за съдържанието на едно пюре на Ганчев

  • 3 101
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Съжалявам, но това е, което знам за овеса - потенциално има глутен; за страдащите от целиакия е забранен.
Аз не бих го дала пюрето Ганчево, още повече с това сухо мляко (не адаптирано!), но пък Мая е фамилно обременена и я захранвах внимателно. Бухни го в някоя ваша манджа, на девойката подбери друго.

# 16
  • Мнения: 1 263
bibi, добра идея, ама....  Sad    
Ам-ам не са лоши, но имат малко странни съчетания : ябълка с грах (примерно) Shocked

Цитат на: pandora
...но си имат и глутен и сухо мляко....

аре стига бе Shocked  с това направо ме разстреля ooooh! толкова време старателно подбирам пюретата без глутен и съдържанието чета.... надявам се, че това е единственото "объркано" Ганчево пюре Tired

Цитат на: boo
Аз не бих го дала пюрето Ганчево..... Бухни го в някоя ваша манджа.

"Бухнах" го в кофата Imp

# 17
  • Мнения: 3 663
Много странно
аз имам две бурканчета картоф+капия на Ганчев вкъщи и на двете си пише, че имат глутен и мляко
на това с овесените ядки също пише, че има
 Shocked
а не съм видяла да има няколко вида картоф+капия или нещо такова....
наистина съм много изумена....
аз първият път като купувах пюрета и се сетих за глутена чак у нас, та тези бурканчета ми седят за по-натам, но все пак ми стана интересно как така на едно бурканче пише, че има, а на друго, че няма...

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де девойки, аз сега отидох и си прегледах всички пюрета на ганчев и нито едно не съдържа глутен  а и нямча откъде. Освен от това модифицирано брашно - него не го знам какво е. А сухото мляко предполагам че не прясно изсушено Simple Smile)) а някакво от типа на хуманата

# 19
  • Мнения: X
Е, не във всяко има мляко или овес, има и чисти, но са малко.

# 20
  • Мнения: 1 263
Цитат на: T o n i
как така на едно бурканче пише, че има, а на друго, че няма...

странно е, но:
http://www.bgphoto.net/photos/1906/o632472540805625000.jpg
 Imp
може да е грешка в печатницата, но все пак ... абе явно трябва много внимателно да се чете съдържанието. ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: eri
bibi, добра идея, ама....  Sad    
Ам-ам не са лоши, но имат малко странни съчетания : ябълка с грах (примерно) Shocked


 Ери ето ти сайта на ам-ам има голям избор и почти всичко го има по магазините .
Успех!

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: eri
Цитат на: PetiaK
Хм, вие сте вече големички, какво те притеснява глутена?

Ами притеснява ме Embarassed Нямам намерение да давам глутен поне до година. Нещо не мога да приема твърдението "след 6м -може". ...

Защо, някакъв проблем ли има при приема на храни съдържащи глутен?
По принцип с възрастта доста от евентуалните опасности от възникване на алергии се израстват. Ти каши не даваш ли? И ако даваш, само царевична и оризова ли? Защото е възприето, че не са толкова пълноценна храна за по-големите бебчета. Разбира се, ако има някакъв проблем е съвсем различно. Е, ти най-добре ще си решиш с какво да си храниш бебето  Wink .
Колкото до въпроса ти за пюретата, при сина ми беше голяма мъка, нищо не харесваше, домашно приготвени - не, Ганчев - ужас, нито Хип, нито Семпер. Ядеше само "Ам-ам" и "Хаме", но на "Ам-ам" всички зеленчукови са с брашно, тоест има и глутен...

# 23
  • Мнения: 3 663
Цитат на: eri
Цитат на: T o n i
как така на едно бурканче пише, че има, а на друго, че няма...

странно е, но:
http://www.bgphoto.net/photos/1906/o632472540805625000.jpg
 Imp
може да е грешка в печатницата, но все пак ... абе явно трябва много внимателно да се чете съдържанието. ooooh!

леле, не е истина просто Simple Smile
довечера ще ти снимам моето бурканче Simple Smile
пише си от картофи и капия, абсолютно същия състав, етикета съвсем минимално се различава само по разположение на редовете и най-отдолу пише, че съдържа глутен и мляко  Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 1 845
#Shocked
Ако това наистина е вярно и двата етикета са абсолятно същите, не трябва ли да се обърнем към някого-Комисията за защита на потребителите или Господари на ефира.

# 25
  • Мнения: 3 663
днес говорих с една мама на детската площадка и тя същото ми разказа - като купила първия път картофи с капия пишело без глутен и млако
и тя следващия път си купила пак по инерция и като се прибрала вкъщи видяла, че пише, че е с глутен и мляко
да не би да са различни партиди и сега да са с някакви други овесени ядки, които да имат глутен (нещо да не ги преработват достатъчно например) се чудя....
знам ли и аз....

# 26
  • Мнения: 1 263
Цитат на: PetiaK
... ако има някакъв проблем е съвсем различно. Е, ти най-добре ще си решиш с какво да си храниш бебето  Wink .

няма проблем, но просто предпочитам да се презастраховам. Аз самата ям много рядко и в минимални количества тестени храни, защото не ми понасят Confused До колкото съм чела за глутена, мисля, че е добре да се изчака.  

Цитат на: T o n i
... да не би да са различни партиди и сега да са с някакви други овесени ядки, които да имат глутен .. .

едва ли... нещо не ми се вярва .... айде за глутена добре - въпросът дали има глутен в овесените ядки май е спорен, но сухо мляко, което не е мляко....   Thinking

marissha, и аз си го помислих първо, или да пиша на производителя,  но просто не ми се занимава  Tired

# 27
  • Мнения: 3 663
Цитат на: eri
marissha, и аз си го помислих първо, или да пиша на производителя,  но просто не ми се занимава  Tired

Аз по едно време им пращах мейл на Ганчев да ги питам за капачките разни неща, обаче те така и не ми отговориха, та не знам дали сега ще има резултат....

# 28
  • Мнения: 18 542
Цитат на: eri
Цитат на: cheta
Ганчев Sick
Не струват!

Сигурно е така. Други идеи?

Има доста други марки на пазара, ако не - домашни.

# 29
  • Мнения: 18 542
Цитат на: makrust
А сухото мляко предполагам че не прясно изсушено Simple Smile)) а някакво от типа на хуманата

Никакво тип "хумана" не е. Най-обикновено сухо мляко си е.

Общи условия

Активация на акаунт