Близнаци в яслата

  • 19 488
  • 229
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 123
Здравейте,мами,
 Да споделя и моят опит от яслата :
 Тръгнаха на ясла средата на август в обща група. от първия ден са  по цял ден и така си карат. Изкарахме две боледувания   -първо две седмици , след една седмица  - още 5 дни вкъщи.
Все още не са свикнали и сутрин плачат като се разделяме, но само малко. Учителките казват, че много слушат и много ядат. Дори сами ходели  в кухнята да си вземат по нещо  Simple Smile ама такива са си моите лакомници  - всичко да се пробва . Основното ми притеснение беше за спането -те са свикнали да ги приспивам и там в началото са плакали доста , на май вече са свикнали сами да заспиват. Проблема е, че понякога спят само 40 мин за целия ден и после вкъщи е някакъв ад.
След като се върнах на работа, вечер като се приберях те ме чакаха и доста се гушкаха и плачеха за мен , но мисля че свикват вече и с това. Сега като се прибера се гушкаме по 10 мин и после почват да си играят нещо.
Като цяло мисля че добре им се отразява яслата. Но те са доста общителни и ако аз не съм на близо се държат прилично и кротко. Но покрай мен доста се лигавят и мрънкат да ги гушкам.
От яслата съм доволна ,но и така трябва да бъде, все пак е частна.

# 91
  • Мнения: 481
Да се оплача ... Болни сме. И двете са с хрема, кашлица, температура... и вече на антибиотици. От вчера съм в болнични и се гледаме вкъщи, не са на ясла. Дано да се оправят бързо  Praynig

# 92
  • София
  • Мнения: 12 279
      Дано наистина всички болнички бебенца оздравеят бързо.  Praynig

      Dreamy_world може ли да ми кажеш в коя частна ясла си ги записала? Може и на ЛС.
     

# 93
  • Мнения: 649
Явно сополките са неизменна част от адаптацията на децата. Ние също, уж няколко дни се бяхме оправили, днес пак чувам, че подсмърчат. Дано скоро придобием имунитет срещу тези гадости, че хич не ми се иска цяла зима да ми носят сополки вкъщи Confused.
иначе адаптирахме се съвсем (май). тази сутрин татко им ги закара сам, не са нито плакали, нито мръщили. от утре ще ги взимам и по-късно, че от понеделник започвам работа и така или иначе ще ги взимаме късно. Не съм сигурна как ще им се отрази тази идея. дано от игри не усещат как минава времето. Praynig

# 94
Моите близначки тръгнаха на ясла на година и четири месеца.Но постоянно боледуват.Давам им какви ли не хапчета за имунитет,но нищо не помага.Иначе са ми голяма радост,но е много трудно да гледаш две.Очите ти трябва да са на четири.Яслата е хубаво нещо,но да ги нямаше тия болести... newsm41

# 95
  • Мнения: 3 336
Веси, щом са на автибиотици, ще се оправят до няколко дни PeaceНяма да ти се влачат 3 седмици като при нас както се случи Rolling Eyes

На менпо едно време даже ми се искаше да дадем антибиотици, но доктора каза, че няма никакви индикации да го направим. Дано с всеки път се скъсяват болестните периоди. Моите са си още с хрема, засега няма промяна.

# 96
  • Мнения: 903
А моята едната снощи кашля цяла нощ и днес не ги пуснах на ясла. Така се надявах да се размине. За сега не е нищо сериозно. Изписаха ни сиропи за кашлица.
Наистина да ги нямаше тия болести.

# 97
  • Мнения: 649
Най-много ме е страх да не започнат да кашлят, затова като ги чуя да покашлят (в повечето случаи се давят) им давам по малко Стодал, за да пресече, ако има нещо (така ми каза педито, стига да не прекалявам с дозите).
Дано не ни хванат сериозни болести, че от понеделник започвам работа Praynig.

# 98
  • Мнения: 3 336
Моите също от днес са и с кашлица, даже сестрата в яслата ми се обади да ми каже да ида да го прибера Ники, защото ревял от един час и в промеждутъците кашлял много и сега щяла термометър да му слага. Като го взех каза, че имал температура, но не каза колко. Заведох го веднага на доктор и доктора каза, че много ясно като е плакал 1 час, че ще има температура веднага след това и че ще кашшля усилено след като реве, щом се е появила кашлица. Аз като отидох вече не ревеше Rolling Eyes Каза, че симптомите са същите като миналия път и за него си е сигурна алергия към препаратите, но ме праща на алерголог във вторник, за да потвърди диагнозата. Миналия път от вентолина мина, днес почти нямат сополки, след Бивацина снощи Party Но пък Ели лека кашлица, Ники повече, но само в затворено помещение. навън не кашля Crazy Ще търся как да се разправям за препаратите. Доктора каза, че и да купувам, пак ще си го носят вкъщи и няма да мият с него. Ама детето ми не може постоянно да си  ходи с тези симптоми. Всеки път на третия ден се започва Rolling Eyes Доктора каза, че ако е инфекция трябва повече време, за да се развие, защото има инкубационен период и не може всеки път по един и същ начин всичко да е. Та сега пак сме на вентолин и противоалергичен сироп #Cussing out И ми даде бележка с която удостоверява, че не са заразно болни и опасни за околните.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 279
         Мишленце, тук в Младост една мама на близнаци се съмняваше за същото. Бяха постоянно хремави и болни и то след един ден на градина. Притесняваше се да не е алергия към някакви препарати. Лятото изкараха на село и се оправиха напълно, отскоро ходят отново на ДГ и засега не съм чула да се оплаква, но трябва да я видя, иначе преди сигурно към годинка бяха все така.

# 100
  • Мнения: 649
МАМЧЕТА, ПОМАГАЙТЕ!
Имам проблем, незнам как да постъпя. Когато проучвах яслите в околността, директорката на тази, в която са сега ми каза, че заведението работи до 19ч.
Това добре ме устрои, защото щях да си намеря работа (поне до 18ч), за да мога да си ги вземам.
От понеделник започвам, но съм чак в Младост и се налага мъжа ми да ги взема (пак след 18ч-работи на 10 мин от яслата). Направихме си разчет на оставянето и прибирането на децата, с оглед работното време, което ми е казано. Дес реших да ги взема не в 14:30, а в 17:30, за да видя как ще се държат.
 smile3515Отивам да си ги взема и установявам, че са последните деца в групата. Сестрите започнаха да чупят стойки, като разбраха, че от другата седмица ще ги вземаме с още 30 мин по-късно. Едната даже ми заяви,че с деца работят до 18ч, а след това лелките чистили за следващия ден. Другата пък едва ли не ме обвини, че съм си намерила работа толкова далече. Вбесих се, както не бях  никога досега smile3511. Няма кой да ги взима всеки ден по-рано от 18ч.
Имат ли право да претендират с това си "измислено работно време" и трябва ли веднага да говоря с директорката за тези им думи? newsm61
Страх ме е, че ще започнат да си изкарват яда върху децата ми! Weary

# 101
  • Мнения: 903
Оле, Деси, това е ужасно. В нашата ясла са до 18.30ч. Е то в Шумен разстоянията са малки де и пак работят повече.
Надявам се при нас кашлицата и хремата да не са алергия, че..... ooooh!

# 102
  • Мнения: 1 895
И в яслата и в градината съм си прибирала децата около 18. В яслата се цупеха, но им обясних, че за разлика от тях моето работно време е твърдо и не мога да си тръгна, когато ми свърши работата, а те не стига, че идват на обяд, ами и дават зор да си ходят още в 5. Неприятно е, но правото е на твоя страна. Бъди учтива, но твърда! Това е положението - работното им време официално е до 19!

# 103
  • Мнения: 124
Деси, на мен ми казаха същото работно време. До сега все ги взимам към 17ч. Защото кака им е в градината, а не искам да я свиквам да си тръгва по-рано. Само първият ден ми казаха че  им било късно като за първи ден, но след това никакви забележки. Успех, дано да решиш проблема по най-добрия начин Peace Нали работят до 19ч. а работата им е да гледат децата Thinking

# 104
  • Мнения: 649
Да ви се оплача. Вече съм на работа, а мойте мучоци, сякаш на пук на мен от понеделник започнаха да кашлят и от вчера са си вкъщи, до края на седмицата (най-малко) Sad.
Вече си мисля, че усетиха,че мама вече няма да ги вижда толкова много и ме наказват. newsm45

Общи условия

Активация на акаунт