Имате ли такива деца?

  • 6 703
  • 120
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 227
bbunny, гледам че имаш само 13 постинга в този форум-може би четеш отскорто... С времето, увеличавайки времето прекарано тук ще  видиш че почти навсякъде стават такива войни. Това е нещо нормално за бг-форумите.  Mr. Green

Не се вързвай и гледай ти и детенцето са сте добре. Остава сега да се изнервяш допълнително от някакви си глупости... Пий една бира и да не ти пука!  beer

beer  пии една и от мен
Ще напиете жената бре Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 cheers

# 106
  • Мнения: 1 735
Инфинити, абсолютно съм съгласна, именно за това споделих, че детето е яло точно сладки и тесто , а не просто храна. Но авторката пише, че детето и иска да опита всичко от хладилника, не отказва нищо, иска още. Притеснява ме  ,че , ако свикне да му се дава всичко, което вижда за храна, след време ще се пристрасти към вредните неща, тъй като те  са много по-вкусни и изкушителни за децата.
Така е, това е неизбежно! Затова не е добра идея да му се показват всички неща, които са в хладилника.  Wink

# 107
  • Мнения: 669
Дойдохме си на думата. Peace

# 108
  • Мнения: 48
да се включа и аз.
 мисля, че всяко дете е различно. и всеки родител изпада в ситуация, когато не може да си сдържа нервите,  #2gunfire когато му идва да крещи и т.н. .... ако някой ми каже, че не му се е случвало, не му вярвам.
на всички родители с деца изпадащи в ярост стискам палци !!!- всичко преминава.
аз го преживавам отново, защото децата ми са с 2 години разлика и сега малката повтаря всичко каквото беше преди 2 години с каката. и се убедих, че нещата трябва да се приемат по-позитивно и по-ведро.
при крясъка или тръшкането на детето е най-добре да го гушнеш, а не да му се разкрещиш и ти. при мен винаги този подход е действал безотказно.

# 109
  • Мнения: 2 908
Аз само искам да питам нещо-ако си по-нервен човек по принцип,ако трудно си сдържал нервите си преди да родиш,ако е в природата ти да си по-избухлив,какво става в такъв случай?(визирам дори мен,така,че ще ми е интересно от отговорите на някои"идеални"майки):1.задължена съм да реша да нямам деца никога,защото аз съм такава;
2.решавам все пак да имам деца,но в случая знам от началото още,че ще съм ненормална,истерична майка,лоша и гадна...
Който отговори с:"Върви на психолог"-не върви Naughty-получавам 300лв заплата-нямам и за детето и за психолог Wink
Не съм спала повече от 4 часа на нощ от раждането и като гледам още по-зле ме очаква,защото нямаме нито един зъб.в момента тя е в едно състояние,подобно като описаното-реве постоянно,дори да си играем,да я гушкам,все нещо не е наред,да я целувам и милвам,пак нещо не е наред.Изпадала съм в нервни кризи,викала съм на детето,после съм плакала от яд,че съм викнала и от това за 9 месеца от толкова нерви си докарах гастрит-не мога да ям нормално,болки и т.н.Няма да описвам още много ситуации....но в името на детето правих много компромиси с нервите си,които преди не можех дори да направя-предполагам и авторката е нещо такова.Това не ни прави лоши майки,точно защото се притесняваме за всичко свързано с детето ни и щом е потърсила съвет тук и си е изляла душата,значи че и пука.А за "идеалните "майки имам едни думи-ама не са за тук-водя се все още за "културна". Laughing
И накрая аз лично очаквам отговори на зададената ми анкета по-отгоре.Интересно ми е просто.... Rolling EyesИ който продължава да повтаря:"ама как така го е държала да реве 5 часа"-ми четете бе-има вече изписани незнам колко страници-жената се е уточнила в последствие.То най-лесното е да нападаш,не да разбереш някого-пък и в тези форуми май това е главното забавление за някои.
Особено който отиде в "Дом и семейство"аз мога да съм пътеводител за "най-забавните"теми,въпреки,че аз лично съм влизала в проблема на пишещият...
затова и аз съм искала да пусна някой въпрос,но като знам какво"разбиране"да очаквам-не братче. Naughty

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 21:01 от афродита

# 110
  • Сливен
  • Мнения: 197
И аз съм имала моменти когато Гого реве и съм била на границата на нервната криза.Ако съм сама с него слагам го на земята изсипвам му коша с играчките и излизам за 3-4 мин. на терасата да глътна въздух.А когато сме с тати,оставям ги и слизам до магазина дори само за едни пръчки.Честно действа ми доста успокоително на моменти

# 111
  • Мнения: 3 161

Като ти гледам само аватара, маце, се чудя какво правиш тук... Стегни се малко, оправи си тона, с който влизаш в темата и уж поставяш въпрос, а реално се заяждаш, и тогава, аконаистина те вълнува мнението ни и търсиш отговор, може и да получиш...

