Отговори
# 45
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Честито Галя за новата придобивка  Hugbouquet на Габровските мами за помощта/... Няма значение, че е мъничко жилището пак е нещо, а най-важното е, че ще сте самостоятелно, а и наемат е повече от приемлив и така ще ти останат парички за други необходими разходи  Peace
Ние сме насреща и ще се стараем да ти помогнем с каквото можем  Hug
Относно ремонта, като гледам ще е наложителен и то в най-скоро време, че бебчо няма да чака  Grinning
Ще трябва сериозно да помислим как можем да помогнем  Thinking ... не знам в Габрово, колко би ти взел един майстор за да ти довърши изолацията и да боядиса  newsm78 някаква представа имаш ли  newsm78 ... а как седи въпроса с бившия, той дали би ти помогнал с нещо /имам предвид откъм ремонта  newsm78Thinking
Относно училище, имаш ли достатъчно парички за купони на децата  Thinking

# 46
  • Мнения: 4 195
Галя в крайна сметка, пращаме пари, наемаш бус и 2 хамалина, пренасят всичко и готов, а за ремонта - същото, ще пратим пари, и материали, и така, няма да се отчайваш, в крайна сметка боксониера боксониера, ма аза 10 лв и завинаги, ще изпадне и двуетажно легло за калпазаните и ще го пратим, поскойно, лека полека, ок Wink
кажи ни като ти дадат заповедта за настаняване, прецени спокойно какъв ремонт ще е нужен, и така, спокойно Wink
какво друго забравям newsm78
а, баща им няма ли да помогне за багажа и тн, все пак доколкото разбирам, е свестен човек, в добри отношения сте и мисля, че не би отказал Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 169
В момента все още имам пари,бившия работи в сверата на строителството ,но първо работи в друга област,второ няма време и трето никакво желание да помага.Мога единствено да го попитам колко би ми излязъл един довършителен ремонт,но предполагам и без да го питам,че ще е доста.Сигурно може да препоръча майстор най малкото.Миналия месец ни намери и донесе една холова гарнитура вкъщи,но тя бе толкова тежка,че той ме предупреди ако се местя да си намеря кой да ги носи тези мебели.Той не бил товарно магаре.Върти ми се в главата да го моля,много да го моля още сега да поеме децата за да имам време да организирам нещата по местенето,но се съмнявам дали би приел.Той няма време да се занимава с тях,сутрин излиза рано и вечер се прибира по тъмно.Работи много.

# 48
  • Мнения: 4 195
В момента все още имам пари,бившия работи в сверата на строителството ,но първо работи в друга област,второ няма време и трето никакво желание да помага.Мога единствено да го попитам колко би ми излязъл един довършителен ремонт,но предполагам и без да го питам,че ще е доста.Сигурно може да препоръча майстор най малкото.Миналия месец ни намери и донесе една холова гарнитура вкъщи,но тя бе толкова тежка,че той ме предупреди ако се местя да си намеря кой да ги носи тези мебели.Той не бил товарно магаре.Върти ми се в главата да го моля,много да го моля още сега да поеме децата за да имам време да организирам нещата по местенето,но се съмнявам дали би приел.Той няма време да се занимава с тях,сутрин излиза рано и вечер се прибира по тъмно.Работи много.
Галя, децата тръгват другиден на училище, ще имаш повечко свободно време през деня, спокойно. Ти само провери, кога ще можеш да почнеш да действаш по жилището.

# 49
  • София
  • Мнения: 589
В момента все още имам пари,бившия работи в сверата на строителството ,но първо работи в друга област,второ няма време и трето никакво желание да помага.Мога единствено да го попитам колко би ми излязъл един довършителен ремонт,но предполагам и без да го питам,че ще е доста.Сигурно може да препоръча майстор най малкото.Миналия месец ни намери и донесе една холова гарнитура вкъщи,но тя бе толкова тежка,че той ме предупреди ако се местя да си намеря кой да ги носи тези мебели.Той не бил товарно магаре.Върти ми се в главата да го моля,много да го моля още сега да поеме децата за да имам време да организирам нещата по местенето,но се съмнявам дали би приел.Той няма време да се занимава с тях,сутрин излиза рано и вечер се прибира по тъмно.Работи много.



