раждане по принуда

  • 1 824
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Няма право лекарят. Дава се направление за раждане и родилката сама избира къде да роди.
значи ако тя реши,може да го осъди заради това?

Да, може!Но трябва да се докаже, че не и е дадено направление, което преполагам, че той ще отрече.Но винаги може да се опита.

# 16
Подкрепям до тук изказаните мнения.
Само да питам - нормално ли е родила, ако да -   bouquet .
била е за секцио,но понеже за тази цел викат екип от търново,а тогава е нямало е раждала по естествен път,но доста я е накълцал,защото има 15 шева

# 17
Лекарят няма НИКАКВО право на отказ за това.
Последният път като ходих при моя лекар за ЖК, ми се наложи да го изчакам за 5 минутки преди да ме прегледа, именно защото подготвяше нови документи за едно момиче, което в последния момент /5 дни преди термина й/ беше решило, че не иска да ражда в София, а в друг град. И освен новите направления, той й окомплектова всички изследвания от цялата й бременност и й ги даде подредени в папка, за да са наясно лекарите в другия град с нейния случай.
точно това не е искал да направи лекарят

# 18
Да се оплаче в ЗК по случая.
Няма право да й откаже да й предостави каквато и да е документация и информация.
Всичко е било заради въпросните 400 лв.

сестрите също нищо не казват,само се покриват,а родилките си патят

# 19
  • Мнения: 179
15 шева за такова голямо бебе нищо не е моята приятелка за 2,100 има 6 шева така че няма страшно бързо ще заздравеят.

# 20
И какво голямо значение има вече след като жената така или иначе е родила  newsm78 Минало заминало. 15 шева се преживяват, повярвай ми.
Поздравления за майката, родила такъв юнак   bouquet
как няма значение,с тази тяхна "практика" утре могат да уморят някоя друга майка?и защо?заради някакви си 400лв.Вярно преживявя се всичко и болката се забравя,но защо трябва да се постъпва толкова долно?затова написах това и попитах,не бях сигурна,но ако има и други мами в същата ситуация,да реагират навреме

# 21
  • Мнения: 9 050
Да се оплаче в ЗК по случая.
Няма право да й откаже да й предостави каквато и да е документация и информация.
Всичко е било заради въпросните 400 лв.

сестрите също нищо не казват,само се покриват,а родилките си патят

Еми естествено, че нищо няма казват. Сестрите работят с лекаря, не с приятелката ти. Затова оплакване се прави на момента. Сега и да тръгне да съди някого, като няма доказателства, само ще загуби време и пари. Щом са и отказали нещо, на което според мамите тук има право ( аз не разрбах какви точно документи е искала, но......нищо ), оплаква се тогава, на момента. После....ходи доказвай. Родила ли е - родила е. Всичко наред ли е - наред е. Гаранция, че в другата болница е щяла да се размине с по-малко шевове няма.
Да са живи и здрави и това е по този случай. А следващия път да се информира за правата си и да реагира навреме, ако иска да подава оплаквания.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Няма право лекарят. Дава се направление за раждане и родилката сама избира къде да роди.
Peace

# 23
  • Мнения: 332
След дъжд, качулка! Сега нищо неможе да направи, ако наистина не е искала да ражда при този лекар едва ли документите ще я спрат, поне мен небиха  newsm78 Щом раждането в крайна сметка е било успешно няма за какво да съжелява, може би с това голямо бебе е трябвало секцио, за да си спести мъките, но и това мисля предварително се уточнява  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 179
Няма право лекарят. Дава се направление за раждане и родилката сама избира къде да роди.
Peace
и ако случаино родиш в друга болница или в друг град нищо не се заплаща ти какво си виновна че примерно сливен ти е по-близко от варна и си отишла там вместо във варна за където са ти докоментите.

Общи условия

Активация на акаунт