Какво се случи?

  • 4 717
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 466
DarZaMen, взех отношение по темата, за да се защитя, защото с думите си "ще бъда по-внимателна в компания, където знам, че има изисквания към произхода", ни поставяш в графата "расисти", а ние не сме такива. Ние не бихме наранили нито теб, нито детето ти. Както казах, никой не е казал нищо лошо за нито едно дете и не виждам защо трябва да се чувстваш обидена. Имаме изисквания към произхода, не защото не приемаме различните от нас, а защото не сме сигурни, че ще се справим. Нали всичко е за доброто на детето?
Изказах се против отварянето на темата, защото предположих (както се вижда, не без основание), че темата отново ще се превяърне в бойно поле, а аз искам да мога да пиша в добра атмосфера, без половината "форумки" да ми се сърдят, че детето ми е такова, каквото е. Едно е да се дискутират бъдещи страхове и проблеми за децата с различен етнически произход, съвсем друго е да се води спор, стигащ до лични нападки, защото някой иска или не иска да преме дете от различен от неговия етнически произход за свое. Това, че спора не е отворен, според мен е направено, за да не пламне лична омраза между потребителите, а не защото форума е "крайно расистки, дискриминиращ човешките достойнство и права".
Искаше тема - обещаха ти тема, стига да е в рамките на добрия тон и все пак се почувства обидена и реши, че не сме толерантни. Погледнато от страни, не изглежда че искаш споменатата тема, а че просто си търсиш повод да ни посочиш с пръст и да кажеш "вижте се, щом искате дете от вашия етнически произход, значи сте расисти".
Чудя се кой наистина има повод да се чувства обиден?

# 16
  • София
  • Мнения: 533
Потресена съм от нещата, които се случват през последните седмици в този форум... Всъщност подобни обиди, нападки и конфликти не са за пръв път. Едва ли ще са за последен...

Но това, което се случи с темите, свързани с етносите, предразсъдъците, задръжките, различието и т.н. беше върха!

DarZaMen е невероятен човек.

Всичко останало е без значение. Освен разликата между не-моженето и не-искането:

Не моженето опира до фактори, които не можем да контролираме.
Не искането е нещо което зависи само и единствено от нас, и предразсъдъците ни. За които сме си виновни само и единствено ние и в нас е силата да ги преодолеем. Ако не сме в състояние да се преборим със самите нас за да бъдем едни по-добри хора, тогава на какво основание сме тръгнали да поемаме отговорност за друг живот?

# 17
  • Мнения: 413
Мнението си за хора, които са лишени от радостта да имат свои деца, но претендиращи за "чист" произход, остава както и преди, мое лично достояние, неизказано писмено или словом.
Обида има, но те я нанасят основно на самите себе си!

Няма нужда дори от коментари!
Предлагам на модераторите да заключат и тази тема, защото наистина тонът е дискриминиращ, но не за радетелката за равенство и братство DarZaMen ,която явно не е това, на което съм се възхищавала, а за всички с различни претенции от нейните, "обиждащи себе си с тях"! Не нея!
Иде ми да кажа много нецензурни неща, но вродената ми толерантност и уважението, което изпитвам към всеки осиновител и родител, ме възпира!
В следващият пример нещата са значително по-прости.
Не искам да осиновя дете от друг етнос, защото: Какво ще кажат хората. Какво ще си помислят приятелите. Ще ме е срам. Така съм възпитан/а, тия деца не струват... и много други също толкова безпочвени морални задръжки може да се изброяват цял ден.

Абсолютен, чист расизъм е някой да си позволява да "влиза" в сърцата на недотам извисените и нисши духом!
Възхищавах се на хора, готови да приемат преизвикателството  да отгледат дете от различен етнос!Мога да кажа с чиста съвест : ВЕЧЕ НЕ!

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 18:21 от Dazy

# 18
  • Мнения: 1 843
Ама вие си мислите, че моята борба е на „форумно” ниво!
Грешка. Казаното тук беше показател за явления с далеч по-широка аудитория.
Казах, мислете далновидно.

Що касае останалите ви мнения…дори и четиригодишната ми дъщеря, умее да манипулира по-хитро.

Моята толерантност спрямо това място „умря”.
Номера от селски вечеринки…

Дейзи, боли ли? Защо? Това е мое мнение...имам право на него! Извинявам се, ако съм обидила някой. Е, това по вашите представи, трябва да урежда всичко!

Айде, затваряйте темата, че стана досадно.

Със здраве!

# 19
DarZaMen, взех отношение по темата, за да се защитя...
Че тя никого не е нападала, аз бях този който нарече нещата с истинските им имена  Laughing

Нали всичко е за доброто на детето?
Мхм, само малка корекция - децата

... а не защото форума е "крайно расистки, дискриминиращ човешките достойнство и права".
Още не, но пак отстрани погледнато, се забелязва упорито заключване, затваряне, триене или whatever на теми, които засягат тази тематика, а живота не е само песни и танци, има и друго.

