко хладка вода
Абсолютно вярно  Peace На яйце по супена лъжица вода.

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Да и аз го прегъвам само.
Дайте идеи с какво го пълните?

# 27
  • Мнения: 720
Аз също го обръщам с две дървени лопатки. Изобщо не е трудно. Трябва мазнината да е много гореща и много малко, когато исипваш яйцата в тигана, в противен случай се лепи и е по-трудно отлепянето.

# 28
  • Мнения: 814
Аз също го правя на тиган с тефлоново покритие, с малко мазнина, повдигам леко отстрани, за да изтече  суровата част от яйцата, а после обръщам омлета с дървена шпатула за съвсем кратко, колкото да получи на лек загар, но да остане сочен.  У нас се тачи само омлет от яйца, без пълнеж, затова не го прегъвам. Да, и сипвам малко хладка вода на разбитите предварително яйца, за да стане пухкав омлетът!

# 29
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Никога не обръщам омлета.Когато отдолу се зачерви до готовност,прегъвам го на половинат с дървена шпатулка и го сервирам.Изобщо не остава суров.


И аз така процедирам.

и аз така!  chef

Общи условия

Активация на акаунт