# 112
  • Мнения: 814

Като ти гледам само аватара, маце, се чудя какво правиш тук... Стегни се малко, оправи си тона, с който влизаш в темата и уж поставяш въпрос, а реално се заяждаш, и тогава, аконаистина те вълнува мнението ни и търсиш отговор, може и да получиш...

Защо за аватара сега  Laughing? Какво му е? Аз като съм Бира в момента Simple Smile да не съм деградирала ... ooooh! Тия картинки нали за това ги има Simple Smile

# 113
ето още едно прекрасно утро за нас .Малкият се събуди отново в 5 часа , съответно и ние двамата с баща му станахме, направих му попарка на детето хапна си , изака си се в гърнето , играхме си и започна да прилягва навсякъде , съответно му се доспа.Е, сложих го , още си "мрънка" в леглото , а ние съответно двамата ще си се блещим на копмютрите, защото вече си направихме сутрешното кафе, така ще ни е весело до понеделник че сега са почивни дни и яслата не работи.Може би ние ще трябва да си лягаме когато той заспи вечер  Grinning.Ако има такива ранобудници като нас може да се присъедините към сутрешния блок.

# 114
  • Мнения: 9 905
bbunny, това, което описваш, не звучи зле. И аз често си ставам в 5.30, въпреки че детето спи. Но в последния ти постинг аз проблем не виждам. Да, начинът е да си лягате рано.

# 115
  • Мнения: 953
Освен да се научиш да спиш докато детето е на ясла не виждам да се промени положението в близките месеци.

# 116
  • София
  • Мнения: 14 756
ето още едно прекрасно утро за нас .Малкият се събуди отново в 5 часа , съответно и ние двамата с баща му станахме, направих му попарка на детето хапна си , изака си се в гърнето , играхме си и започна да прилягва навсякъде , съответно му се доспа.Е, сложих го , още си "мрънка" в леглото , а ние съответно двамата ще си се блещим на копмютрите, защото вече си направихме сутрешното кафе, така ще ни е весело до понеделник че сега са почивни дни и яслата не работи.Може би ние ще трябва да си лягаме когато той заспи вечер  Grinning.Ако има такива ранобудници като нас може да се присъедините към сутрешния блок.
Честит ви празник!Полегнете си после и това е. Весели почивни дни!  bouquet

# 117
  • Варна
  • Мнения: 1 522
ето още едно прекрасно утро за нас .Малкият се събуди отново в 5 часа , съответно и ние двамата с баща му станахме, направих му попарка на детето хапна си , изака си се в гърнето , играхме си и започна да прилягва навсякъде , съответно му се доспа.Е, сложих го , още си "мрънка" в леглото , а ние съответно двамата ще си се блещим на копмютрите, защото вече си направихме сутрешното кафе, така ще ни е весело до понеделник че сега са почивни дни и яслата не работи.Може би ние ще трябва да си лягаме когато той заспи вечер  Grinning.Ако има такива ранобудници като нас може да се присъедините към сутрешния блок.
Добре дошла в клуба   bouquet Шегичка, макар, че сигурно не ти е до шеги в момента. Дъщеря ми е на 1 година и от както съм я родила не съм ставала по-късно от 4-5 часа. Имаше един период в който ставахме в 2-3 часа през нощта, но не за да се храни, а тогава просто ни започваше деня  Crazy Как се справям с това- ами опитвам се максимално да я изморя през деня, когато е будна, вечерната разходка е предимно пеша из целият център, което означава около 2-3 часа ходене преди да си легне, после топло мляко и нани. Това последното дава ефект, от едно известно време започна да се буди към 6-7 часа, не всяка сутрин, но си е напредък. И не на последно място-лягам си в 10 ч заедно с нея, опитвам се през деня да си почина когато тя спи (14-16 ч) Иначе напълно съм наясно с тръшканиците, с рева, с това че иска сама да маже храната по себе си вместо да ме остави да я нахраня за 10 минути и т.н, но си мисля, че това са просто екстрите на майчинството и се опитвам да бъда, както се казва, над тези неща. Позволявам някой работи, други се опитвам да забраня, когато испадне в истерия за нещо, което не и давам порсто пускам пердето, научих се да изключвам за известно време, давам играчки, отвличам вниманието към нещо друго до колкото мога и така. Знам, че това са неща, които не работят еднакво при всяко дете, но това е положението, ще ги обичаме и ще се грижим за тях колкото и както можем и ще се опитваме между другото да им дадем най-доброто. УСПЕХ   bouquet

# 118
  • София
  • Мнения: 622
Весело изкарване на почивните дни и от нас  Hug

# 119
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Тук много приятно хармонично.....  Wink Дано почивните дни са ви повече почивни!

Общи условия

Активация на акаунт