Чудя се кой наистина има повод да се чувства обиден?
#Crazy

# 20
Абсолютен, чист расизъм ...
WTF

Расизъм е дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цветът на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.

За расизма външните различия са основна причина за липса на еднакво (равнопоставено) отношение към членовете на другата група, като това се основава на предположението, че нейните „научни“, „биологически“ или „морални“ характеристики са различни от тези на собствената група и поначало по-низши.


Те това е расизъм, ни е мое, умни глави са го писале.  Не съм копирал цялото, щото там казват много по болезнени неща от колкото аз.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 254
Само се погледнете!!!
Кого се опитвате да убедите, че сте в състояние да водите интелигентна дискусия по въпросите, отнасящи се до етносите?
Всъщност, интересувате ли се изобщо от тези въпроси или само си търсите повод да се нападате една друга?

"Ти уби коча с мотиката",  "говориш наизуст", "расисти", "номера от селски вечеринки"...... така ли искате да си говорите? И защо се изненадвате, че теми, издържани в този дух, се заключват? Или някои от вас са решили да си направят експеримент какво ли ще стане този път?

Нали уж щеше да има някаква тема, в която "да говорим за проблемите си, притесненията си, радостите си, колебанията си и т.н., и т.н.".
Защо не пишете за такива неща? Защо се седнали да се надцаквате кой е по-по-най, кой е по-по-най възвишен, кой по-по-най заслужава възторга и адмирациите на всички останали?



# 22
  • Мнения: 413
Абсолютен, чист расизъм ...
WTF

Расизъм е дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора, политика на преследване, унижаване, опозоряване, насилие, подстрекаване към вражда и омраза, разпространяване на опорочаващи сведения и нанасяне на вреди според цветът на кожата, етническата, религиозната или националната принадлежност.
Тук религиозната може лесно да припокрие нуждите на казуса, ако се замени с друга дума!
За расизма външните различия са основна причина за липса на еднакво (равнопоставено) отношение към членовете на другата група, като това се основава на предположението, че нейните „научни“, „биологически“ или „морални“ характеристики са различни от тези на собствената група и поначало по-низши.


Те това е расизъм, ни е мое, умни глави са го писале.  Не съм копирал цялото, щото там казват много по болезнени неща от колкото аз.


Много на място! Благодаря за цитата!

# 23
Glad to be helpful Simple Smile

Но, явно всеки вижда каквото иска. Диагоналната система на четене не винаги е най-подходящата Wink

# 24
  • Мнения: 677
Отдавна чета и мислех да не се намесвам,но или аз неразбирам спора,който се води или нещата се дискутират само повърхностно.
Когато разбрах,че съм осиновена на 36 години ми минаха мисли в главата - ами каква съм,дали съм от български произход,хиляди въпроси.Мислейки,мислейки и реших,че това е без значение за мен и мойте родители.Те обичат моята душа,така както аз обичам душата на моето дете(когато го видяхме беше много тъмен в лицето).
Помислете кой от вас би казал- аз съм с български произход,знаейки че сме дошли от земите на Монголия,минали през много народи,500 години под робство и на кръстопътя между Европа и арабския свтя.
Ние сме българи по душа,по това което носим като традиция и наследственни заложби,останалото е човешка суета.
Ние сме хора не заради тялото си,а заради духа,който носим.
товае моето мнение и неискам да е м,ниение и на друг и да се чувства някой обиден и засегнат.
Свободен ни е духа и мислите ни са свободни.
Бъдете здрави.
П.П.- Петя(Дар за Мен) е страхотен човек и за съжаление често виртуалното общуване дава погрешна представа.

# 25
  • Мнения: 1 466
[Че тя никого не е нападала...

Подновяването на темата изглеждаше като опит за провокация от нейна страна.
Цитат
Мхм, само малка корекция - децата

Използвах "детето", защото за всеки е най-важно преди всичко неговото дете.
Цитат
...отстрани погледнато, се забелязва упорито заключване, затваряне, триене или whatever на теми, които засягат тази тематика...

Точно това се опитах да обясня, че се заключват заради тона в самите теми и личните нападки, а не защото някой иска да говори за различните етноси.

Цитат
Чудя се кой наистина има повод да се чувства обиден?
#Crazy

Ти не би ли се обидил, ако без основание те сметнат за расист?

И понеже ми омръзна да обяснявам защо е зле да се обиждаме взаимно, смятам да ви занимая с един истински проблем.