Тук вече и аз мога да се включа.нали съм по ремонтите Grinning.Честито Галя за новото жилище.Ще следя темата и ще преценя с какво мога да помогна за ремонта  bouquet
Галя, децата тръгват другиден на училище, ще имаш повечко свободно време през деня, спокойно. Ти само провери, кога ще можеш да почнеш да действаш по жилището.  bouquet

# 50
  • Мнения: 274
Чудесно:)
Браво, много се радвам за теб...
Ще го измислим това с ремонта, нека наистина бившия помогне поне с майстор, все пак и неговите деца ще живеят там (моят бивш затова помогна Simple Smile )
Mama Mishi,
пусни ги на Галя по пощата най-добре.
Ina78,
количката вероятно ще свърши чудесна работа на Галя; тази, която й бяхме подготвили, от galastra, отиде за друга мама.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 210
Имам едни нови ботушки, кожени, с каракул за баткото. Козметиката за бебето. Искам да доокомплектовам "пратката" с нещо за Галя и "малкия батко". Кажете кое е най-належащо...
Галче, непременно преди да боядисваш или лепиш тапети обработи стените с препарат п/в мухъл. Няма да е ужасно скъпо, а ще спести куп неприятности после..(включително риск да се алергизира бебчето)

# 52
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Това с интереса от общината и даването на общинско жилище - добре, само се притеснявам как ще съжителстват учениците и бебето  newsm78 Даже и да е спокойно и неревливо бебе ,за което се моля  Praynig, пак си е бебе и си поплаква, особено нощем първите месеци- колики, това онова,все си има причина.А тия дечица как ще се наспиват и ще ходят на училище  newsm78 Честно да ви кажа, ума ми не го побира.
Галка относно ремонта- ако бившия нещо не се навие да помага,майстори можеш да намериш и по складовете, които продават строителни материали.Там мъжете обикновено могат да правят замазки,шпакловки и т.н.Сега не мога да кажа каква е цената на фибрана или стириопора, а и тя варира. Относно мухъла- при положение,че се слага изолация, няма смисъл да се третира с препарати.А и  SAVO си е скъпичко. Същия ефект се постига и с белина- състава на препарата е същия-хлор Peace  Само че, в никакъв случай не се занимавай ти с това- опасно е! Който ще ти прави ремонта,може да свърши и това. Мърху изолацията може и тапети да си сложиш. Цената излиза почти еднаква с това да мажеш с фасаген или латекс.Е,разбира се, ако не си купуваш тапети от над 20 лв. Mr. Green Това се сещам за момента. Съжалявам,че не мога да ти пратя майстори от тук , но се надявам да се оправиш там! Peace

# 53
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Галя, ако имаш възможност още преди да си се нанесла, провери как стои въпроса с цените .... Предполагам вече си видяла жилището  Thinking и горе-долу имаш някаква представа за състоянието му .... Координати на майстори или фирми, които предлагат ремонтни работи предполагам може да намериш и от обяви в местния ви вестник /по същия начин евентуално би трябвало да има и координати на хамали/... Аз по този начин намерих няколко оферти за входа на нашия блок ... Така и по-бързо ще успееш да ни дадеш някаква ориентировачна цена ... за да се задействаме и да понасъберем парички .... и да имаш някаква готовност щом се нанесеш веднага да почнеш ремонта  Peace ... Колкото по-бързо приключиш след това, толкова по-добре - ако боядисваш да има достатъчно време преди бебчо да се появи /а и вие да се нанесете/ ....
Няма да коментирам размера на жилището, защото просто  Twisted Evil ... а непрекъснато тръбят за ниската раждаемост  Sad ... и по какъв начин стимулират по многодетните семейства  #Cussing out ... Е все пак се успокоявам, че поне жилище /нещо самостоятелно/ са и дали  Grinning

# 54
  • Мнения: 4 195
може ли някоя от Габровските мами, да снима жилището и да ни го пусне, да преценим всички заедно и дружно newsm78

# 55
  • Мнения: 169
Разпитах бившия и брат ми за цени и акъл,тъй като и двамата с това се занимават.Аз лично не съм мерила стаята,от общината казаха че е 4 на 3 метра.На стандартна височина 2.60.Топлоизолацията трябва да се довърши поне на едната стена тъй като вече е започната.Цените на стиропора са около 4лв. на квадрат,върху него се слагала мрежа за 1лв. на кв. а върху мрежата шпакловка за 4лв. на кв. Това са цени само за материали без труд.Лакекса бил на различни цени но най малко 2,3 лв. на квадрат. Така цената за материали става 11,12лв. Оттам нататък за работата трябва пазарлък с майстор,който искал не по малко от 10 лв. на квадрат,някой искали и 15,20 но все пак можел да се намери за 10(всъщност за да бъда честна ще добавя че и на 8лв. са съгласни,но не и в моя случай,става на въпрос за отстъпки за големи площи и така цената за труд и материали е 20лв).Материалите по магазините са на по-високи цени,фирмата в която работи бившия има склад и може от него да се вземат на тези,които се водят на едро.Смешното е ,че точно в този склад се водя на работа като продавачка на строителни материали,а не знам какви са цените,Когато го питах за цените бившия много ми се смееше ,нали аз уж ги продавам пък не ги знам.За тапети върху стиропора,каза че не е подходящо.тъй като той е мек и при дори слаб натиск тапета ще се скъса и стиропора ще хлътне.Ох,главата ми подпуши вече,ще обобщя че за ремонта така или иначе ще са необходими около 20-22лв. на квадрат.Има и алтернативни варианти с други материали но като се сметне всичко накрая...все тая.Брат ми е слагал топлоизолации и каза,че може да помогне с труда ако си купя само материалите,само че той почива единствено в неделя и не се знае колко недели ще го прави.Така мисля е най изгодно,материали за около 12лв. на квадрат,и безплатен майстор в неделя. Стаята по груби сметки като се извадят прозорците и вратата е не повече от 15кв. Иначе другото,което ме безпокои е че няма кухня,мивката в банята е мъничка и идеа си нямам къде ще си мия съдовете,да не говоря пък,че там през два часа ще мия наакано дупе и... Sickспирам да пиша,че главата ме боли от толкова мислене.За пералня или кухненски умивалник пък ще трябва да се къртят стените и да се прекарат тръби за вход и изход на водата....наистина съм шашната аз нищо не мога от всички тия работи.В това жилище няма да е живот а мъчение.

