Помогнете, дали бебето суче достатъчно?!!

  • 2 470
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Можеш да се мажеш с Лансинох - това е чист ланолин и е много ефикасен, и да си правиш компресчета с марля и лансинох. Това е наистина нещо много ефикасно при рагади.

# 16
  • САЩ
  • Мнения: 323
Нормално е част от ареолата да остава навън, не е нужно цялата да е в устата му.
Аз се мазах с Лансинох, предимството му е, че не трябва да се отмива преди кърмене. На 2-3 ден от раждането ми бяха станали рагадите и след една седмица преминаха. Естествено, по-болезнено е кърменето когато има рагади, но по мои спомени когато бебка захващаше правилно гърдата, болката беше доста по-слаба, отколкото ако захванеше неправилно.
А още нещо се сещам, носа на бебето трябва да допира гърдата. Не е вярно, че няма да може да диша така. Когато носа не е допрян до гърдата, дори и да захване правилно, след това може да се плъзга надолу по зърното и така да го разранява.
Друг вариант при който стават рагади е ако бебчето има къса юздичка на езичето. В някои случаи с къса юздичка може да се кърми без проблем, в други е болезнено и се получават рагади. Разрешението в такива случаи е да се резне юздичката, чела съм че процедурата била почти безболезнена.
За твоя информация, при кърмене през силиконови зърна бебето може да откаже да суче после директно на гърдата. Чела съм и че стимулацията за образуване на кърма през тях може да е недостатъчнo.
Значи всичко, което ти пиша, е информация която ми се струва, че би могла да ти е от полза. Каква точно е вашата ситуация ти по-добре знаеш, задочно е трудно да се прецени. Дано да ти се оправят зърната скоро и пиши пак как върви кърменето.

# 17
  • Мнения: 65
Благодаря за съветите! От утре ще пробвам пак без силиконовите зърна, дано болката е поотминала. Ще стискам зъби, а пък ако още се разраняват ще ги слагам за почивка. Дано наистина пустите му рагади минат след седмица, две. Ще се включвам пак. Надявам се да се похваля скоро! Praynig

# 18
  • Мнения: 350
Нормално е бебчо да е сънен и поспалив, а да заспи на гърдата е "коронен номер" - хем си хапваш, хем те гушкат .. с 2 думи- бебешко щастие!!! Simple Smile
Наслаждавай се на това прекрасно ангелче в прегръдките ти!!! Simple Smile

Според мен изцеждането с помпа доста дразни и разранява зърната. Аз в началото  опитвах с какви ли не помни и определено ми беше дискомфортно. После при сукането на бебо много болеше. А като спрях помпането - болка а отмина за 1 ден.

Общи условия

Активация на акаунт