Случва ли се детегледачката да се оплаква от детето

  • 1 441
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
E, добре де, представяме си случка: Детето се тръшка, прави сцени (не говоря за конкретния случай, там според мен наистина не става дума за невъзпитание), рита, хапе другите деца, нещо такова. Детето е с гледачка. От нея какво се очаква да направи? Ако каже "Не е мое детето, не е моя работа да го възпитавам" - ще има тема колко е назаинтересувана гледачката от детето. Ако каже, че детето има нужда от обръщане на внимание върху поведението му, пак ще има тема "Има ли право гледачката да прави забележи/да се оплаква от детето". В крайна сметка детето прекарва по-голямата част от времето с нея. Ако тя не обърне внимание на нещата в поведението, които имат нужда от корекция, то не виждам кой би го направил. Родителите в 2-3-те часа, които прекарват вечер с детето надали ще имат такъв обзорен поглед. Според мен е напълно нормално да се "оплаче" от детето. Това дори е най-добрият вариант. Тя не му прилага наказания, да речем, а очаква от родителите да решат какво да направят и да и дадат ясен подход, който очакват от нея. Т.е. пита ги реално как да реагира и какви са техните методи на възпитание.
Както казах, "оплакването" в описания случай за мен е грешка. Че кое дете не реве като се е ударило?

тук опираме до въпроса какво е гледачка? Дали някой, който само паzи детето и му дава да яде, или човек, който се zанимава с него преz деня и му каzва кое е правилно и неправилно и участва по активно в живота му.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 062
Да, де.

# 17

ми това се договаря, като я наемаш и после не се чуди човек.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 062
Доста трудно би ми било да се договоря за всяко вероятно поведение на детето. По тази причина всяка вечер се обсъжда как е било детето, как се е държало и т.н. Не вярвам да има родител, който не е бил изненадван от определено поведение на детето си. Камо ли детегледачка.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Обади се на детегледачката някоя вечер вкъщи и й се оплачи от детето. Кажи й, че не иска да яде и се чудиш как да подходиш  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Какво ще ти отговори тя??? м?
След като тя е с детето, значи ТЯ трябва да реагира, а не ти. Трябва да се справи ТЯ!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 062
Това към мен ли беше? Не разбирам какво имаш предвид.

Ако е било към мен - аз казах, че тя трябва да реагира. Но не както тя прецени. Нали разбираш, че нейните и моите преценки биха могли доста да се различават. По тази причина се обсъжда конкретното и въобще общото поведение. Тя ще реагира, разбира се. Аз така или иначе няма да съм там.

# 21
  • Мнения: 2 556
Моето досега не се беше тръшкало почти никак - на 2 г. е - и едва наскоро започна. Детегледачката, ако е имала през деня някакви затруднения, винаги ми ги казва под формата на майтап и ухилена до уши. Не се е оплаквала реално от нищо досега. Ако се оплаче, бих й влязла в положение, защото самата аз съм имам ситуации, в които трудно съм се справяла.

Но ако постоянно мрънка, че детето й е виновно, ще я сменя. Щом не могат да се сработят, какво да правят двете.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 965
Да не би да те подготвя, че ще напуска?  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 4 412
Ами сигурно има някаква причина, може и това да е или иска да ми покаже колко е трудна работата.
Благодаря ви за мненията.

# 24
  • Мнения: 263
Моята детегледачка се оплаква напоследък, че малкия много плачел като се събудел от следобеден съм и тя се изнервяла. А като я питах защо не го гушне: писвали и ушите направо и не го гушка! Оставя го да плаче! А той не е свикнал така! Аз умишлено не съм го оставяла да плаче сам и още при наемането и и казах, че не искам детето да се оставя да плаче!
Замислих се за ясла... Но май съм позакъсняла... Sad

А иначе, за да се знае как да се реагира, когато детето не слуша с баща му още в началото и казахме: не позволяваме детето да се бие - ние го наказваме. Оставяме го 4-5 минути да стои на едно място встрани от играчките и без занимания. Той беше свикнал и си знаеше.
След това (поне за известно време) поправяше поведението си. Казахме също, че в подобни случаи искаме не само да го накаже, но и спокойно да му обясни защо е наказан и как са се почувствали "потърпевшите" от това, което е нашравил.
При моят син тези методи дават резултат.
Според мен просто трябва да се каже на детегледачката как би могла да респектира детето според вашата преценка, защото подобни ситуации са неминуеми: деца са още учат кое е добро, кое лошо и какво може, какво - не.
Също така, ако преценя (по разказите на детелгедачката), че е твърде взискателна или мека казвам, че в подобна ситуация смятам/несмятам определена реакция от нейна страна за оправдана...
Но да ми обяснява, че я било срам от детето ми... Аз лично бих реагирала много остро на подобно изказване! Не всички деца са еднакви по реакции, но всички имат нужда от пример, за да се научат как да се държат!

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 16:19 от mammaPlam

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Това към мен ли беше? Не разбирам какво имаш предвид.

Ако е било към мен - аз казах, че тя трябва да реагира. Но не както тя прецени. Нали разбираш, че нейните и моите преценки биха могли доста да се различават. По тази причина се обсъжда конкретното и въобще общото поведение. Тя ще реагира, разбира се. Аз така или иначе няма да съм там.

Беше към авторката... ако постинга ти е бил насочен към мен. За да няма объркване се ползва опцията "Цитат" или пишеш името на човека, към който се обръщаш  Wink. Но мето мнение си беше отговор на първия постинг и е нормално да не я цитирам

# 26
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Даже и искам да ми се оплаква- моята не го прави, покрива един вид детето, за това че не я е слушало, или е направил беля (той е на 7),
така че по- скоро се дразня ако не ми е казала.
Тъй като съм малко време с детето, а тя повече, смятам, че това е начин да зная какви  са неговите реакции и поведение когато мен ме няма, за да мога, ако преценя да му направя забележка, и да поговоря с него.

# 27
  • Мнения: 2 032
Детето паднало на площадката и си охлузило коляното.
.....колко я било срам докато детето ревяло.
.....не й приятно детето да се тръшка. ....
тя само я гледала, а аз трябвало да я възпитавам.

Хе-хе. Ама тя много симпатична тази гледачка. Специалните курсове по самозаблуда къде ги е завършила?

Поводът за рева на детето значи е свързан с това, че то е паднало, докато тя е трябвало да го гледа. От това не й е станало неудобно. Ама от рева на дето- да newsm78

А откритието й, че малките деца не се държат като големи хора, много ли я е шокирало, милата?

Ако прекарва време с детето, разбира се, че част от задъженията й включват елементарна десциплина, според инструкциите на майката.

Ти ще си поговориш ли с нея или ще я освободиш веднага  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 3 491

Ти ще си поговориш ли с нея или ще я освободиш веднага  Twisted Evil
Добър въпрос, Алиса.
Бих те посъветвала най-малкото да започнеш да търсиш друга детегледачка, за да имаш готов вариант в случай на евентуално финансово изнудване (защото тя, горкичката, толкова много работа върши, пък ето на, детето невъзпитано и плаче).
Каквото решиш - успех!
На въпроса от заглавието - да, случвало ми се е да се оплакват, две даже, от едното дете. Проблемът беше в тях. С третата сме заедно 4-та година. В детската градина същото това дете е получавало грамоти за добро поведение. В училище никой не ми се е оплаквал, даже обратното. Който го може, го може.

# 29
  • Мнения: 750
Никога не ми се е слу4вало(за 5 год. с детегледа4ка)! Naughty
Незнам,тя ли е добра с тях или те са ми добри4ки....но дори ми ги хвали като се прибера! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт