А ползвате ли RSS?

  • 1 818
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Позлвам да.
Бг-мамма.

Отварям клюкарника и съм наясно с водещите новини, скандали и вътрефорумски страсти.

Ако трябва да съм сериозна - ползвам гаджета на Гугъл за това, което ме вълнува.

# 16
  • Мнения: 25 646
Ако трябва да съм сериозна - ползвам гаджета на Гугъл за това, което ме вълнува.

И аз! Голяма работа ми върши, особено, когато шефът ми изтрие хисторито...  Wink Mr. Green Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 103
Амарена, 2 опция за теб значи..
Дона, коя програмка ползваш?
Реза и Кайсийка могат да обяснят на останалите за кво иде реч Mr. Green

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Какво има да се обяснява повече?

www.google.com

Кое си требе, оно си сака.

# 19
  • Мнения: 516
Ползвам това, което ми е инсталирал админа. Нямам право на избор. Joy Joy Joy
 FeedReader. Нямам оплаквания

# 20
  • Мнения: 6 993
Знам какво е, не ползвам. Дразни ме даже.

# 21
  • Мнения: 103
Ползвам това, което ми е инсталирал админа. Нямам право на избор. Joy Joy Joy
 FeedReader. Нямам оплаквания

Да, FeedReader е добра, има и по-малки, и по-семпли. А иначе то в по-новите версии на Firefox и Opera, както и в новия IE 7 си има интегрирани в браузъра подобни джвикни за следне на разни емисии.

Мислех, че го ползват повече хора, но явно не е дошло времето, нищо, че стандарта е от миналия век и специално RSS стигна до v. 2.0.

---

Не знам как те дразни при условие, че то ако не искаш няма как да го ползваш, все пак ти сама трябва да кликнеш върху RSS линка за да се случи изобщо нещо!? Как се оправяш в големите сайтове, чието съдържание се променя бързо? Или пък с такива, които рядко пускат нещо ново, а ти не ги посещаваш често.. и RSS Reader би могъл да върши тази работа с набавянето на новините от 50-100 и > сайта?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Гласувахс 2-рата опция, макар, че вече горе-долу разбрах какво е. Ще взема да се замисля да го ползвам. Мерси за инфото.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 469
Гласувах с "Бих, но не знам какво е" , но сега когато вече знам (Мерси на как' Сийка) пак бих ползвала.

# 24
  • Мнения: 13 512
Да, ползвам- на около 40 сайта.

# 25
  • Мнения: 6 910
Тц тц, на сайта на университета, който съм го преравяла целия и да не знам, че имало такива полезни неща. Отивам да чета.

# 26
  • Мнения: 263
Досега не съм, но ми изглежда удобно и да, ще ползвам.

# 27
  • Мнения: 3 491
Да ползвам, чрез Bloglines.
http://www.bloglines.com/
 Много ми е удобно, така си чета новините и някои блогове, които ме интересуват.Идва ми всичко накуп в лесен и бърз за оглеждане и пресяване формат. Абонирана съм за няколко професионални блога, за новините на "Ню Йорк Таймс", за един немски новинарни източник, за блога за пътуване с деца на About.com, за разни други, 62 feeds общо (извинявам се за английския термин, не знам как се използва на български).   Ако много ми хареса някой сайт, не пропускам да огледам възможности за RSS абонамент. От българските съм абонирана само за един емигрантски, но не ми е достатъчно. Така че ако някой знае нещо стойностно (с журналистическото качество на вестник "Капитал" например) ще съм благодарна да прати линк. Иначе просто забравям да чета новини, отплесвам се с други неща, или ми е досадно да ходя от сайт на сайт.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 22:34 от блажка

# 28
  • Мнения: 103
RSS Feed = RSS Емисия Mr. Green

Браво, кефя ти се  newsm10

# 29
  • Мнения: 204
Ползвам за около 10-на сайта.
Програмката е NetNewsWire Lite  Peace

Общи условия

Активация на акаунт