Снаха ми постъпва в армията

  • 2 848
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Какви военни действия,цял ден ще си гледа кефа на работата.Нали ги гледам тука до нас къдровачките.Работа като всяка друга.Един път в годината ще се наложи да ходи на учение.Ще кара наряди и след това два дена се почива.Работата е супер и аз чак се замислям дали да не стана един  воин. Laughing И друго тя няма да има нищо общо с мъжете,които си карат редовна служба(9 месеца) обикновенно това са момчета по на 18-19 год. разбира се че ще изпростеят там 9 месеца след като са си живеели живота на вън,това е съвсем нормално.Ще има време и за детето,ще може да излиза в болнични когато иска,няма да и правят проблем.Работното време и е като на съвсем нормална работа от 8 до 5 и така. Peace

# 16
  • Мнения: 251
Какви военни действия,цял ден ще си гледа кефа на работата.Нали ги гледам тука до нас къдровачките.Работа като всяка друга.Един път в годината ще се наложи да ходи на учение.Ще кара наряди и след това два дена се почива.Работата е супер и аз чак се замислям дали да не стана един  воин. Laughing И друго тя няма да има нищо общо с мъжете,които си карат редовна служба(9 месеца) обикновенно това са момчета по на 18-19 год. разбира се че ще изпростеят там 9 месеца след като са си живеели живота на вън,това е съвсем нормално.Ще има време и за детето,ще може да излиза в болнични когато иска,няма да и правят проблем.Работното време и е като на съвсем нормална работа от 8 до 5 и така. Peace

 Peace  Peace  Peace
Познавам и такива, които са на дежурства, 24 часа дежурство/три дена в къщи!
Така си изгледаха децата  Peace
И аз бих станала!

# 17
  • Мнения: 1 371
Моята приятелка е към военните. Ходят на модули за по месец (но май са само няколко)), дават дежурства по 24 часа (един или два пъти в месеца), сутрин се строяват на плаца.....
Сега е отпуска по майчинство, но мнението й е, че дете + такава работа = не могат да се съчетават успешно. Просто детето ще го отнесе най-много, когато майката липсва.

# 18
  • Мнения: 1 558
Аз съм кадрови военнослужещ. Дъщеря съм на офицер, живея пак с офицер. Реших да влезна в казарма, защото ми беше познато. Бях завършила висшето си образование, следвах магистратура. И до ден днешен някои от шефовете ми се чудят какво правя в казармата. Нищо чак толкова страшно не е. Първият договор може да се прекъсне с предизвестие. Освен това жените с деца до 6 години ги пази и цивилното законодателсво. Сами решават дали да дават 24 часови дежурства или не. Не е лесно, но то май никъде не е лесно. Поздравявам я за избора.  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 044
Моята приятелка е към военните. Ходят на модули за по месец (но май са само няколко)), дават дежурства по 24 часа (един или два пъти в месеца), сутрин се строяват на плаца.....
Сега е отпуска по майчинство, но мнението й е, че дете + такава работа = не могат да се съчетават успешно. Просто детето ще го отнесе най-много, когато майката липсва.
Аз затова се страхувам.
Това обаче, което ме подраzни, е че се намесваш в работи, които не са твоя работа. Не е твоя работа колко време и кога снаха ти ще прекарва с детето си. Щом си обича детето, ще намери време и начин да бъде добра майка. Освен това не zабравяй, че тя е и човек освен майка и има право да си намери работа, да ходи в командировки, да се раzвива професионално... С най добри чуства към теб, опитай се да гледаш на нея като на обикновен човек с мечти, а не като на майка на племеника ти и домакиня в дома на съпруга ти...
Аз нямам право да се меся в живота й, вярно е това и не го правя. Казала съм си мнението и точка. просто исках да си "сверя часовника" с мнения на други хора  ида чуя техните доводи, за да се опитам да разбера снаха си. Аз приемам решението й и й пожелавам успех, но това не ми пречи и да се притеснявам.

# 20
  • Мнения: 1 564
Браво, смела жена.
Щом го иска, не можеш да я спреш. Успех и пожелавам. А на теб по-малко притеснения.
newsm10

# 21
  • Мнения: 2 249
това,което разбрах от мой приятел военен е ,че да си жена там е мноого добре-в повечето случай работиш на бюро( е даваш наряди ама после почиваш по 2 дни)-другото което ме впечатли ,е че ти е платена цялата отпуска по майчинство-тоест 2 години си взимаш пълната заплата-това ако е верно-отивам и аз  Wink

# 22
  • Мнения: 950
това,което разбрах от мой приятел военен е ,че да си жена там е мноого добре-в повечето случай работиш на бюро( е даваш наряди ама после почиваш по 2 дни)-другото което ме впечатли ,е че ти е платена цялата отпуска по майчинство-тоест 2 години си взимаш пълната заплата-това ако е верно-отивам и аз  Wink

Не е точно така. Вземаш 9 месеца, процент от заплатата (както го приеха наскоро), а след това - 180лв.

За възрастовото ограничение - ако си на повече от 30 години, не можеш  да станеш кадрови войник.

# 23
  • Мнения: 1 371
.....другото което ме впечатли ,е че ти е платена цялата отпуска по майчинство-тоест 2 години си взимаш пълната заплата-това ако е верно-отивам и аз  Wink
Ако беше вярно, доста бъдещи мами щяха да се пробват да работят там. Взимаш си пари, както всички останали.

# 24
  • Мнения: 123
съпругът ми работеше в армията и след 8 месечен престой сам се отказа.По цял ден нищо неправили,заплатите им са малки, а те бяха рота за мисии.Но като цяло невиждам нищо лошо в решението на снахати

Общи условия

Активация на акаунт