Движение на българските майки -ВИДИН тема 13

  • 18 388
  • 298
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 484
Незнам за Вас,но аз изгледах този филм целия.Нямам думи,потресена съм въпреки,че картинката ми е позната.В Гомо е почти същото.Отговорността на персонала се свежда до там ,че децата да са само измити,нахранени,чисти и сухи.И точка.Край.Повече нищо.Да директорката е печена,бори се ,но.......достатъчно ли е само това?Не мисля.
Идва ми да крещя,да викам.Виновни много,всички:държава,социални,родителите и най-вече АЗ,защото нищо не правя това да се промени,това да не е така,тези деца да не са там,те да са м/у хора, който ще ги обичат хора, които са компетентни и специалисти,а не лелички-роботи,защото точно на това ми заприличаха тези жени в дома.А нека си признем,такива има и в Гомо.
Подписах петицията.

# 181
  • Мнения: 397
Мона, сигурно си права,приличаш ми на Жанна,Дарк, но ако няма такива като теб, то  този свят изобщо не струва.....

# 182
  • Мнения: 2 653
Дити ,пращам по майка ми една книжка с моделчета за малки гобленчета.Не знам дали я имаш, но дано я нямаш  Grinning

# 183
  • Мнения: 484
Майката на Фиона е оставила при мен в магазина:
-   химикали                                           4бр
-   моливи                                               3бр
-   тефтерче                                          3бр.
-   пастели 12цвята                               4бр.
-   етикети                                              8бр.
-   тетрадки 20л. големи квадратчета  7бр.
-   тетрадки 20л. малки квадратчета    8бр.
-   тетрадки 20л. широки редове          6бр.
-   Под игото и занимателна книжка
-   Рамка за картина или гоблен много е хубава
Фиона благодаря!!!  bouquet
Ще бъде предадено в склада. Peace

# 184
  • Мнения: 2 249
Незнам за Вас,но аз изгледах този филм целия.Нямам думи,потресена съм въпреки,че картинката ми е позната.В Гомо е почти същото.Отговорността на персонала се свежда до там ,че децата да са само измити,нахранени,чисти и сухи.И точка.Край.Повече нищо.Да директорката е печена,бори се ,но.......достатъчно ли е само това?Не мисля.
Идва ми да крещя,да викам.Виновни много,всички:държава,социални,родителите и най-вече АЗ,защото нищо не правя това да се промени,това да не е така,тези деца да не са там,те да са м/у хора, който ще ги обичат хора, които са компетентни и специалисти,а не лелички-роботи,защото точно на това ми заприличаха тези жени в дома.А нека си признем,такива има и в Гомо.
Подписах петицията.
не знам до колко сте близки с директорката,но може ли да поискате малко повече инфо за това-какви прегледи и каква рехабилитация се прави на децата там? полага ли им се такава? идват ли специалисти да ги гледат?как са с апаратурата(купувахме такава преди време за рехабилитация за дома в Медвен)-това е вано както за да помогнем,така и като инфо за протеста,който организиараме
и по принцип инфо за децата-колко са на какъв персонал,имат ли откази и уредени документи-важни неща-макар,че ме съмнява директорката да даде такава информация

# 185
  • Мнения: 484
това което знам е че децата имат един личен лекар които е във Видин и ходи при тях един или два пъти в седмицата.Ако някое дете е по зле те го карат тук във Видин в болницата.Много чест съм виждала линейката на дома пред градската болница Имат стаи за рехабилитация и профилактика,но нямам идея дали ги използват максимално и пълноценно.Що се отнася до специалисти, да идват на место при тях-няма такова нещо или ако дойде някои мине през всички деца даде си наставленията и айде кой от къде......
Чудя се кой да подпитам,личния на децата или шефа на социални,кой ли по малко ще ме излъже? Thinking
Спомням си обаче ,че миналата година директорката спомена,че искала да изпрати няколко лекички на специализация в Англия,но не знам какво е станало  Thinking
п.п. Мерилин,моя те на лични да ми пуснеш дата на протеста,щото чета във всички теми, никъде не я споменавате Praynig (и с право)

# 186
  • Мнения: 2 502
момичета ,здравейте
след 4 дневно отсъствие се върнах от командировка
пуснах смс на Ася ,че съм купила салфетки
и моля ,която има желание да прави декупаж да си каже
ще ги донеса на срещата

радвам се ,че тук грее слънце и е топло ,такива дъждове ме валяха в тая Европа
представете си ме с моя стаж като шоферррр  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazyчистачките на фул, буря , а аз със 150 км в час ,на пустата магистрала ,такъв страх му брах  Mr. Green,но нямах избор да съм с по-малко или да се мотам
но оживях   bouquet
в крайна сметка днес Мели е говорила с Илия Луков ,за да му даде отчет за парното   bouquet

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 14:22 от lorys

# 187
  • Мнения: 397
Светличка, радвам се да ти видя жива и здрава, и много эмоционална....получих ти смс,но не ти отговорих, что-то мислих че ще си видим в неделя, но так никой и недойде,пих  едно кафе и си тръгнах.....
Желание за декупаж  имам аз и май Рени,но няма какво да декупажираме, аз  правя опити да се науча различни техники и се передукапажирах  всичко което било въжможно, ръцете ми сърбат ,айде да измислим какво и  кога ще правим за коледен базар, всички май вече си приготвят, а ние  дълго чакаме....... newsm78



това  дървена купа за лютеница и кофичка за боклук мъничка...

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 21:01 от Lalle

# 188
  • Мнения: 2 653
Lale, ето ти някой идеи от моите-от магазин всичко по левче купувам дървени рамки за снимки, нелакирани, мож на дървени лъжици за бъркане на манджа да украсиш горния край на дръжките , но задължително трябва да ги лакираш после.Ето една идея: обикновен кашон, бурканчета, аз правя сега и раззни кутийки-като малки панерчета за разнинещица.за предния базар правихме плочки фаянсови с някоя хубава ласфетка.Купих си и едно дървено кръгче от дънер залепено със салфетка и лакирано- няякоя от вас го е правила-стои ми в коридора  Grinning Тук в едни магазини по левче има най-различни кутийки и др. дървени неща, които не са и лакирани дори. в е-магазин Слънчоглед има доста неща.Ако някой иска мога да му взема нещо и да го пратя заедно с един колет, който ще пратя може би края на другата седмица.

# 189
  • Мнения: 397
Фионче, слънчицето наше, ти направо грееш и грееш....браво...
Та какво беше казала за "Слънчоглед"????Аз искам да купа някои неща от там, но  на не един броузер не ми се отваря страничката им за да видя какво точно ми трябва, направо се ядосвам....ако успея ще ти напиша точно какво искам, и  ти пратя мани...Имам много готини салфетки и ми е жал да ги  исползвам за такимва дребни неща, искам направо като Пикасо шедеври да правя Simple Smile))) а ако  серьезно то мерси да идеи, знам  някои  и съм направила две рамки от плексиглаз ,но не ми харесват много....мой ще си търся плочки....и аз не седя с празни ръце, но  искам даправя много  неща, а не едно..... и т.д.....

# 190
  • Мнения: 252
Здравейте, момичета. (аз съм Karlson)Неведнъж съм го писала, но не мога да се сдържа и сега да ви кажа, че сте невероятни "бойци на тихия фронт" на добротата и човещината. И много бих искала  да се вклЮча и този път в Коледното мероприятие, не само с  готови неща, но и с материали (за декупаж), които да изпратя овреме на творците. Удобно ли ще е...
Лаленце, ти нещо избяга от темата (декупажната) Tired, надявам се, че никой не те е обидил.  Hug

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 01:04 от Гая

# 191
  • Мнения: 2 502
благодаря на всички ви ,за пожеланията на Ники ,  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetЖАЛКО ,че поради учителската стачка не успя да празнува рождения си ден в детската градина  Hug

отговор на въпроса на Мона
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227513.120

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 11:11 от lorys

# 192
  • Мнения: 397
 Гая,благодаря от името на момичетаза хубавите ти думи имерси за желание да помагаш,на мен много ми трябва  помощ в момент и ако имаш возможност  няма да ти откажа .Имам нужна  от лак за стъкло и кракле, нама значение двуфазно ли е или еднофазно, ако мислиш че има нещо което ще ми свърши работа вземи,за парите няма проблеми,казваш как и ги пращам, при мен е проблема работа, аз все съм там,какво да правя...и мисля че за това са приятели, за да помогнат, ти като знаеш какво се исползва би ми свършила добра работа.
А да,забравих. Защо не посещавам темичка за декупаж,как да ти  го кажа, никой не ми обиди, да и много трудно  някой може да го направи Simple Smile)),самодостаточна съм си и с голямо самочувствие хахахах,но направо незнам защо бях се хванала да  правя неща които не ми е работа, а и на някой изобщо не трябваще това което правих,момичета знаят много и не съм аз тази която трябва да им помагам, а обратното.Реших че имам много поважни неща,но аз не съм казала че няма да  посещавам темичка,хотя гледам, и като не обичам да сюсюкам,нали ми разбра, не пиша....тихичко се радвам на нещата които правят момичета,а когато имам нещо хубаво просто го  давам като линк и който иска да си го ползва.Благодаря че  забеляза отсътствието ми  bouquet

# 193
  • Мнения: 2 910
Ася и аз ходих в неделя на срещата, но нямаше никой и си тръгнах. Аз нали съм ти обещала, че ще ти помагам с декупажа, но тази стачка проваля плановете ми засега.

# 194
  • Мнения: 2 502
момичета ,
1/ честит рожден ден на Акси  на Мона ,да е жив и здрав ,да  радва мама и тате ,да израсне  горд и достоен българин
 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59
2/ тази нощ  станах за втори път ЛЕЛЯ, най-добрата детегледачка на Нико ,моята снаха ,роди МОМЧЕ 3750 кг
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 09:58 от lorys

Общи условия

Активация на акаунт