Изплаших се много след разговор с детски ендокринолог

  • 14 548
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Не знам какви са и "мотивите". От където и да го погледнете- грозно е.

Просто е нужно в болнична обстановка да се направи обременяване, изследвания.
Много от тези деца перфектно се контролират с диета и двигателен режим и са под чудесен контрол с това.
Много често такива малки разлики може да са резултат на прекаран цитомегаловирус или коксаки инфекция и затова да дават такива отклонения... те увреждат панкреаса "за момент", но са преходни по същество.

Да, около 0.9 ммол/л е разликата.
Защо не вземете сутрин у дома с лентичка едно измерване? да намерим от някой пациент апаратче...

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Принципно си питам,  за информация от обща култура- на бебета и деца прави ли се изследване на гликиран хемоглобин?

# 17
  • Мнения: 417
Moeто дете е с диабет от три години. Познавам лично двете докторки, за които пишете, между друготото последното което са е да са безотговорни. За да се диагностицира има или няма диабет при повишена кръвна захар се прави следното. Детето се приема в отделениято на педиатрията и се поставя на диета - шесткратно хранене с контролирани белтъчили, мазнини и въглехидрати. Правят се кръвни профили преди и след ядене. Гликиран хемуглубин се прави веднага, при нас 10 мин след постъпването. Освен това се правят и общи кръвни изследвания + чернодробни ензими и щитовидни хормони. Взима се урина и се търсят кетони. Когато има един или два дни профили при такова хранене и са излезли всички изследвания се поставя диагноза има или няма диабет. Естествено така се прави при гранични стойности каквито са вашите. При нас с гликиран 11.8 и три плюса кетони в урината нещата бяха ясни. Детето което приеха заено с нас пуснаха на след два дни. Още помня как докторката каза "Тодор няма диабет".
Имате ли други симптоми - пиене на много вода, често уриниране, начепени уснички, нервност, раздразнителност?

# 18
  • Мнения: 3 116
Максим, не знам нищо за вашия случай, но една нощ случайно попаднахме при Мая Константинова в педиатрията. Тогавашните ми впечатления са прекрасни за тази жена.

Успех днес, чакаме добри новини  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
Много по-спокойна съм след днешният преглед.  Laughing
Първо да кажа, че доктор Савова много обстойно прегледа Ани, беше викнала и студенти и обясняваше  на какво трябва да се обърне внимание. Разпита ме подробно за хранителният й режим, яде ли хляб, сухари, бисквити, захар и т.н. Обърна внимание, че Ани е доста подвижна и енергична, това не било симптом за диабетно болни деца. След прегледа, а той обхващаше всичко от фонтанелата до цвета на кожата и окосмяването, каза, че според нея детето е било гладно /тя вечеря към 8,30 и пие мляко в 10,30/ и затова кръвната й захар е била повишена. В събота ще направим още 2 изследвания, едното на гладно и 2 часа след това нахранена, като предишната вечер, вместо мляко трябва де яде нещо по-калорично - каша или мляко с бисквити. Тогава вече ако отново е повишена кръвната захар, ще се направи още едно изследване на антитела.
Доволни сме от Савова и отношението й към нас днес.

zazi като се изключи нервността и раздразнителността от зъбките в същият период, нямаме други оплаквания.

Да допълня, че Ани и гък не каза при прегледа, а беше много любопитна от това което се случва около нея. А сега сме капнали и затова може да съм изпуснала нещо.

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много по-спокойна съм след днешният преглед.  Laughing

Ох, дано, дано!  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 942
Чакаме с нетърпение да напишеш "На Ани и няма нищо! Здрава е и излишно се притеснявахме"  Hug Praynig Peace

# 22
  • Мнения: 4 915
Включвам се в темата с най-искрени и силни пожелания всичко при вас да е наред!
Защото до тази сутрин и аз преживявах един малък ад - голямата ми щерка да не е с диабет.  Confused

Тя от вторник беше с нещо вирусно - температура 38,5 следобеда и вечерта. В сряда - почти я смъкна, вечерта вече нямаше.
В четвъртък сутринта пристигна в спалнята разплакана, че е повърнала.  Sad Пред мен повърна стомашен сок още веднъж. Ходихме на лекар заради вируса, а педиатърът надуши ацетонов дъх. Пуснахме изследвания на урина с тест лентичка - захар и ацетон в урината. Боцнаха пръстчето: 8,3 - 2 часа след ядене.

Поискаха тази сутрин да я заведа "на гладно", да повторим. Излишно е да казвам, че гореспоменатият форум за диабет бе открит и изчетен, че ми бе прималяло цял ден и цяла нощ не спах... Confused

Тази сутрин имаше малко захар в урината, а кръвната захар бе 3,6.  Simple Smile
Педиатърът предположи, че и ацетоновият дъх, и вчерашните високи стойности се дължат на вирусната инфекция. Дано да е това. Другата седмица, като оздравее напълно от вирусното заболяване, ще пуснем  кръвна картина.

Дано, дано всичко при нас да е било от инфекцията.  Praynig

Желая и на вас да откриете "безобидна" причина за резултатите.  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
Free Soul дано да е това!!! Искрено ти го пожелавам  Peace  Hug
Аз започвам да се чудя, дали зъбите нямат нещо общо, но естествено въобще не се сетих да питам вчера, но затова път утре ще си задам въпроса. Взимаха й кръв, когато кътниците и кучешките започнаха да никнат.

# 24
  • Мнения: 3 116
Free Soul, и ние го изкарахме този вирус, правихме ПКК, две обикновенни урини и една стерилна урина по време на вируса и резултатите бяха плачевни Sad Много се уплашихме тогава, че чак в стерилната урина изолираха е-коли. Иначе в обикновенните какво ли нямаше: белтък, ацетон, кръв, захар, бактерии, урати. Комшар. Вируса мина за 2 дни, 7 дни по-късно повторих изследванията: ПКК, урина и стерилна урина. Всичко вече беше ОК. Явно тоз двудневен вирус яко срива имунна система и всичко.

Максим, страхотни новини Simple Smile Чакаме още едни толкоз хубави новини Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 16:43 от ritka

# 25
  • Мнения: 8 585
Free Soul дано да е това!!! Искрено ти го пожелавам  Peace  Hug
Аз започвам да се чудя, дали зъбите нямат нещо общо, но естествено въобще не се сетих да питам вчера, но затова път утре ще си задам въпроса. Взимаха й кръв, когато кътниците и кучешките започнаха да никнат.
Нищо общо нямат зъбките...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 230
Бърди, разби ми илюзиите на пух и прах  Wink Но благодаря за включването  Peace
Апропо, ти не си ли на почивка?

# 27
  • Мнения: 4 915
Maxin и ritka, благодаря.  Hug
Maxin, виждам, че има добри основания за надежда при вас, че няма да е страшната болест - откривам го в думите на д-р Савова, а и в историята на zazi за момченцето Тодор - мислех, че приемат ли дете за клинични изследвания, нещата са ясни...Но ето, че не е така.

zazi, споменатите от теб признаци ги няма при моята щерка - честото уриниране примерно - тя пишка доста рядко даже - 4-5 пъти дневно, нощем не се напишква. Това бе единствената ми "сигурна сламка". Липсват и напукани устнички, често пиене на вода...А иначе си е нервак и дивак в луда възраст и ревност към бебето (Crazy), та за нервност не бих могла да съдя като признак на болест... 
Желая ви всичко добро и на вас!  Simple Smile



# 28
  • София
  • Мнения: 1 230
Не ми се пишеше и затова не дадох отчет по-рано. Нещата не вървят добре според изследванията и докторката. Както писах по-горе, трябваше детето да се нахрани много добре вечерта преди изследването /т.е. петък вечерта, изследването беше за събота/ вечеря в 8,00-8,30 и след това преди сън в 10,30ч., да й дам нещо калорично - хляб, нещо сладко и млякото. Е да ама точно този ден Ани отказа категорично да вечеря, отказа и предложеното пюре "Лека нощ" на Хип, отказа и хляб единствено искаше да си изпие млякото. С мъжа ми говорехме, че ако наистина е от глад, детето пак на сутринта ще е с високи стойности на кръвната захар. Точно така стана, не мога да цитирам добре по-памет резултатите, защото докторката ги взе при себе си, за да ги впишела в компютъра си и каза , че ще ни ги даде по-късно. Та резултатите са:
На гладно 6,5 и след 2 часа нахранена - 9,6 /отново казвам, може да бъркам цифрите след запетаята, но преди нея са точни, поне тях помня със сигурност/
Въобще цялата ситуация ни се видя много странна. Взеха кръв не от вената, а от пръсчетата, вторият резултат стана за 10мин, бяхме се разбрали, че ако стойностите на гладно са повишени да й вземат кръв и за изследване за антитела. Обаче не стана така, лаборантката специално отиде да попита, защото беше тръгнала да взима кръв отново от пръстчето, а за антителата трябва да е от вената. Тогава последва отговор, че и ако сега са повишени ще вземат. Е да, ама пак не взеха. Докторката излезе след 10мин. и започна да ни обяснява, колко сериозно е положението, преддиабетно състояние, как спешно трябва да влезем в болница, как тогава ще й вземат кръв за антитела, инсулин в кръвта и т.н. Как ще й сложат абокат и ще точат кръв и ще правят вливания на глюкоза за обременяването. Не знам как този абокат ще бъде издържан от Ани и как ли ще трябва да превържат ръчичката й за да не го дърпа. Разбрахме се във вторник да постъпим с Ани, а от сряда да започнат изследванията и в петък да ни изпишат. Първо ни каза дотогава да пази диета, после се отметна и каза, ами по-добре да не пази. Имаше още неща, но пусто не ги помня  newsm78. С мъжът ми излязохме замаяни от кабинета на д-р Савова и лабораторията. Само да поясня, че кабинета и лабораторията са в един апартамент на Солунска. Същият ден имахме уговорен час за среща с един от много добрите хомеопати. Преди да отидем обаче, с мъжа ми единодушно решихме, да повторим теста в понеделник в лаборатория Кандиларов, където правим изследвания на малката. Ще си платим всичко + гликиран хемоглобин.
Сега за срещата с хомеопата. Човека ни разпита за всичко, за ваксините й, заболяванията й, разгледа всички изследвания, разпита за фамилна анамнеза не само за диабет, но и за други мноооого страшни болести, как се държи, има ли промяна в поведението и т.н. Който е ходил знае, ние с мъжа ми отидохме за първи път. Личното му мнение е, че ваксините са изиграли важна роля за покачването на кръвната захар. Помисли доста и направи едно лекарство, каза да го пие до изследванията, които ние ще направим на частно. Това лекарство трябва да повлияе на високите захарни стойности. След изследванията ще видим всъщност за какво иде реч, ако не повлияе по никакъв начин, нещата се спичат доста. Така че, отложихме изследванията за вторник, а както гледам сега и за по-късно, защото се оказа, че идват празници и въобще не знам , кой ще седи да й прави изследвания в почивни дни в болницата. Ще говорим със Савова, да влезем в болница следващият понеделник.
Това е отчета. Никак не ми беше приятно докато го пишех.
Утре ще пиша и във Форума за диабет, да видим там какво ще ме посъветват и да си дадат мнението за д-р Савова при конкретно зададен въпрос.
ПП. Не знам дали от хомеопатичното лекарство или от времето, но Ани се скъса да спи днес.

# 29
  • Мнения: 8 585
Простете ме за откровенността, но ще Ви напиша някой неща направо... защото искам да Ви помогна и предпазя.

Моля да не се занимавате с комични фигури...Всичко, което пишете, че са Ви "обяснявали" от гореспоменатата колежка са неща, несъществуващи:

*Глюкоза на гладно се взима сутрин след минимум 8 часа неприем на калории. Това е определението "на гладно". "...Както писах по-горе, трябваше детето да се нахрани много добре вечерта преди изследването"<<-- това са направо профански неща. 8 часа преди изследването не се приемат калории.
*начина, по който колежката смята да прави обременявания си е неин "патент" ->> обременяването не е венозно ("...и ще правят вливания на глюкоза за обременяването."), а орално, с прием на 75 гр глюкозен "товар" и последователни венозни измервания на нивото на глюкозата. Неприема на калории за оралният тест е от 8 до 14 часа с 3 предшестващи дни на ЛИПСА на ограничения в храненето ( > 150 гр въглехидрати дневно).

"Хомеопата" с неговите "теории" просто не може да се взема на сериозно. Изобщо...
Не мога да разбера също, как давате на дете неща да пие, назначени от неквалифицирани и некомпетентни, без дори да знаем какво съдържат... Терорията за "ваксините" некомпетентния да си я запази за собствена употреба... боже, как може дотам да стигнат нещата в една културна и образована страна, в която живеят интелигентни и възпитани хора??

Разбирам притеснението и тревогата Ви.
Точно в този момент са нужни професионализъм, елкспедитивност, и знания.
Можете ли да консултирате детето в "Токуда" болницата? - чух много добри отзиви за нея...

Общи условия

Активация на акаунт