Каква козметика използвате за изрусена коса?

  • 21 744
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз си правя непрекъснато домашни маски с бадемово масло или пък се мажа само с него. Само това ми помага. Всякакви други шампоани и балсами съм ги нарекла веро. Според мен, тук в Бг, рядко може да се намери нещо качествено и на сравнително поносима цена.

# 16
  • Мнения: 43
На Рилкен фито колор  номер 10 но много жълтееше
и за това си купих нещо по светло и това беше Лонда  номер 01 най-светло русо пише на кутията червена е. И така след 2 месец вече беше такава светла като на снимката по горе.
За да не жълтее косата,моята фризьорка ми сподели един от нейните "трикове",с помощта на който косата има сивкав отенък.Към балсама,който използвате прибавяте най-обикновен Оцветител за бели коси - сребро (има и други цветове).Продава се във всяка парфюмерия.Количеството оцветител,което прибавяте към балсама е в зависимост от желания нюанс,който искате да постигнете-по-светло или по-наситено.Аз слагам "на око",докато балсама стане лилав на цвят.Разклаща се добре и преди всяко ползване.Практично,удобно и лесно е.Преди да науча този метод за "убиване"на жълтия отенък пробвах няколко оцветяващи балсама,но не ми понасяха на скалпа(със себорея съм).Най-хубавото е ,че си ползвате балсама от който сте доволни.
 newsm74

# 17
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271




За да не жълтее косата,моята фризьорка ми сподели един от нейните "трикове",с помощта на който косата има сивкав отенък.Към балсама,който използвате прибавяте най-обикновен Оцветител за бели коси - сребро (има и други цветове).Продава се във всяка парфюмерия.Количеството оцветител,което прибавяте към балсама е в зависимост от желания нюанс,който искате да постигнете-по-светло или по-наситено.Аз слагам "на око",докато балсама стане лилав на цвят.Разклаща се добре и преди всяко ползване.Практично,удобно и лесно е.Преди да науча този метод за "убиване"на жълтия отенък пробвах няколко оцветяващи балсама,но не ми понасяха на скалпа(със себорея съм).Най-хубавото е ,че си ползвате балсама от който сте доволни.
 newsm74
[/quote]
 pipina, идеята ти е супер PeaceЩе пробвам.На мен от тониращите балсами на Престиж ми се пресушава косата,затова ще опитам твоя начин  bouquet

# 18
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
1,Боя на  L`OREAL екселенс №10.1
2,шампоан Елсев червения за руса коса.Действа ми невероятно на косата. Peace
3,балсам от боята на L`OREAL
4,понякога балсам без отмиване на Елсев червената серия
5,понякога маска FARMASI в бяла кутия.Турска е ,но е много плътна и хубава.

 Но при мен проблема е,че много бързо ми се омазнява косата от тези продукти и започва да жълтее в корените.Но заради краищата няма начин-трябва по-"тежка" козметика Hug
L`OREAL имат ли тониращи балсами? newsm78

# 19
  • Мнения: 1 037
Боя за коса "Лонда"
Шампоан "Лореал"-розовия елсев
Балсам за коса "Пантен" без отмиване
Кристали за коса "Биофарма"
От доста време си ползвам изброените по-горе продукти и съм доволна от вида на косата си Flutter Peace

# 20
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Sladka blondinka,  ако това на аватара си ти, значи си много секси мацка Peace

# 21
  • Мнения: 544
боя-Гарние
шампоан- Елсев- жълтия,против накъсване
балсам- Елсев-жълтия, против накъсване
кристали за коса-Биофарма
балсам без отмиване-Сънсилк-зеления и лилавия

# 22
  • София
  • Мнения: 650
Аз ползвам продуктите на Тиги :
шампоан: Dumb Blonde
балсам реконструктор:Dumb Blonde
спрей за блясък и термо защита: Catwalk Fashionista
крем за обем: Small Talk
Много съм доволна от тях - косата ми е хубава, лъскава и лесно манипулируема
А иначе се боясдисвам с каквото ми падне - предимно с Крамер, но като ме мързи да ходя да си я взема си слагам и Гарние

