Въпрос за лука?

  • 1 959
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 951
Режа и плача... Cry

# 16
  • Мнения: 9 109
Много лесно е  Wink Обелваш главата и я слагаш цялата или в камерата на хладилника или във фризера за 2-3 мин. Никога не люти по този начин.След това си режеш спокойно. Опитай! Дано да съм била полезна.
А не се ли умирисва фризера на лук?

Ако те притеснява миризмата, сложи в торбичка и вържи. Така няма вероятност да замирише.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ми не го режа - понеже нямам кухненски робот, използвам мъжо-резачка  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 444
Беля и режа под абсорбатора - върши работа!!!

# 19
  • Мнения: 157
От няколко месеца купувам един вид лук, леко издължен и веднага го слагам в хладилника. Там го държа и когато го режа не ми люти. Прагът на чувствителност към лютевината ми е много нисък и съм пробвала какво ли не - и свещ, и във фризера /това помага/, и в резачка за лук /нещо ми го няма навика/...

# 20
  • Мнения: 2 199
Аз използвам тези очила за рязане на лук, така са уплътнени, че нищо не стига до очите  Mr. Green

Същият ефект се постига с очила за плуване!

 Mr. Green и аз

# 21
  • Мнения: 6 017
Благодаря на всички който отговориха на запитването ми...ще пробвам три от съветите...
-в фризера
-във водата
-с плътни очила
...а другите който казаха за блендера, ми е ясно, но аз искам да си го нарежа сама. И все пак благодаря на всички.   bouquet Hug

# 22
  • Мнения: 286
Oще един съвет и от мен: преди да го нарежеш начукай главата лук леко с чук.Така изобщо не ми люти.Знам го от професионален готвач  Laughing

# 23
  • Мнения: 6 017
elesa Благодаря, и така ще пробвам...дано вече не ми люти така, че многоо плача като режа лук   bouquet

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 16:50 от SlaDk0_i_SoLeNo

# 24
  • Мнения: 7 914
[дано ече не ми бюти така   bouquet
за бюти нямам на идея какво да те посъветвам, че не знам какво е Mr. Green- майтапя се - да не се обидиш Hug
много начини съм пробвала, обаче на мен ми действа един безотказно- беля лука под течаща вода и после веднага го нарязвам и нито ми люти на очите , нито плача Peace

# 25
  • Мнения: 398
Само съм чувала,но не съм го прилагала ThinkingТа така,докато режеш лук,захапваш в уста филия хляб и по този начин миризмата се абсорбирала във филийката и не лютяло на очите newsm78.Казвали са ми , че светлите очи/сини,зелени/ са по чувствителни.Аз като режа нищо не виждам от сълзи ooooh!,а уж гледам на една страна hahaha....кога ли ще остана без пръсти Joy

# 26
  • Мнения: 3 360
Може и странно да ви прозвучи,но има лук, който не ми люти Rolling EyesА има и такъв от ,който ревааааа smile3518 много!Аз не съм намерила решението ,но ще пробвам това със замразяването bowuu
Обикновено кухненския робот я върши тази работа,но когато ми трябва мъничко-режа на ръка Wink

# 27
  • Мнения: 311
Забождате хляб на върха на ножа,докато режете. Така не люти,поне на мен. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 017
[дано ече не ми бюти така   bouquet
за бюти нямам на идея какво да те посъветвам, че не знам какво е Mr. Green- майтапя се - да не се обидиш Hug
Не, няма да се обидя, защото това е моя правописна грешка, докато пиша бързо и то нали буквите са една до друга л и б и съм объркала....


Благодаря на всички, ще пробвам по всички начини  който ми предложихте с лука, все пак всеки ден готвя с лук, ще има да експериментерам, докато почна училище....

# 29
  • Мнения: 1 798
Чувала съм гореизброените предложения. Но не съм ги изпробвала. Не си представям да режа лук и на върха на ножа да забождам парче лук. Ще ми пречи чисто и просто. А и докато се приготвям с филийки и други, лукът веч е нарязан.
Или с други думу казано моята тайна е... в бързото рязане - цак, цак и готово. Изобщо не обръщам внимание на този, да го нарека никакъв, проблем.
А и малко сълзи правят бласъка в очите неустоим  Wink

Общи условия

Активация на акаунт