Много са ми мръсТни...

  • 4 187
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Ами, като са свити не остават ли капки вода между лентичките? И не разбрах как ги подсушаваш?
Не, не остава вода между лентичките, защото преди това ги изтръсквам хубаво - почукване и  яко потупване от всички страни.  Peace
После оставям да се доотцедят, на едната им тясна страна, изправени, ако случайно не е паднала всичката вода. (Това е за около 30-40 минути, докато избърша прозорците.)
А доизсушавам, (евентуално), когато ги поставя обратно на прозореца, със сух парцал доизбърсвам, ако е останала някоя и друга капка.
Когато ги сложа на прозорците веднага ги опъвам и оправям ламелите, ако са се залепили една за друга. Peace

Успех!  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 447
Ами, като са свити не остават ли капки вода между лентичките? И не разбрах как ги подсушаваш?
Не, не остава вода между лентичките, защото преди това ги изтръсквам хубаво - почукване и  яко потупване от всички страни.  Peace
После оставям да се доотцедят, на едната им тясна страна, изправени, ако случайно не е паднала всичката вода. (Това е за около 30-40 минути, докато избърша прозорците.)
А доизсушавам, (евентуално), когато ги поставя обратно на прозореца, със сух парцал доизбърсвам, ако е останала някоя и друга капка.

Успех!  bouquet

Ааа, благодаря!

Обачее, ся видях, че през един прозорец щорите са прикачени отдолу с водач! Аааау, как се ядосах!Не мога да ги махна!  Rage cry

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
Обачее, ся видях, че през един прозорец щорите са прикачени отдолу с водач!
И моите са така! Hug
Ще ти обясня бавно!
Навиваш щорите до горе, стягаш ги, разхлабваш водачите, сваляш щорите, миеш, слагаш обратно, стягаш водачите, разпъваш щорите и избърсваш. Hug
Разхлабването на водачите става лесно, с отверка.

# 18
  • Мнения: 4 447
Обачее, ся видях, че през един прозорец щорите са прикачени отдолу с водач!
И моите са така! Hug
Ще ти обясня бавно!
Навиваш щорите до горе, стягаш ги, разхлабваш водачите, сваляш щорите, миеш, слагаш обратно, стягаш водачите, разпъваш щорите и избърсваш. Hug
Разхлабването на водачите става лесно, с отверка.

Ай, идвай у нас да та черпя ено кафе! Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 5 255
Свалям, в банята с Ариел и са като нови  Peace

# 20
  • Мнения: 2 591
аз ги спускам и ги бърша с парцал - нямам време за баня - а онези уредчета за щори съм ги виждала, но не съм ги пробвала Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 474
Забравих да ви кажа- не си купувайте от тези като щипки, пластмасови, немски, за почистване на щори. Продават ги примерно в Билла. / дано се сещате за какво говоря, не знам как да го опиша по-ясно/. Не вършат никаква работа за много замърсени щори. Това дето е на картинката... не се случва наяве. Предполагам, че са добри за поддръжка да речем всяка седмица, ама аз чистех щорите ... път в годината  Embarassed

# 22
  • Мнения: 852
Когато имам повече време ги свалям и в банята ги лъскам Mr. Green а когато не са много мръсни ги минавам само с парцала Crazy

# 23
  • Мнения: 4 447
Да сепохваля, вчера ги свалих, накиснах и измих, нямах време да ги чкамда изсъхнат и гизакачих мокри -ни една капка нямат! Урааа!

 Hug

# 24
  • Мнения: 259
С какво точно ги изми,че и мен това ме чака?

# 25
  • Мнения: 4 447
Ами свих ги, наредих ги във ваната, пуснах гореща вода и сложих един препарат за печка  Mr. Green неможах да си намеря къде съм прибрала циф-а. И ги оставих повече от 30мин да се киснат. После със силна струя на душа - махнах му слушалката и направо от маркуча. Изправих ги на тясната им страна, на една кърпа, даже със сешоар ги духнах и после ги сложих. Бяха се слепили даже 2 със 2 някой от лентичките, но като ги хванеш за двата края и ги усучеш - се отлепят. Имаше и вода по тях, но нямаше как да чакам,слънцето се обърна и щяхме да изпукаме с детето,ако не ги бях слойжила. Изсъхнаха си на прозореца и не останаха следи от капки. Туй то  Flutter Crazy

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
с четка на пода в банята
аз така ги чистя  Crazy

# 27
  • Мнения: 6 017
С четка ги измии,нашите ги мием така.....друг начин....май няма

# 28
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз да ви кажа как си ги измих миналата седмица - наливам в един леген вода( по топличка ) и добавям ACE и с кърпа от тези меките които продават по 3 в пакетче ги измих без проблем и светнаха.Обърнах щорите първо в едната посока,,после се обръщат на обратно и накрая и прозорците се избърсват.И съм си обещала по честичко да правя тая процедура ,ама да видим дали ще стане  newsm78.

# 29
  • Мнения: 6 017
Аз да ви кажа как си ги измих миналата седмица - наливам в един леген вода( по топличка ) и добавям ACE и с кърпа от тези меките които продават по 3 в пакетче ги измих без проблем и светнаха.Обърнах щорите първо в едната посока,,после се обръщат на обратно и накрая и прозорците се избърсват.И съм си обещала по честичко да правя тая процедура ,ама да видим дали ще стане  newsm78.
Интересно....мерси, ще се пробва...по този начин не е необходимо да се свалят щорите

Общи условия

Активация на акаунт