дайте ми съвет - захабено пране :(

  • 22 402
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Малко офф - знае ли някой да се продава белина за цветно пране? Доколкото знам тя е с активен кислород, а не с хлор.

Белината на АЧЕ в синьо шише е за цветно пране.
Пробвала съм я върху цветни дрехи , както и когато някоя дреха си е пуснала цвета върху другите. Действа. Пробвай, няма да съсипеш дреха, ако от това те е страх.

... пък и пера само на 30 градуса  newsm78

За мен пък една от причините за захабяване на дрехите и точно ниската Т на пране  Crossing Arms Бяло пране не мога да си представя да пусна на по- малко от 60 градуса. Детските дрехи също.

И аз си го помислих същото. Никога не пера на 30 градуса. Може би само пердетата.
Трудно ще е изпере нещо със студена вода...

Дори пуловерите ги пера на 40градуса.
Бели дрехи пера на 60 градуса, цветно на 40-50 градуса.
Явно дрехите малко по малко са се захабявали.
Пусни ги на по-висока Т, ако трябва и с предпране и всичко ще се оправи.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 155
За мен пък една от причините за захабяване на дрехите и точно ниската Т на пране  Crossing Arms Бяло пране не мога да си представя да пусна на по- малко от 60 градуса. Детските дрехи също.

И майка ми пере всички на 60 градуса и тя има купища захабени и още повече съсипани дрехи. На повечето ни дрехи на етикета пише 40 градуса макс. А нашите дрехи не са захабени - само на малката. Но ще пробвам някои по-издържливи на по-вис. Т пък да видим  Peace
Има АЧЕ синьо шише, но не пише, че е за цветни дрехи, а напротив - пише, че възвръща белотата благодарение на 'сините активатори', а и пише, че се сипва в отделението за предпране  newsm78 Предполагам, че трябва да има предпране ... между другото не съм прала никога с предпране ... май е време  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт