Как да запазваме хляба “здрав” по-дълго

  • 1 611
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не пека хляб,а купувам и то  сравнително рядко.Държа го в хладилника Simple Smile
И аз така, иначе мухлясва  Shocked а си спомням едновремешния хляб не мухлясваше, а изсъхваше и ставаше твърд като камък, ама днешно време какво му слагат, за да мухляса идея си нямам  ooooh!

# 16
  • Мнения: 11 607
В хладилника, но там са се разваляли вкусовите му качества.......Поне така прочетох...от тогава - и особено с хлебопекарната - пека толкова,колкото може да изядем за 1 ден.......По принцип го завивам с прозрачно фолио.....

# 17
  • Мнения: 5 362
Съхранявам го в хладилник.Иначе мухлясва.Особено фолирания,който увиват топъл във фолиото,и който след няма и 12 часа започва да лепне SickУжасен е.

# 18
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз съхранявам увит в найлоново плик4е в хладилника този който няма да се изяде на същия ден.После като го извадя дори и след няколко дни е много мек и вкусен. Peace

# 19
  • Мнения: 6 017
Сега прочетох в един сайт че на мястото където съхраняваме хляба е хубаво да се поставя по една ябълка, така хляба се запазвал здрав по дълго време.

# 20
  • Мнения: 500
Свекър ми си го държи в хладилника-наистина се запазва за по-дълго време.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 815
Вкъщи рядко купуваме хляб, но когато се случи да купим го държим в хладилника и след това на тостер.

Общи условия

Активация на акаунт