Кръвна група

  • 12 345
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Flash*
Ние сме така, сина ни е 0+, дъщерята А/резуса не го знам, защото кръвта беше капилярна/...обаче не знам дали има и други варианти. Thinking

Спали сме в час по биология едно време. Laughing


Положителен ще да е резуса Simple Smile.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Цитат на: Margarita
Цитат на: Flash*
Ние сме така, сина ни е 0+, дъщерята А/резуса не го знам, защото кръвта беше капилярна/...обаче не знам дали има и други варианти. Thinking

Спали сме в час по биология едно време. Laughing


Положителен ще да е резуса Simple Smile.


 Laughing Бе знам ли...пак добре, че не излезе В група Laughing
На 6месеца на профилактичните изследвания в лабораторията ги накарах да и определет групата. Обаче не пожелаха да и вземат венозна кръв, та от тази от пръстчето. И не ми дадоха официално картонче..пък всичко се случва, недай Боже...трябва да се знае!

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Anonymous
Добре де, ама аз съм 0+
Таткото е В+.

На сина като му правиха тест казаха че е А+.
Аз сигурна за бащата на детето.

Какво става всъщност. Може ли да има група като бабата или дядото?
Или са ми сменили бебето и са ми дали най-хубавото бебе в болницата?


Ами как ще стане?

Ти имаш 00 (със сигурност), защото ако имаше А (0А) или Б (0Б) те са доминантни и щяха да се изявят.
Бащата може да има Б0 или ББ, защото ако имаше А, тогава групата щеше да е АБ.
Просто не виждам откъде ще се вземе това А.. Confused

Много вероятно е на някой от вас да му е сгрешена групата...

Ние сме: аз  - 0 +, бащата А+, детето А1+ (А и Б групи имат подгупи)...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
Доколкото си спомням, гена за кръвната група има 2 алела - доминантен и рецесивен. Алелите А и Б са доминантни, а алела 0 е рецесивен. Кръвна група 0 има два рецесивни алела - 00. Кръвна група А може да има два доминантни  - АА, или А0 (доминантен и рецесивен). Кръвна група Б също - ББ или Б0. Кръвна група АБ има два доминантни алела, т.е. А и Б.
Кръвната група на детето се образува от комбинацията на два алела, като взима случайно един от майката и един от бащата.
Така че от двама родители с кръвна група 0, не може по никой начин да се роди дете с А, Б или АБ (няма откъде да му дойдат доминантните алели). От родители с група Б и 0-лева, не може да се роди дете с А, защото родителите нямат А- алела.
При нас например таткото е А, а аз съм 0, детето ни е А, но можеше да е и 0 (ясно е че аз имам 00, но таткото може да е или АА или А0, кои знае).
И последно според мен, ако родителите са единият А, а другият Б, детето може да е А, Б, АБ или 0. Може дори ако и двамата са А, или и двамата са Б, детето да е 0. Ако и двамата са АБ, детето може да е А, или Б или АБ (зависи каква комбинация от 2 алела ще се получи).

И тъй разказах си каквото си спомням, надявам се да не съм написала някоя глупост #Splat  (ако има някоя мама д-рка да ме поправи).

# 19
  • Мнения: 319
Искам да попитам ако и двамата родители са с 0 +, може ли детето да е 0-?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
Искам да попитам ако и двамата родители са с 0 +, може ли детето да е 0-?

Мисля, че не.

# 21
  • Мнения: 206
когато са А или Б може и новообразувана та АБ.но в никакав случай 0.от двама с 0 естествено че пак 0.а резус факторае 50/50
Аз съм А+, съпругът ми Б+ - дъщеря ми е 0+, а синът ми е АВ+. Кръвната група на дъщеря ми е същата като на майка ми 0+. Когато резус фактора е + и резуса на детето ще е +.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
 Лекар ми е казвал, че детето може да носи кръвната група на баба или дядо. Мъжа ми например е АВ+ при родители мисля с 0+ и В+. Сега искам да питам следното ясно ми е унаследяването на RH ама въпроса ми е при двама родители с + може ли да има дете с -.

# 23
  • София
  • Мнения: 469
Ние сме със същите кръвни групи като вашите. Голямата се роди с А+, а малката В+.

# 24
  • Мнения: 431
Аз съм със кръвна група А- съпруга ми е със кръвна група В+.От тази комбинация коя ще е кр. група на бебето?

Всички

# 25
  • София
  • Мнения: 2 356
Мъжа ми например е АВ+ при родители мисля с 0+ и В+.
Това не може да стане, единия родител е бил А или АБ, ако другия е бил Б.

Сега искам да питам следното ясно ми е унаследяването на RH ама въпроса ми е при двама родители с + може ли да има дете с -.
Виж няколко постинга по нагоре.  Grinning

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
М даа видях. Но ми си стори, че там нещата се отнасят до кръвната група 0. А сега разбрах, че свекъра е В+ и той.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 356
М даа видях. Но ми си стори, че там нещата се отнасят до кръвната група 0. А сега разбрах, че свекъра е В+ и той.
Резуса не зависи от кръвната група. А свекъра ти е Б и свекървата Б така ли?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние и двамата сме с 0+ и децата и двете са с 0+
 Интересно беше при мъжът ми когато се разбра, че при родители с А+ и А-, той е 0+. Акушерката ми каза да не искам второ изследване защото да не съм разведяла свекъра и свекървата Joy
 А то се оказа, че можело - дори вероятността била 25 % / А- + А+ =0+/.

# 29
  • Мнения: 5 790
Аз съм със кръвна група А- съпруга ми е със кръвна група В+.От тази комбинация коя ще е кр. група на бебето?

Ние сме същата комбинация - аз А-, съпруга В+, бебка взела мойта кръвна група и се роди с А-

Общи условия

Активация на акаунт