Ако куче нападне детето ви

  • 2 924
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 985
От подобни случки, вече с чисто сърце мога да кажа - не обичам кучета, не искам да ги има, да въведат строг закон кучетата да се разхождат само на каишка и с намордник в определени места, а бездомните да се изтребят до крак, ако набират доброволци за целта - аз съм първа. Това ми е един от най-големите страхове, а и дъщеря ми много се страхува. Направо не знам как бих реагирала, но нямаше да оставя нещата така, да не говорим, че събувам обувката и млатя псето до откат. 
отдавна съм на това мнение, откакто имам деца всъщност
в допълнение ще кажа само, че ние хората сме виновни за този огромен проблем с кучетата и ние трябва да го решим

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако куче нападне детето ми - първо кучето ще пострада, а стопанинът му ще е сериозно пострадал. Нашият татко почти винаги е с нас и лошо му се пише на такъв #2gunfire #Cussing out

# 17
според мен бърzо си спаси детето и опитай да се покажеш спокойна, zа да не паникьосваш малкото . обясни му какво се е случило и че кучетата не са хора и не раzбират и че стопанина е трябвало да го води на каишка , а не го е направи ... просто му поговори.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имахме подобна случка, но без захапване. Първо си взех детето и го успокоих. Кучето в случая не ме интересуваше - то си глозгаше топката на дъщеря ми, но стопанката му го отнесе. Не може 10 минути да не знаеш къде ти е подопечното, което отгоре на това не е болонка, а ротвайлер.
Ако е застрашено детето ми, няма какво да се чудя.

# 19
  • Мнения: 967
Е, хайде сега пък вие - грубо отношение към животното. Да, по-добре го погалете, докато то ръфа детето ви.
Честно казано в такива случаи любовта ми към животните отива на толкова заден план, че почти изчезва. Бих наритала кучето, както съм го и правила, а съм сигурна, че всички очевидци ще са на моя страна.
Ако кучето наистина си е играело, а човек винаги би могъл да прецени дали става дума за игра или агресия, ще успокоя детето и ще му обясня правилата за това как трябва да се държи човек в присъствие на куче - без резки движения, без тичане и най-вече - без подхвърляне на топки!


 Peace
 Винаги, когато около нас има кучета напомням на Дими да не тича и да не крещи, защото така може да прецизвика кучето. Но ако не дай си боже го захапе куче веднага ще забраввя добрите си обноски. Не, не бих ритала кучето, защото то не е виновно, но ще вдигна огроооомен скандал срещу собственика и със сигурност щеповикам полиция да му състави акт защо кучето му е без каишка и наморник навън ... не мисля, че такива неща трябва да се подминават - днес може булонка да гризне детето по крачето без последици, но утре може доберман да му отхапе ръчичката. Не бих допуснала някой, който застрашава сигурността на детето ми да остане безнаказан - визирам кучкара, не кучето.

# 20
  • Мнения: 6 315
Обичам кучета, имах 2. Но съм ритала куче нападнало моите и не съм изпитвала угризения. Както и при хората просто има лоши по нрав кучета. Ако недай боже куче нападне детето ми не знам какво ще направя, може и с голи ръце да го убия, а после да се разправям със "стопанина", който в подобен случай наистина си заслужава един хубав бой.

Не съм агресивен човек, но ако някой заплаши по какъвто и да е начин някого когото обичам ставам страшна!

# 21
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
   Обикновено намерението на животното си личи отдалеч - дали ще нападне или иска да играе. Ако кучето се спусне да напада- веднага отнася ритник в зъбите, но след това същото ще сполети и стопанина, който си е позволил да води агресивно животно без повод. Аз самата имам куче, но много се дразня на хора, които се отнасят небрежно към отговорностите си. И винаги имам едно на ум към възрастни хора с кучета - забелязала съм, че повечето животни на възрастни стопани са агресивни и сприхави. НО, бих искала да отворя и една скоба - много родители насаждат страх у децата си, защото някога някакво куче е ухапало тях или ги е залаяло. На децата трябва да се говори и обяснява. Кучетата живеят с нас, в нашите домове и детето трябва да свикне да обича и уважава животните, а не да ги малтретира или да се страхува от тях, но за целта и родителите трябва да са възпитани в този дух.

# 22
  • sf
  • Мнения: 10 149
преди години четох за следната случка: някакво куче нападнало дете. минаващ наблизо мъж извадил пистолет и го застрелял. така спасил детето, а после стопанина на кучето го съдил , задето убил кучето му  #Crazy  е тва само в бГ го има

# 23
  • Мнения: 2 211
Добре, че моето чадо се страхува от кучета и винаги стои далеч от тях. Ако куче нападне детето, сигурно ще направя нещо крайно и ще вдигна голяма дандания по медиите.

# 24
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ще го наритам без да се замисля, ако мога! После ще се обяснявам на детето! И какво ли ще обяснявам толкова!? Щом някой ги нападне - независимо животно или не, да се защитават както могат-ритат, дърпат, щипат и т.нт.!  Не да мислят докато някой /куче в случая/ ги хапе, как не е правилно да го ритат или удрят! Confused

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
първо ще отърва детето, след това ще го убия с каквото намеря .....

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Спомням си една друга тема, където съвсем друга песен се пееше за бездомните кучета. За незапознатите линк. Всички били отвратени от постъпката на майката вардеща детето си, а чужденците особенно много  Laughing Само където такива кучешки глутници, като в БГ, в чужбина не съм виждала, а пък в заведение за хранене е просто абсурдно да се разхождат кучета Crazy
Аз гоня кучета навъртащи се около децата ми. Ако изглеждат прекалено агресивни, вземам нещо от земята, пръчка, камък, предпочитам да съм подготвена Wink В чужбина не съм изпадала в ситуация да пазя децата си от кучета ...

# 27
  • Мнения: 281
За бездомните кучета-    Направо му се хвърлям на врата и стискам! smile3516Добри и лоши кучета ли? smile3515Ще ми хапе детето ли?! smile3511Долу пред блока някои от съседите "отглеждат" два помияра,единия веднъж залая големия ми син,безмалко да го захапе за крака.Много се уплаши момчето ми! WearyКойто ги харесва-да си ги взема вкъщи да си ги гледа. smile3513

АБСОЛЮТНО ПОДКРЕПЯМ!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Имала съм подобна случка с децата ми. Последиците са, че вече 5 години като видят куче и изпитват панически страх, а кучета много.
Моята реакция тогава беше скандал със стопанина, който пък от своя страна ме нападна затова че не съм възпитавала децата ми с любов към животните и кучето като усети и напада.

# 29
  • Мнения: 1 045
на детската площадка как ще реагирате?Днес  едно такова куче,без каишка, със стопанина си пресече площадката и се затича,лаейки по дъщеря ми, която си играеше на някаква игра,в която се тичаше. Всичко това стана толкова неочаквано, че незнаех как да реагирам.Тя толкова се уплаши, защото я беше захапало по крачето, че нямах време   да осъзная какво става. Другите хора наоколо скочира срещу стопанина на кучето, а аз само мислех за детето си. После околните ми казваха, да съм ритнела кучето и тем подобни. Замислих се - не искам да давам такъв пример на дъщеря си - как ще бия кучето. Успях да я й обясня само, че има добри и лоши кучета...а тя толквоа обича животнитее...цяла вечер показва на баща си как кучето я захапало Sad...
Казвам ти  така ще го наритам , че се чудя дали ще остане живо !!!Мани тая любов към животните . След такава случка детето хич няма да си спомня с любов за тях ами ще му остане лош спомен и страх завинаги  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт