Хайде време не остана, бебо иска да се гушка с мама

  • 10 287
  • 302
  •   1
Отговори
# 240
  • Видин
  • Мнения: 685
Беличка, мисля че може да смучеш Ефизол. Поне по време на бременността се позволяваше. Peace Другия вариант е чай с мед. Изпитан метод Hug

# 241
  • Мнения: 1 380
Димяни и ние сме на смесено хранене и беб не ще вода. много й се мръщи. ако случайно се излъже да цокне от шишето, като разбере, че не е мляко се смръщва, избутва шишето от устата и плюе водата на струйка  ooooh! хем ми е смешен, хем се чудя какво да го правя.  не съм много сигурна, но ми се струва, че като пийне вода и после мляко и повръща.

И ние повръщаме от вода, ама като се е наяла първо, ина4е ако и дам вода на гладно не повръща, но и аз избягвам да давам.

# 242
  • Мнения: 1 216
някоя мама питаше за болни4ните и парите.и моя болни4ен беше от 22.06 до 06.08.изплатиха си ми вси4ко на 14.08.а за пик кода отидете в нои и си го вземете.така ще следите постоянно кога и какви пари ви превеждат.

 Ти си късметлийка. Моите дати са 25.06 до 09.08 и нищо по сметката.

Beli4ka, изстискай 2 лимона и сложи мед, гъргари и пий, действа вълшебно! За лекарства не знам какво може, в нета в кърмачески имаше списък на лекарствата

# 243
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Аз не съм много сигурна, че може да яде мед, ако кърми. Нали е алерген. Аз не смея да ям.

# 244
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте и от мен Hug!
Съвсем набързо, че всеки момент Андриан ще се събуди гладен...

Днес вкъщи идва педиатърката с кантара- за седмица откакто сме си вкъщи, Андриан е наддал 450 гр. и вече е 4 500. Дундьо Mr. Green.
Ама и аз имам кърма...направо тече. Цялата къща мирише на мляко Wink.

На какви памперси сте newsm78? АЗ бях взела Хъджис - много са хубави, но в момента никъде няма  3-6 кг...Вчера взех Канбебе и цяла нощ го преобличах опикан до ушите. Сега незная Памперс ли да пробвам - много лоши отзиви чета за тях, незнам Rolling Eyes...
Купихме му шезлонг на Бертони - много му харесва да седи вътре.
Изчезвам, че вече промърква.

# 245
  • Мнения: 423
Момичета, аз пак да питам, мамите с нормално раждане и епизотомия, колко време ви боляха шевовете?
Мен в болницата не ме боляха толкова, колкото сега- направо не мога да стоя от болка, нито легнала нито права. даже в неделя ходих по спешност в болницата, но казаха 4е нямам инфекция,а нещата не се оправят. Cry

# 246
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ребус, моите още ме болят - минаха 10 дни, но е много поносимо вече.
Правех промивки с отвара от смрадлика, а от 3 дни се мажа с маз Вишневски - страхотен ефкет Peace. Май всички конци паднаха, но довечера ще направя справка с огледалото Mr. Green...

# 247
  • София
  • Мнения: 3 928
Здравейте Hug.
Някой питаше как се дава "Лефакса". 3 пъти на ден преди хранене по 1 - 2 впръсквания.
За паузите на храненето през ноща, Ани е като часовник на всеки 3 часа се буди. Аз не мисля да заменям нощното хранене Naughty. Когато сама се откаже тогава. Дани се отказа към 3 - я месец.
Погача, нито на баткото съм правила, нито на Ани ще правя. Тук обикновено събирането на приятелите се прави преди да се роди бебето и родителите предварително са казали от какво ще имат нужда и гостите им го подаряват.
За памперсите, ползваме само на "Памперс" и за двамата и досега не се е случвало да има фалове. За мен това са най - добрите newsm10.
За биберона, имаме, но девойката е с характер, не го иска, предпочита цицка Mr. Green. И като реве без причина я слагам да суче и се успокоява. На ден понякога обаче се случва да суче по тази причина по 15 пъти Crazy.
Дидка, кошницата за кола няма ли си възглавничка, която да обгръща главичката на бебето newsm78? Нашата е на "Макси Коси" (ако има някакво значение) и има такава подложка, която не позволява главичката да се клати (на снимката се вижда част от възглавничката).
 

