Ей ги на, останаха й дни 100-тина на ДЕКЕМВРИЙСКАТА дружина!

  • 13 151
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Записче и от мен в новата страхотна темичка, която Ивето ни е сътворила Hug

Напоследък ме мързи да пиша нещо и изобщо така съм се натемерутчила, че с никой не ми се общува, даже и с моя мъж. Чакам вече с нетърпение декември за да се случи нещо и да има раздвижване, че иначе е голяма скука. Вече купихме и няколко бебешки дрешки- 2 броя бодита, 2 гащеризона и розово плюшено костюмче за разходка в комплект с плюшена пелена и съм решила така всеки месец да купуваме по малко и за финала да остане само креватчето.

Малко на патерица да честитя и аз на вчерашната ни рожденичка  bouquet
Стела- Мария, голямо премеждие е било това  падане и твоя юнак ще е железен мъж щом му няма нищо Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 210
Цвети, доколкото помня се отиваше в общината в местното поделение на ЕСГРАОН и там попълваш едни формуляри. Не отнема много време и след туй с единия екземпляр отиваш в районното. Ако подадеш скоро и заявление за смяна на ЛК до местните избори ще си с напълно нов комплект. Но на изборите май трябва да гласуваш по старата адресна регистрация.

# 47
  • Мнения: 1 210
Цвети - само да кажа, че при местене от една община в друга (по-скоро от един в друг град) трябват около 3 седмици технологично време, за да ти пристигнат документите. Едва след това може да пристъпиш към вадене на нови лични документи.
Иначе да - в "новата" ти община попълваш 2 формуляра - заявление за Постоянен адрес и заявление за Адресна регистрация - и двата формуляра са едни жълти (или поне копието, което остава за теб е жълто).
Когато се местиш например от Красно село в Дружба - срокът е по-кратък.
А пък за личните документи (паспорт и лична карта) - последния път ми ги извадиха за 2 седмици (въпреки че трябваше да е за 1 месец).

За шофьорската книжка е същото положението - с тази разлика, че аз за моята трябваше да чакам почти 9 месеца (а по "устав" трябваше за около месец) - пеш да бяха вървели тези документи от Благоевград щяха да стигнат по-бързо.

За изборите - ходиш до старата си избирателна секция.

# 48
  • Мнения: 2 641
момичета по повод на документите да ви кажа - голям смях беше. омъжих се 2001 година и си смених паспортите 2005. но защо? значи с личната карта и международния паспорт си вършех всякаква работа, включително пътувания в чужбина. но........когато дойде ред да си взема прословутите 200 лева за раждането се оказа че ми трябва нов паспорт именно за тази цел  Shocked  Joy и така се оръсих 100 лева за нови документи  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 7
БРАВО НА ИВЕТО newsm51

# 50
  • София
  • Мнения: 210
Anaise, аз пък си ги смених едва преди 2 години, въпреки че съм се омъжила преди 6 (или 7 станаха  newsm78) години и 2 пъти си сменях местообитаването. Но понеже всичките ми адреси бяха близо, изобщо не виждах причина да се разправям с администрация, а и нямах проблем с онези 100 лв. (тогава толкоз бяха) и едва когато ми омръзна да се разхождам до старата си избирателна секция и ми изтече задграничния паспорт се хванах и подмених всичко.
Въобще аз съм си доста... разсеяна, когато става въпрос да се общува с административен персонал. Ясен пример за това е, че се дипломирах 2003г. и до ден днешен още не съм си подала документи за дипломата за висше, а като ми потрябва си имам едни нотариално заверени копия на академичната справка. Може би все пак като си защитавам дисертацията ще ми е нужен тоз документ. Бля Tired
ValiaR, не се ядосвай, ами вземи турни снимката в албума. И по-добре изчакай окончателните резултати преди да си изпълняваш рецептата.

# 51
  • Мнения: 219
Много ви благодаря за уточненията   bouquet
Тук колегата нещо ме стресна, че ще ми трябва някакъв документ, че живея в това жилище, дето ще искам да се регистрирам (пък аз ще живея, ама като ни отпуснат кредита, ама бързам заради фамилията). И после с това жълто лисче предполагам, че ще мога да си извадя ЛК. Няма значение, и 3м да ме бавят все ми е тая, само да не плащам излишни пари, не че нещо друго. Книжката по нататък ще я вадя. А колкото до изборите...едва ли ще гласувам, то и във Враца да си ида, че то няма да знам кой кой е, камо ли да гласувам за него/нея. Та така Simple Smile Нищо де, аз пак ще се чуя с тези от общината да питам дали ми е нужно нещо друго все пак, да не се разкарвам напразно. Simple Smile
valkata78 уикенда защо не се разходите на някъде за разнообразие. Хем после ще си гроги, но щастлива (предполагам), че си разнообразила деня Simple Smile

# 52
  • Мнения: 684
Tsvetito да ти кажа аз защо сисмених личната карта...
Моята беше с регистрация във Варна нищо че се бях омъжила вече и не ми беше сменена и фамилията, но ми се наложи да отида в спешен кабинет в Тина Киркова като бях в седмия месец бременна с дъщеря ми и какво се оказа...че ако трябва да лежа там а картат ми не е с регистрация от София трябва всеки ден да плащам престоя си там който възлизаше на 28 лева преди 4 години...Та си мисля че ако решиш да раждаш по здравна каса без да плащаш могат да ти спретнат някой номер освен ако не са се променили нещата...
Иве незнам дали в предния пост писах че темата пак е много много хубава  bouquet

# 53
  • Мнения: 630
Браво на Ивалинаи   bouquet
Аз съм голям фен на масажите и някой ако знае къде във Варна има за бременни - ще съм много благодарна да сподели.
След малко отиваме да видим проекта за детска. Харесахме си Неосет и дано не сме сгрешили, но нямаме много време за мотане.
Лек ден   bouquet

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Цвети, и на мен ми се ходи някъде, ама пусто моя му дай само на компа да седи и не може да  о накарам никъде да идем. Ако имах шофьорска книжка щях да си джиткам сама напред назад, ама пусто за толкова години така и не навих да изкарам курсовете.
Догодина живот и здраве с бебето ще си идем на Бг за 2-3 мес. и съм решила да изкарам един курс за маникюристка и шофьорските също, но дано не остане само на приказки.

Аз да ви кажа с тези документи как се прецаках... След развода с бившия ме мързеше да сменям документите и си останах с неговата фамилия и тук в Испания понеже децата взимат фамилията и на майката и на бащата та мойто дете ще носи и то фамилията на бившия като съм много отворена Wink

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 16:10 от valkata78

# 55
  • Мнения: 337
Валка , прати едно пълномощно до твой близък в България и той ще ти извади нови документи и ще ти ги прати. Тук мои познати го правиха тоя номер и стана .

# 56
  • Мнения: 1 210
Валката - имаш време - за 2 месеца би трябвало от консулството или посолството да ти съдействат за нови лични документи. Въпросът е дали ти се разкарва до тези институции.

Една позната (работи в МВнР каза че е по-бързо да се разходиш до България). Ето ти повод да се видиш с мамчето преди ти да станеш.

# 57
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Благодаря ви, момичета за предложените варианти  HugМного ми е далече посолството в Мадрид, а и до Бг не ми се ходи все още и честно казано не съм се трогнала много. Той моя е виновен защото уж щяхме да се женим и аз затова викам за какво да сменям два пъти документите... да, ама сега и на двамата ни мина мерака за сватба, а детето с какви имена ще е не е чак такъв проблем мисля и след време трябва да има начин предполагам да се сменят ако решим Rolling Eyes

# 58
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
АНЕЙСЧЕ, изследванията си ги пускам във Военна болница. Свекърва ми е лекар там, сутрин ходя, бцкат ме, най-учтиво ми се извиняват за причинената болка  Joy , изпращат ме с кафе  bowuu и след няколко часа свекито ми звъни по телефона да ми каже резултатите. Блага работа. Та всички резултати са ми на шест! Утре чакам рез. от урината - дано са наред и те.
ВАЛЕ, драго ми е да те видя...дори и в това "никакво" настроение.

# 59
  • Мнения: 280
Запис и от мен ,Иве супер си   bouquet

И моето настроение днес е супер скапано, ама няма да ви занимавам с проблемите си. Бебо е добре и ритничетата му доста ме успокояват.

Лека вечер на всички и хубави емоции  Hug

Общи условия

Активация на акаунт