Вече ви казах, че Ана е 8 годишна. Циганка е. /Ромка, ако циганка ви звучи обидно, въпреки че може да поспорим и кое е правилното название Wink/
Та, Ана хапе, скубе, щипе и го прави с огромна агресия и напълно съзнателно, защото... ме харесва. Говоря с нея, но не помага. Вчера се опита да ми изтръгне нокътя от кутрето, просто защото и харесвал и го иска за себе си. Наистина щеше да успее, ако не си бях дръпнала ръката от моментната остра болка. В първия момент не разбрах защо ми гледа раката и разсеяността ми ми попречи да реагирам по-бързо. Като си дръпнах ръката се разплака, започна да пищи и да повтаря, че не я обичам, щом не искам да и го дам, а тя предлагаше ... замяна. Моя нокът за нейния. Друг път се е опитвала да отскубне кичур от косата ми, а веднъж направо тръгна към мен с една ножица, твърдейки, че иска месото ми, защото е вкусно.
Може да ви се стори смешно, но не е така. Преди това ме беше "опитвала", т.е. охапа ме до кръв и все още имам белег. Понякога разбира какво и обяснявам и го приема, като решава, че съм права, но малко по-късно отново започва. Не се държи така само с мен, а с всички, които харесва. Тези, които не харесва ги избягва.
Ако някой може да ми каже как да постъпя в подобна ситуация, моля да ми помогне!

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 19:01 от Stillness

# 26
[Че тя никого не е нападала...

Подновяването на темата изглеждаше като опит за провокация от нейна страна.
Цитат
Мхм, само малка корекция - децата

Използвах "детето", защото за всеки е най-важно преди всичко неговото дете.
Цитат
...отстрани погледнато, се забелязва упорито заключване, затваряне, триене или whatever на теми, които засягат тази тематика...

Точно това се опитах да обясня, че се заключват заради тона в самите теми и личните нападки, а не защото някой иска да говори за различните етноси.

Цитат
Чудя се кой наистина има повод да се чувства обиден?
#Crazy

Офффф...

Ти не би ли се обидил, ако без основание те сметнат за расист?
Не...

И понеже ми омръзна да обяснявам защо е зле да се обиждаме взаимно, смятам да ви занимая с един истински проблем.

Вече ви казах, че Ана е 8 годишна. Циганка е. /Ромка, ако циганка ви звучи обидно, въпреки че може да поспорим и кое е правилното название Wink/
Та, Ана хапе, скубе, щипе и го прави с огромна агресия и напълно съзнателно, защото... ме харесва. Говоря с нея, но не помага. Вчера се опита да ми изтръгне нокътя от кутрето, просто защото и харесвал и го иска за себе си. Наистина щеше да успее, ако не си бях дръпнала ръката от моментната остра болка. В първия момент не разбрах защо ми гледа раката и разсеяността ми ми попречи да реагирам по-бързо. Като си дръпнах ръката се разплака, започна да пищи и да повтаря, че не я обичам, щом не искам да и го дам, а тя предлагаше ... замяна. Моя нокът за нейния. Друг път се е опитвала да отскубне кичур от косата ми, а веднъж направо тръгна към мен с една ножица, твърдейки, че иска месото ми, защото е вкусно.
Може да ви се стори смешно, но не е така. Преди това ме беше "опитвала", т.е. охапа ме до кръв и все още имам белег. Понякога разбира какво и обяснявам и го приема, като решава, че съм права, но малко по-късно отново започва. Не се държи така само с мен, а с всички, които харесва. Тези, които не харесва ги избягва.
Ако някой може да ми каже как да постъпя в подобна ситуация, моля да ми помогне!

Можеше с това да почнеш  Rolling Eyes. Лично аз това не бих го отнесъл до етноса, по всичко личи, че детето има проблем с изразяването на чувствата си, в което не виждам нищо ненормално.
Агресията към тези, които харесват/обичат е присъща за всички деца Wink (поне по мои наблюдения).
Колко време е била по институции? От колко време е с теб? Как са се държали с нея преди? Живяла ли е с други семейства? Какво се е случвало там? Разказва ли за миналото си и какво?

Бих започнал с изясняването на тези въпроси.

# 27
  • Мнения: 6 362
Май вече никой не е наясно за какво е тази тема.
Имаше вече две предложения да се заключи (включително и от авторката) и това ще направя.

Ако все пак е имало нещо вярно в твърдението, че темата е пусната, за да се попита дали може да има тема, в която родителите на деца от друг етнос да обсъждат проблемите, с които се сблъскват - то този въпрос получи отговора си - "Да, може, стига дискусиите да се водят със спокоен тон".

И още нещо - колкото е обидна дискриминацията и нетолерантността, толкова обидни са и безпочвените обвиненията в това.

Лично на мен ми писна да пиша едно и също и съм сигурна, че не са го разбрали само тези, които не желаят да го прочетат и разберат - никой няма нищо против нито децата от различен етнос, нито против родителите, осиновили такива деца, нито против тяхна тема.
Това, което няма да се допуска, са обиди, персонални нападки и пропаганди, разпалване на вражди независимо в каква посока са те от или срещу родителите, осиновили деца от друг етнос.

Общи условия

Активация на акаунт