# 23
  • Мнения: 645
На Рилкен фито колор  номер 10 но много жълтееше
и за това си купих нещо по светло и това беше Лонда  номер 01 най-светло русо пише на кутията червена е. И така след 2 месец вече беше такава светла като на снимката по горе.
За да не жълтее косата,моята фризьорка ми сподели един от нейните "трикове",с помощта на който косата има сивкав отенък.Към балсама,който използвате прибавяте най-обикновен Оцветител за бели коси - сребро (има и други цветове).Продава се във всяка парфюмерия.Количеството оцветител,което прибавяте към балсама е в зависимост от желания нюанс,който искате да постигнете-по-светло или по-наситено.Аз слагам "на око",докато балсама стане лилав на цвят.Разклаща се добре и преди всяко ползване.Практично,удобно и лесно е.Преди да науча този метод за "убиване"на жълтия отенък пробвах няколко оцветяващи балсама,но не ми понасяха на скалпа(със себорея съм).Най-хубавото е ,че си ползвате балсама от който сте доволни.
 newsm74
Страхотно! Ще пробвам и ще пиша...

# 24
  • Мнения: 3 576
боя - Wella
шампоан - Loreal Professional Intense Repair или Аbsolut Repair
маска - професионалната на Wella, розова за боядисана коса или Loreal Intense Repair
стилизанти - гел за къдрици на Liding и кристали, без определена марка щото мацам в промишлени количества

Какви са тия продукти Тиги??
За пръв път ги чувам...  Thinking

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Боя на Schwarzkopf, шампоана, балсама и маската са ми от същата фирма- Gliss.

# 26
  • Мнения: 3 211
Аз ползвам продуктите на Тиги :
шампоан: Dumb Blonde
балсам реконструктор:Dumb Blonde
спрей за блясък и термо защита: Catwalk Fashionista
крем за обем: Small Talk
Много съм доволна от тях - косата ми е хубава, лъскава и лесно манипулируема
А иначе се боясдисвам с каквото ми падне - предимно с Крамер, но като ме мързи да ходя да си я взема си слагам и Гарние
кажи ми, моля те, каква ти е косата и как ти действа Dumb Blonde? смятам да си го поръчам, моята е с мазни корени и сухи краища, да не омазнява много косата?
Nadia79, Тиги в Tigi, има ги в ягодката http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=60415

# 27
  • София
  • Мнения: 7 798
Подхранващи шампоан и маска - Kerastase Nutritive Bain Satin 2
Слънцезащитни шампоан и маска - Kerastase Soleil
Матиращ шампоан - Selective
Коприна за коса - CHI

# 28
  • Мнения: 750
Когато бях руса,използвах козметика за изрусена коса! Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 650
Аз ползвам продуктите на Тиги :
шампоан: Dumb Blonde
балсам реконструктор:Dumb Blonde
спрей за блясък и термо защита: Catwalk Fashionista
крем за обем: Small Talk
Много съм доволна от тях - косата ми е хубава, лъскава и лесно манипулируема
А иначе се боясдисвам с каквото ми падне - предимно с Крамер, но като ме мързи да ходя да си я взема си слагам и Гарние
кажи ми, моля те, каква ти е косата и как ти действа Dumb Blonde? смятам да си го поръчам, моята е с мазни корени и сухи краища, да не омазнява много косата?
Nadia79, Тиги в Tigi, има ги в ягодката http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=60415
Хубави са - не омазняват ( и моята коса е мазна със сухи краища) 
Шампоана измива хубаво и мирише страхотно, балсам реконструктора може да се ползва и за балсам и за маска - много хубава и гладка става косата с него. Икономични са - доволна съм определено
Стилизиращите продукти (спрей за блясък и термо защита: Catwalk Fashionistaкрем за обем: Small Talк) също не омазняват - но трябва да се внимава с количеството, защото ако сложиш много "натежава" косата и ефекта е лош.
П.П Извинявай, че така се забавих с отговора, ама чак сега видях питането

Общи условия

Активация на акаунт