Екс-кърмещи, кога забравиха децата ви за ...

  • 2 165
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 937
Забеляза се вече тенденция отбиваните около годинка не се сещат ни е травма за тях липсата, но по големи вече е проблем и си търсят и питат.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Отбих го на 2 и 2 м. - не насила и със съпротива, но с моя помощ и по моя инициатива. Сега е на 3 и 1 м. Ако зависеше от него, още щеше да суче. Не само не е забравил, ами и всеки ден споменава по нещо за това. Култовото изречение, което ми вкарва с повод и без повод е "Аз куту бях бебенце, муцах от на мама цицитата" и "Като ми купите бебенце, и то муца, и аз ще муцам, нали маме" Mr. Green На въпроса ми защо постоянно си пъха ръчичките в деколтето ми, отговаря със "защото са много сладички" Shocked
Според майка ми съм деформирала детето с това продължително кърмене и съм го направила цицоман hahaha
Убедена съм, че когато родя второ дете и  кърмя, този ще се присламчва и той да суче...просто се чудя смее ли ми се или ми се плаче Laughing

# 17
  • Мнения: 766
Мда, наистина засега има очертала се тенденция - щом помни след 2 месеца, значи ще помни дългооо. Има само едно изключение, да ми вдъхва надежда Wink
Но май ще трябва да започна да свиквам и да гледам от веселата му страна, както сега се смея на репликите на вашите "цицоманчета" hahaha

# 18
  • Мнения: 4 496
Аз успях да я кърмя само 4 месеца,та се съмнявам,че има спомени...Гласувах"по-малко от месец"понеже незнам как да преценя дали помни. newsm78

# 19
  • Мнения: 5 255
Много лесно отбита на 2 г.и 8 м.
Тази сутрин ми каза - "Мамо, като стана пак бебе, ще ми дадеш да папкам" Joy
Знае какво е правила и не е забравила  Wink

# 20
  • Мнения: 2 784
Гласувах с още помни.
Отби се малко преди да навърши 2 г. Т.е. преди около 9 месеца. Сега като се съблека все вика "Мамо, тити!" и ги сочи с пръст. А като я попитам помни ли какво правеше с тититата като беше малка, издава цокащи звуци. Но пък нито веднъж не е пробвала да ми налети, а преди като ме видеше гола редовно се залепяше за мен. Значи помни, но знае, че това е минало и вече е голяма.

# 21
  • Мнения: 2 309
Отне ми по-малко от месец, всъщност спрях кърменето нощем за една седмица, като спря да се буди повече от 1 път, реших да махна и кърменето за приспиване. Беше по-леко отколкото очаквах, стана преди 10-ина дена и въобще не се сеща, но пък почти постоянно иска да я гушкам, така и заспива плътно сгушена в мен, с глава на сърцето ми, цицата е под носа й, но не я търси, не плаче, няма си и думичка, която да казва.

# 22
  • Мнения: 1 404
Още помни,сега е на три,спря окончателно да суче от няколко месеца,по моя инициатива.Сестра ми е на гости с бебето си и Ния често и говори-ти сучеш,защото си бебе,и аз сучех,ама ...и млъква.В такива моменти ми става много криво,живот и здраве,ако имам второ дете,ще го кърмя докато загуби интерес.

# 23
  • Мнения: 7 106
Още помни.
Отби се сама на 2г.2м. и явно дълбоко съжалява за това  Laughing, защото много често ми говори за "на мама цоките" и от време на време ме врънка да и дам да "цока като Вики". А Вики е племенницата ми, която още суче, Ева става свидетел на този факт, и тогава и тя се присеща, че иска да го прави.

# 24
  • Мнения: 6 155
За 1-2 мес.

# 25
  • Мнения: 1 427
Силва, при нас е почти същото положение (само че доста по-рано се отбихме).
2 месеца и все още са и фикс идея.
Дали пък не е от сезона и като се пооблечем повече, няма да е по-лесно?
Може и от сезона да е, но като чета и другите мнения-май е от дългото кърмене... Laughing Лошо няма, де, на мен лично не ми пречи-разсмива ме!

# 26
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Отби се сам на 1год и 4мес. Постепенно престана да иска да суче, ако аз му предложех сучеше за кратко, ако не предложех не сучеше - абе с две думи не му пукаше вече ако настоявах 'за да не ме обиди"  Laughing хапваше по малко, но инициатива от негова страна - никаква. Един хубав ден просто реших, че няма да нахалствам повече, ако иска да си потърси сам. Никога повече не е сукал. Никога не се сети да иска и не спомена за кърмене. Знам, че ако бях настоявала, щеше да суче още, но май вече нямаше нужда от кърмене щом му бешевсе едно.

Мдаа и аз така. Само че на годинка.  И много пъти сме си говорили по темата за бебетата, той като е бил бебе...., но никога не е споменавал че помни или че иска.
Дълго мислих, кое точно за избера като опция и се спрях на първата.

# 27
  • Мнения: 6 206
Ами не знам цицоман, мицоман, но имам една приятелка с доста големи очи и един път мъжа ми нещо ми се ядосваше и казва:
"е, ще си я вземем нея за мама, хем ще ни слуша, хем виж какви големи цици има", а малкия казва "не, искам си малки" /демек мойте копчета за грамофон/. Иначе като я види му светкат очите уж. Пък и други деца в центъра й налитат да пипат.  Simple Smile

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Все още помни, но казва, че са само за бебета. Сега е на 3 години и половина.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 671
Отбит на 2 години. Сега е на 3 и три месеца. Далеч не е забравил за какво са, даже често ми напомня, че е отбит не по негово желание....
Каспър, а ако можеше да "върнеш назад лентата" как би процедирала с отбиването?

Общи условия

Активация на акаунт