# 248
  • Мнения: 200
 Щипалчица моята приятелка е имала същия проблем. Много ефикасно за бучките е да си слагаш върху гърдите зелеви листа, които се сменят през два часа и след двата часа слагаш бебето или изцездаш и бучките изчезват. Трябва обаче да се използват много умерено, около 3- 4 смени най - много, защото това може да доведе до спиране на кърмата. Тя го е прилагала и за един ден с 3 смени на листа гърдите са и се оправили.
 Ребус незнам колко шева имам (може би 3 - 4 външни, а за вътрешни май нямам, ама не съм сигурна), но трябва да ти кажа че мен ме боляха силно само 24 часа след раждането. Моя лекар ми изписа Диклак - 150 мг. по 2 пъти на ден, безвреден при кърмене. Действа болкоуспокочващо, аз си сядам спокойно на дъто, не ме боли, даже всички се чудят как е възможно, но съм сигурна че тези хапчета ми помагат, защото днес ми свърши опаковката и бях решила да не вземам повече, но към обед започнах да усещам лека болка и сега сигурно пак ще си взема.

# 249
  • Мнения: 200
 Мами ние май си обърнахме режима. Цял ден спи, яде по 3 пъти на ден, а вечер доста се буди и е много неспокойна моята Маги. Направо не знам какво да правя, дали ще го отмине сама този период или и за напред ще продължава. Малко се притеснявам. А също и не можем да пропуснем нощното хранене, но нали я храня на поискване. Но поне след храненето нощем да заспиваше, а тя почва да си гледка и само нещо нещо да я разтревожи и започва адски рев, не иска и биба да смуче и единствения вариант е да я взема и пак да й дам да цокне. Дайте съвет какво да правя.

# 250
  • Видин
  • Мнения: 685
Ребус, мен вече не ме боли. Последно усещах дискомфорт в събота-неделя, но аз не съм с еписиотомия, а се разкъсах, защото нашия юнак излезе с ръката напред. Не знам може би когато си с епизиотомия боли по дълго или си е до човек.
Мари_ета, аз съм на памперс и съм много доволна. Може би има такива различия в мненията, защото някой са попаднали на много лоши пратки.
За биберона-залъгалка, ние не признаваме. Само когато е много гладен, обикновенно преди къпане, той успокоява нещата.
Мери_Джейн, не знам какво да ти кажа. Аз бих давала да суче. Но първо се убеди че позата е удобна, защото ние първите две вечери така само плачеше и се оказа че не му беше удобно. Така че опитвай различни пози Peace

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 15:46 от Niya_Petrova

# 251
  • Мнения: 941
mary_jane при нас с режима е същото, цял ден спи, а например снощи като се ококори към 12ч та до 6 сутринта, после спах до 7 и се събуди каката, дано да си обърне режима че иначе дълго няма да издържа
за памперсите, аз съм доволна от хепи, либеро, но ще почна с хъджис, че с тях бях най-доволна
Сега съм си купила семена от копър и почвам от днес да пия, да видим дали ще има ефект, то коликите не са силни но иска само в мен да стои и да ме гледа,
биберон купих доста видове но до сега без напредък, малката смуче и се изнервя яко от тях, а и не иска да суче за успокоение, ако не е гладна не ще

# 252
  • Мнения: 22 534
Здравейте на всички и от мен. ))))

Днес Калина отново е наддала, вече сме 1845гр, само с 5гр под теглото с което се роди. ))))
Иначе пак не се е хранила в през нощта, явно не и се яде тогава, а те я тъпчат. И е повърнала в 5.10ч. Но иначе пък е наддала, така че всичко е добре. )))

Аз исках да ви попитам за коланите за след раждане. Купих си един на българска фирма Паней, Стара Загора. на самата опаковка пише Donna Balonna. Почудих се малко, но реших да пробвам.
Вие ползвате ли вече такива колани и доволни ли сте?

# 253
  • Мнения: 1 216
Аз не съм много сигурна, че може да яде мед, ако кърми. Нали е алерген. Аз не смея да ям.

Аз пия чайовете с мед, без обриви и проблеми за беб. Педиатърката каза, че е ОК, само да не се прекалява

# 254
  • Мнения: 829
майчета, набързо само: против запушвания е хубаво да се пие Лецитин  по 1 капсула на ден (най-добре на Валмарк, че е 1200мг, струва 9 и нещо в аптеките за 30 капсули) - той подобрява "течностността" на кърмата (май вискозитет се казва по научному  Embarassed) и така предотвратява запушвания, както и е добре да се избягва маргаринът, защото той пък способства за запушвания.

успех на всички!  Peace

ние на 6.09 ще правим погача, сега се подготвям  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт