Случки в яслата/градината

  • 1 676
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
И ние имахме инциденти още от първият ден в частна градина и то при група от 5 деца. Казвах си че излишно се тормозя и преувеличавам, но сега съжалявам, че не преместих детето веднага, а чаках двайсет дни, докато от небрежност не доведоха здравето му до катастрофално състояние. Някак не ми стискаше да призная пред себе си дори, че не съм направила точният избор на ДГ. Като преместих детето на друго място, се оказа, че все пак е възможно да се грижат за него както трябва. Детето преживя промяната много лесно, въпреки огромните ми страхове.

# 16
  • Мнения: 127
Възможно е на мен да ми изглежда по-страшно отколкото е, за това и пуснах темата.
Иначе днес пак я заведохме, беше малко по-трудна раздялата но нямаше сълзи и сополи.
Естествено възможно е всичко да е лошо стечение на обстоятелствата, за това и пак я заведохме. И честно казано много се надявам да е това! Praynig
Но в мен се е загнездило чувство на страх.
С мъжа ми решихме да освободим детегледачката,която я гледаше като свое внуче, за да я пуснем на градина, да играе с деца, да се учи на повече неща и да се чувства по-добре.Почнах да се опасявам се да не съм сгрешила...  Sad
Ще пиша по-късно как е минал днес деня.
Благодаря на всички за подкрепата!  Hug

# 17
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Ами и на мен в държавната ДГ не ми се е случвало да скрият нещо-и добро и лошо винаги са ми казвали преди да питам и затова съм много доволна.Даже в началото не бях предупредила ,че не може да се бърше дупето и явно е имало инцидент-не само ми го бяха преоблекли, ами леличката ми беше и изпрала слипчето .За падането -задължително е трябвало да ти кажат учителките ,а за изцапаните гащи според мен и леличката има вина.Дано да нямаш повече проблеми,но моя съвет е ако не дай си боже стане и друг подобен инцидент или се обърни към директорката или направо сменяй яслата.Успех!

# 18
  • у дома
  • Мнения: 708
Цветенце, ние тръгваме на градина след седмица, но ходим на частна ясла вече от няколко месеца.
Имали сме дребни инциденти - и ожулено, и ако по дупето и гащите. Веднъж я взех със сцепена устничка даже - плачеше и беше цялата в кръв - но леличката я гушкаше и успокояваше и ми обясни, че се спънала и паднала, докато скачала и танцувала. Това което видях и което ми каза жената ми беше достатъчно, за да се успокоя - устничката мина за 2 дни. По принцип гледам да не се впрягам много.

НО, ако имам съмнения за нередности или че крият нещо от мен, доверието се изпарява и веднага бих сменила градината.

В твоя случай бих го направила - първите впечатления са важни.
За нас родителите е важно да сме спокойни за децата си, докато сме на работа през деня.

След тези случки ти спокойна ли си, въпреки че детето изглежда щастливо?

Дано все пак да са наистина единични инциденти, а не немарливост с която да се сблъскваш всеки ден.

Каквото и да решите - успех!

# 19
  • Мнения: 127
Днес всичко беше наред (поне видимо). Много се надявам да сме имали лош късмет първите дни и всичко да си дойде на мястото. Иначе детенцето се чувства добре. Изглежда весела и доволна, а като я питам иска ли на градина казва че иска.
 Praynig  Много се моля всичко да продължи гладко.

# 20
  • Мнения: 1 783
В нашата градина ми пишат всеки ден на един лист какво и кога е ял, дали и колко е акал, какви занимания е имал, колко е спал. Предложи им да ти дават такъв "отчет", щом е частна, може и да се навият на такова предложение.

Общи условия

Активация на акаунт