# 56
  • София
  • Мнения: 589
Абе я 4акайте малко.Аз ли  не съм разбрала или е истина.Жилището за което говорим е една стая 3 на 4,без кухня. и там ще живеят 4 души (галя,двете и мом4ета и бебето) newsm78

# 57
  • Мнения: 710
Абе я 4акайте малко.Аз ли  не съм разбрала или е истина.Жилището за което говорим е една стая 3 на 4,без кухня. и там ще живеят 4 души (галя,двете и мом4ета и бебето) newsm78
Без кухня и тераса даже,един коридор 100/100,незнам къде ще се простира прането,ако в стаята при бебето,хич не е здравословно и си мисля че ще се появи влага,да не говорим за готвенето,ми това бебе с батковците в една стая,то и аз съм живяла в една стая,но нямаше бебе тогава и ставахме по едно и също време,кой на градина,кой на училище аз на работа и се прибирахме по едно и също време.Имах простор навън,понеже е било в къщата,то беше заградено и пак бяха откраднали пране на 2 пъти.
Незнам,от една страна добре,малък наема,но от друга ... newsm78 аз не бих се съгласила,но като нямаш избор,то след време човек се нагажда де.То и това е постижение,защото в Плевен и толкова не ти дават,незнам  Thinking

# 58
  • Мнения: 4 195
Абе я 4акайте малко.Аз ли  не съм разбрала или е истина.Жилището за което говорим е една стая 3 на 4,без кухня. и там ще живеят 4 души (галя,двете и мом4ета и бебето) newsm78
да Дани..............
ама е 10 лв наема и не могат да я мръднат от там а и са длъжни, при освобождаване на по - добро, да и го дадат Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 589
Абе я 4акайте малко.Аз ли  не съм разбрала или е истина.Жилището за което говорим е една стая 3 на 4,без кухня. и там ще живеят 4 души (галя,двете и мом4ета и бебето) newsm78
да Дани..............
ама е 10 лв наема и не могат да я мръднат от там а и са длъжни, при освобождаване на по - добро, да и го дадат Rolling Eyes


Не съм съгласна Crossing Arms.По закон ако самотна майка има разнородни деца(както се очаква при Галя)Или пък мом4е.Има право на двустайно жилище Peace.Моя позната която 3 години ходи по мъките накрая взе такова жилище.Първо и бяха предложили в циганската махала.Лошо няма но това дете като порстне това и ще му е средата.Тя заведе дело по бързата процедура че стените на жилището са с боя която съдържа отровно вещество и бебето е подложено на риск.За 1 месец приключи делото и я обещетиха с друго жилище в престижен квартал Бъкстон Hug.Апартамента се състоеше от стая и кухня(която също се води за стая #Crazy)и голям коридор.Тя го ремонтира ,разшири кухнята и я направи детска а в другата стая направи хол където сложи и кухненски бокс.Има си закони и си търсете правата.Ако Галя се съгласи на това жилище ще види друго през крив макарон #Cussing out.Така си измиват ръцете.Отгоре на това тя е многодетна майка и е абсурд да я настанат в 1 стая.ИМА СИ ЗАКОН ЗА НАСТАНЯВАНЕ НА САМОТНИ РОДИТЕЛИ В ОБЩИНСКИ ЖИЛИЩА.  bouquet

Абе какво става по провинцията.как може там общинските жилища да са такива "кимизарници" #Cussing out а в София нормални.Моя колежка пък с 2 деца разнородни взе в Павлово апартамент 2-стаен на партар.Като изби врата от хола и ползва градината на блока.Която е оградена и има даже жива охрана на самия блок.Апартамента е кукла.Сега и дадоха право да го закупи за сумата от 28 000лв (65кв. тухла) newsm78

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 17:58 от Бамби03

Общи условия

Активация на акаунт