бърз съвет,моля

  • 1 891
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ние като ходим по сватби, и хората искат пари оставяме по 100лв. на човек, т.е. двамата 200лв.. Ако оставя по-малко би ми било неудобно...
За роклята, според мен ако е дневна сватбата - ленът е ОК, но ако е вечерна, може би трябва нещо по-така..

# 16
  • France
  • Мнения: 726
Освен пари,можеш да вземеш някакъв сувенир,който да ги подсеща за вас, например елегантен албум за снимки, струват около 30лв.
Мисля, че за вечерна сватба не върви ленена рокля.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Миналата събота беше сватбата на колега. Не бяхме поканени, но решихме да му направим подарък. Да ама момчето си каза, че предпочита пари. Средната сума, която всеки даде беше 50 лв.
Все пак даването на пари на ръка ми се вижда грозно... Подаръкът се прави не толкова за материално подпомагане, колкото заради изненадата- в красива опавка, поднесен подобаващо, в празнична обстановка... Ама българинът си е българин!

# 18
  • Мнения: 2 336
Аз мисля, че пари роднините трябва да дават. Приятели и познати най - добре е да подаряват подаръци. Има и среден вариант. Примерно 50 лв + нещо за остатъка. Така хем пари, хем спомен.

# 19
  • Мнения: 474
Зависи колко е гъзарска сватбата и колко са ви финансовите възможности. Но 50-100 лв. при всички случай е нормално за колеги. Все пак не ти е близка рода. А за ленената рокля- ако е чист лен и е перманентно смачкана селд всяко сядане- не е най-добър вариант. На всички снимки и на камерата ще изглеждаш като  парцал на фона на изпънатите костюми и разни коприни, сатени и т.н. Аз не бих избрала лен.

# 20
  • Мнения: 6 017
50-100лв.
Зависи колко сте близки Rolling Eyes
Да и аз мисля така, ко сте много близки 100-150 лв
ако ли не 50лв мисля че са достатъчни

# 21
  • Мнения: 4 312
HugМного ви благодаря,дами,имах нужда от съветите ви,за да си сверя часовника  bouquetНадявам се утре всичко да мине ОК и да си изкарам страхотноМисля все пак да отида с ленената рокля-тя е изчистен френски модел и е черна,всичките ми официални рокли вече не ми стават,че съм се превърнала в тюленче за 5 месеца,а не ми се шие нещо,което ще го нося само един ден и за догодина ще ми е широко.Щастлив ден и весел уикенд на всички  bouquet

# 22
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Според мен около 100лв е достатъчно и разбира се красив, голям букет за булката Peace
Весело изкарване!

Общи условия

Активация на акаунт