удряте ли децата си ?

  • 19 816
  • 266
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 917
не я удрям, само от време на време повишавам тон, ама гледам да се владея. днес, след като обърна кутията със сиренето барабар със саламурата върху килима се развиках и й се накарах, а то милото идва да ме целува .... нали не може да говори да се извини. така ме разчувствах, едва сдържах усмивката си

# 211
опитвам се да се здаржам макар да ме е изкарвал извън кожа се успокоявам вътрешно като не мисля за гнева си.засега се получава,но да видим нататък какво ще стане.все пак е и малък на годинка и боя със нищо няма да помогне

# 212
  • Мнения: 43
Аз спрях да викам защото бях станала като истеричка пък и тя не чуваше сега и "иступвам прашеца"

# 213
  • Мнения: 19
Когато беше на 2г. определено пляскането помагаше повече от приказките. Пляскането в смисъл лекото поучително(май само аз си мисля че е било поучително) потупване. Сега не мога да се оплача - кротко ми е детето.

# 214
удрях  през ръчичките когато бъркахме в контактите 2-3 пъти  икогато включваше и изключваше телевизора. повече не  го прави. но сега удрям леко през устата защото ме хапе  като се каже "НЕ", но не разбира, мисля да пробвам с повече обяснения, въпреки че сме на година и шест и не знам доколко приказките ще помогнат. Но иначе съм против шамарите, но много се карам, защото тъкмо прибера всичко и тя отива и вади всичко от чекмеджетата  и много викам, но не убиждам и не удрям когато не е необходимо.

# 215
  • Мнения: 1 541
Но иначе съм против шамарите, но много се карам, защото тъкмо прибера всичко и тя отива и вади всичко от чекмеджетата  и много викам, но не убиждам и не удрям когато не е необходимо.

Е не може да очакваш от нея да ти помага в прибирането все още  Wink Това и е работата- да разхвърля и да си играе....приеми го от веселата страна и поразхвърляите заедно, пък после се гушнете в средата на хаоса и четете книжка  Mr. Green Има време да е подредено....

# 216
  • София
  • Мнения: 7 210
удрях  през ръчичките когато бъркахме в контактите 2-3 пъти.....

За тази цел си има обезопасителни капачки за контакти!!!!

Но иначе съм против шамарите, но много се карам, защото тъкмо прибера всичко и тя отива и вади всичко от чекмеджетата  и много викам, но не убиждам и не удрям когато не е необходимо.

А за чекмеджета също има съответните приспособления, така че детето да не ги отваря!

Така че - без коментар  ooooh!

# 217
не  мисля че е необходимо къщата да заприличва на  някакъв затвор с решетки капачки и катинари. Имаме капачки на контактите, но не мисля че е уместно пак да се пипат, все пак ходим на гости а хората не са длъжни да слагат капачки на контактите  и катинари на чекмеджетата. Мисля, че дисциплината би свършила по-добра работа  Joy

# 218
  • София
  • Мнения: 6 999
не  мисля че е необходимо къщата да заприличва на  някакъв затвор с решетки капачки и катинари.

Естествено, че не... Ще си загрозяваш сега къщата - удряш през ръцете и ще се научи.  ooooh!

На който му се удря - удря. На който не му се удря - намира решението по друг начин.

Контактите са ужасно безинтересни ако не казваш 'не' и не удряш. Оставих дъщеря ми да си прищипе сама пръстите на чекмедже и това й предотврати мераците да ги отваря и затваря.

Но най-важното пригодих си къщата и навиците към това, че имам бебе, а не обратното. Въпрос на приоритети.  Peace


# 219
ами виж сега аз не съм  казала, че я смачквам от бой, просто леко удрянв през ръчичките и то не  всеки път, просто трябва да се научи, че там не се пипа има ли сме случай когато друго дете е идвало вкъщи  и майка му го оставя да рови навсякъде, аз не мога да кажа нищо защото не е мое дето, но стана така че ми изкара дамските превръзки и други дамски принадлежности наглед пред всички гости. съжалявам , но не искам и моето дете да стане така. Аз обяснвам, че така не трябва а дане говорим, че наскоро беше намерила един крем отворила го и се намацала цялата, цялата работа става за секунди, а това с прескрипването се забравя точно за два дни. Тук не става въпрос за голям бой или нещо подобно, става въпрос за шамар през ръчичките. Който както иска да го разбира.  Hug

# 220
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Добре де, то вижда от тебе че удряш, скоро ще започне да удря приятелчетата си. Тогава как ще му обясниш да не го прави, след като ти самата го правиш

# 221
  • Мнения: 24 467
Всички примери на "непослушание" които даваш сме ги виждали вече в къщи. Били сме свидетели и на къде- къде по- тежки "провинения", само дето удрянето не решава въпроса. Детето не се научава да не прави нещото, защото ще се опари, прищипе, защото не бива, защото ще се удари, нарани и т.н. /т.е. истинската прличина, поради която поведението му следва да се счита за неприемливо/ ами защото ще бъде ударено от родителя си. Така си изгражда грешна представа за връзката причина- следствие. То разбира едно- не желая да правиш еди какво си и за това те удрям. Утре ще бъде- не искам да ми пипаш куклата и за това те удрям.

# 222
ами като се замисля сте прави, а тя децата навънка си ги удря от доста време насам и не защото вижда вкъщи нещо подобно, а просто защото отношението на някои деца е такова към нея и от както те не си дават играчките и тя започна да  го прави и  започва да става агресивна към тях, а вкъщи  става въпрос за едно шамарче на седмица да речем или когато счупи нещо, защото го е хванала и го е хвърлила, както беше случая с моя телефон например или с дистанционото на уредбата    Sad

# 223
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Искам да разкажа нещо на което станах неволен свидетел и което ме разтърси!Моя много близка  приятелка замина за чужбина и остави двете си деца при баба им!Децата са на  3  и на 6 год.!Винаги съм харесвала голямото и дете (природно умно е ), но често  като се случи нещо той отнасяше  шляпването  -защото ударил , брат си (нищо , че преди това малкия е досаждал и си го е просил ), или не  е правил това , което тя е казала или се тръшка да облече именно тази си дрешка), малкия вечно се глези , целува я и винаги според нея беше невинен и онеправдан! Sad
Обажда се по телефона и иска  да ги чуе -малкия отива и започва да разказва как е , какво иска, големия  отказва да говори и дори демонстративно отива в другата стая!
След разговора бабата отиде  и почна да го пита защо се държи така , на мама ще и е мъчно за него, че не му е чула гласчето  , а детето отговаря -"Не ме интересува , тя ме биеше " !
След няколко  дни го питам дали мама се е обаждала , а той -" Само ти като беше  у дома !И не ми говори за нея -там ако си остане още по-добре!Аз се чувствам добре без нея -разбра ли " Shocked
Стана ми мъчно и за детето и за майката ! Cry

# 224
да разбирам, но щом детето да го  е запомнило е ставало дума за нещо запомнящо се. А ние с моята дъщеря често си играем и  се шляпкаме по дупето, но просто такава ни е играта и като я пта някой как бие мама, мама бие ли те?  и тя идва и ми прави 'бам бам" и иска да я гоня и на всеки м устава ясно, че това е игра и , че вкъщи  и дума не може да ства за бой, а за плясването по ръчичка явно не си спомня, никога не съм била превържаник на шамарите  и мисля, че един поглед е достатъчен да ме разбере. Дажесъм я оставял да разхвърля всико с надеждата някой ден да й омръзне, но това се повтаря всеки ден и всеки ден.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт