Пиле на сол

  • 3 260
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 017
schr
В крайна сметка сготви ли пилето на сол?....ако си го направила-покожи снимчици да видим, пък и напиши коментара си за него.

# 17
  • Мнения: 1 427
Върху едра морска сол се пече, не е необходимо да се маже отвътре допълнително със солта! Peace

# 18
  • Мнения: 423
schr
В крайна сметка сготви ли пилето на сол?....ако си го направила-покожи снимчици да видим, пък и напиши коментара си за него.
В крайна сметка сготвих пилето на сол и ми се струва доста апетитно, но утре ще ви напиша коментарите на гостите ми. много лесно става а докато се печеше ми текаха лигите пред фурната Embarassed Laughing, но тежката дума е на гостите, така че търпение до утре. И си го напарвих със съвсем нормална сол!  bouquet Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 017
Радвам се, дано да са доволни гостите ти

# 20
  • Мнения: 5 475
Върху едра морска сол се пече, не е необходимо да се маже отвътре допълнително със солта! Peace

Peace точно така .

# 21
  • Мнения: 187
Аз го пека само върху едра сол.  Без нищо допълнително. Поема си колкото трябва сол и не се пресолява. Прави ми приятно впечетление, че ако остане месо, което рядко вече се случвау нас  Grinning, на другия ден пак си е вкусно. За разлика от печеното с бира или картофи бройлерче.

# 22
  • Мнения: 444
А тавата после лесно ли се измива , че едни познати ме наплашиха че падало голямо търкане от солта  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 6 017
Измива се лесно, зависи от тавата...

# 24
  • София
  • Мнения: 461
Честно казано си мисля , че ако е върху нормална дребна готварска сол , ще стане солено , а едрата сол няма как да се попие, поне не толкова лесно

И аз така реших и затова снощи правих (за пръв път) върху морска сол. Пиленцето стана разкошно, не беше никак солено, даже досолявахме. Отгоре го намазахме с масълце и към края, когато беше почти готово, го наръсих с подправки. Не съм го обръщала в тавата, просто като почна да се запича отгоре го намалих, за да не изгори, а отдолу да остане сурово. Стана разкошно!  chef

Тавата като махнах пилето много лесно я остъргах, солта падна лесно, тя направо се отлепи на големи парчета. Реших обаче да я изстържа преди да е изстинала солта, че после няма махане сигурно. Нямах проблеми с миенето Naughty

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Момичета, ще вземете да ме накарате и аз да пробвам, само че с бутчета.

# 26
  • Мнения: 187
Пробвай! Става и с половино пиле, и с бутчета. И добър апетит!!!!!!!!! Laughing
А тавата много лесно се измива, ако сложиш алуминиево фолио и върху него насипеш солта.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 13:44 от nelicka

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Купих си тава с незалепващо покритие. Едва ли солта ще разяде покритието, а и ще се измие лесно

# 28
  • Мнения: 444
Направих го , честно казано не ми хареса , седи ми някак постно и сухо ! Тавата ми е нова с тефлоново покритие , още седи накисната да се стопи солта !На вид е хубаво , но го предпочитам с повече мазнинка или в плик !!!

# 29
  • Мнения: 6 017
Направих го , честно казано не ми хареса , седи ми някак постно и сухо ! Тавата ми е нова с тефлоново покритие , още седи накисната да се стопи солта !На вид е хубаво , но го предпочитам с повече мазнинка или в плик !!!
Различни хора=различни вкусове!

Общи условия

Активация на акаунт