контракциите по време на бременност

  • 10 318
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Аз изкарах две бременности с Бракстон-Хикс контракции. ДА НЕ СЕ бъркат с родилните контракции. Бракстон-Хикс са безболезнени и неритмични, по принцип се появяват последните седмици, но при по-чувствителни матки е възможно по-рано - 20г.с. или както беше при мен втория път - от 16 г.с.  Изкарах си съвсем безпроблемно до 8 дена преди термин и родих бързо и лесно. Ако може да се погледне от оптимистичната страна, с толкова много подготвителни контракции раждането минава като песен.Това разкритие до 6-7см не се усеща въобще  Grinning
Втория път пих Магнерич, не забелязах някакво кой знае какво разреждане на контракциите. Бебето се роди в перфектно здраве.

Първия път пих Папаверин (ако си спомням добер) и контракциите намаляха значително, след това обаче пак си се върнаха.

Благодаря на Nanny OGG за информацията за магнезия. Почти съм сигурна, че този път пак ще имам такива контракции и май няма да вземам магнерот.

# 16
  • Мнения: 7 716
Аз имах много контракции през цялата бременност, вливаха ми системи с магнезий. Бебето нямаше проблеми.
Магнезий се изписва от много години. Данни за вреда няма. Бих казала, че последните публикации са някаква мода, ще се пошуми и ще отмине, не се подвеждайде по всичко,което се публикува.

# 17
  • Мнения: 174
Аз имах много контракции през цялата бременност, вливаха ми системи с магнезий. Бебето нямаше проблеми.
Магнезий се изписва от много години. Данни за вреда няма. Бих казала, че последните публикации са някаква мода, ще се пошуми и ще отмине, не се подвеждайде по всичко,което се публикува.

Лали, моля те, преди да заклю4ваш така категори4но, 4е вреда при употребата на високи дози магназии при бременни няма, про4ети малко... Не се заяждам, просто съм у4удена тъй като обикновено изказванията ти са компетентни и на място...

Например в абстракта на една от статиите който съм цититала 4етем:

Obstetrics & Gynecology 2006;108:986-989 © 2006 by The American College of Obstetricians and Gynecologists
 
 PubMed Citation 
 
Magnesium Sulfate Tocolysis - Time to Quit
David A. Grimes, MD1 and Kavita Nanda, MD, MHS1
From 1Family Health International, Research Triangle Park, North Carolina.

Intravenous magnesium sulfate tocolysis remains a North American anomaly. This therapy rose to prominence based on poor science and the recommendations of authorities. However, a Cochrane systematic review concluded that magnesium sulfate is ineffective as a tocolytic. The review found no benefit in preventing preterm or very preterm birth. Moreover, the risk of total pediatric mortality was significantly higher for infants exposed to magnesium sulfate (relative risk 2.8; 95% confidence interval 1.2–6.6). Given its lack of benefit, possible harms, and expense, magnesium sulfate should not be used for tocolysis. Any further use of magnesium sulfate for tocolysis should be restricted to formal clinical trials with approval by an institutional review board and signed informed consent for participants. Should tocolysis be desired, calcium channel blockers, such as nifedipine, seem preferable.

При това положение не може да се твърди "данни за вреда няма". Това 4е лекар може да предпо4ете да игнорира тези и други данни в този смисъл на базата на ли4ния си опит и наблюдения и 4е всяка от нас е свободна да прецени дали и доколко да се доверява на лекуващия я лекар предписал магнезий е отделен въпрос...

Аз ли4но съм твърд привърженик на информирания избор...

  bouquet





Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 07:20 от Nanny Ogg

# 18
  • Мнения: 30
   Здравейте!

   Аз лично мисля, че понякога прекалената информация не е полезна. Объркващо е и ни води до мисли които само ни тормозят и вредят/не казвам да живеем в невежество, но хора всякакви и мнения безброй/. Бременната жена не трябва да има излишни тревоги. Аз също съм бременна, сега съм в 12 г.с. и при последният ми преглед лекарката установи, че имам контракции( Confused) , аз и бях споменала че много ме боли кръста- това означавало че ги усещам. Така че и аз като останалите сега пия НО-Шпа 3 * 1 и Магнерич пак така. Надявам се всичко да е наред за напред  Wink . Иначе майка ми едно време е приемала магнезий когато е била бременна с мен и после със сестра ми / и то инжекции, което е много болезнено/ и сме си здрави без увреждания / поне аз така си мисля Simple Smile /.

  Желая щастливо и безгрижно бременеене на всички бременни Simple Smile

# 19
  • Мнения: 171
днес говорих с моят доки и той ми каза ,че в Америка като си бременна каквото ти е писано от Господ това е т.е. че не полагат въобще лечение при възникнал пролем.Това е държава с най малко лечения за задържане.така,че за магнезия каза ,че единствено може майката да усети затруднено дишане или бавни рефлекси.Това е лечение в Европа и няма опасност за бебето.

# 20
  • Мнения: 148
Аз също от 5-я месец пиех Магне В6, Магнерод и Но-шпа. Заедно с другите лекарства, ми се събираха общо 18 хапчета дневно + 1 инжекция. Слава богу бебка се роди жива и здрава.

Общи условия

Активация на акаунт