Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 636
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14 507
За прокурора ви бях споделила нещо,сами се уверявате в думите ми сега.Не е малоумен,а най-подкупния човек в Бургаската прокуратура.

то в прокуратурата са в такава строга йерархия, че няма нужда да е подкупен, обадят ли му се отгоре и ще козирува, де ще иде...

# 106
  • Мнения: 3 268
Мда,може и така да е....

# 107
  • София
  • Мнения: 1 484
Не знам в Бургас как са, но тук в Районна са освен подкупни, и некадърни и алкохолизирани. Достатъчно пъти съм гледала пияни прокурори в заседание, за съжаление личното ми убеждение е , че те са най-некадърни от съсловието. Изключвам дознателите, но те все пак не са юристи.

# 108
  • Мнения: 524

"Цял месец не стигна на бургаската прокуратура и полицията поне да формулират и повдигнат обвинение. Това стана едва онзи ден. Един прокурор образува дознанието, после друг го наблюдаваше, накрая трети повдигна обвинение на Стависки"    - То вече е друг прокурор.

# 109
# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 1 745
Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

Много умно даже, има толкова предимства, но в БГ едва ли скоро ще се "сетим" за него.

Скоро баща ми ми напомни, че в положението на Ставийски са били преди време Кирил Маречков и Георги Калоянчев. Първият е причинил катастрофа в която е загинал пътник, а втория е блъснал пешеходка.
Колко от вас си спомнят или са чували наскоро подробности за това? Та в тоя дух - нищо не е станало, нищо няма и да стане. Жалко за двамата младежи чийто живот бе погубен.

Аз катастрофата с Маричков наистина не я помня, но за Калоянчев нещата си ги спомням много добре. При него ставаше дума не просто за "пешеходка", а за възрастна жена, която пресича, провирайки се под мантинелата. Изправяйки се, се е оказала пред колата му. Освен това се е смрачавало вече. Накратко, тя просто не е трябвало да бъде там. По принцип се приема, че шофьорът винаги е виновен, но мисля, че двата случая не могат да се сравняват.
Само да добавя и че освен всичко друго е пресичала автомагистрала Тракия,наистина не е трябвало да бъде там.

# 111
  • София
  • Мнения: 23
Искам да Ви кажа, че обществото ни е много виновно за тази и за много други трагедии. Така, че дами и господа вместо да говорите може да направите нещо. А какво е то, всеки един от Вас знае! Ние не сме си направили Закони и всички ние сме виновни за това...

# 112
  • Мнения: 14 507
какви закони не сме си направили бе?! има забрана да шофираш пил, има ограничения на скоростта, означени на всеки и второкласен път - стига глупости! нямало закони ooooh!

# 113
  • София
  • Мнения: 6 011
УРИЕЛ,


smile3501

# 114
  • Мнения: 3 268
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

# 115
  • Мнения: 210
Знам,че няма да ви се хареса ,но моето мнение е, че Ставийски не бива да влиза в затвора, само защото е известен!

В Габрово, пиян мъж с колата си прегази и уби на място две млади жени, едната от които бременна - на пешеходна пътека - пред очите на съпрузите им... Не е лежал в затвор!

До Микре, жена навлезе в насрещното платно и уби на място ТРИМА ИЛИ ЧЕТИРИМА от които -момче и момиче , единствените деца на семейството, момичето - току що омъжено, момчето - сгодено - чакало да мине година от сватбата на сестра си... Нищо - за сега...

Има хиляди такива случаи в България!
Честно ли е да настояваме за най-строгото наказание само защото го познаваме?
Защото е успял човек, чиято грешка показва, че лошото може да се случи на всеки? Не разбирам...
 Защо като прочетете за поредната жестока катастрофа не следите случая и не взимате мнение, а само за този?
Всички останали се измъкнаха някак, и сигурно всички съжаляват и знам,че нищо не може да върне загиналите...
А ако утре вие или ваш роднина убие човек... Тогава?

Оставете човека с нещастието му,и с инстинкта му да драпа за свободата си, има си прокурор - малоумен или не , не е по-малоумен от прокурорите при други подобни дела съдейки по резултатите...

Имам братовчед, който на 17 години открадна колата на баща си ,за да се изфука пред приятели, той едва оцеля след множество операции, не влезе в затвора, но нито той нито родителите му могат да си простят за смърта на най-добрия му приятел...

# 116
  • Мнения: 3 268
На всеки може да се случи.Да ни пази Господ!

# 117
  • Мнения: 14 507
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

уточни се - ако само те спрат за проверка без да си направил птп. ако си направил птп така или иначе ще имаш наказание, независимо по занн или нк.

# 118
  • Мнения: 3 268
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

уточни се - ако само те спрат за проверка без да си направил птп. ако си направил птп така или иначе ще имаш наказание, независимо по занн или нк.
За ПТП е задължително мисля.Аз говоря за проверка.

# 119
  • Мнения: 14 507
е при обикновена проверка, или ако си превишил скоростта без птп никой не ходи в затвора Peace

Общи условия

Активация на акаунт