Имате ли такива деца?

  • 6 682
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 035
Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене, защото не го взех от леглото, до 10 часа.
Само да кажа,че като се оправи пунктоацията в изречението и смисъла става коренно различен,излиза,че понеже не го е взела веднага в 5,детето е пишяло после до 10ч Peace
Но иначе май е най-добре да поизлезнеш някъде за една вечер,за да се успокоиш и разнообразиш малко и докато спи го погледай малко и ще видиш колко е прекрасно ТВОЕТО дете,макар и опърничаво.По това време много деца карат "бебешки пубертет",порови се и прочети за това-ше ти е от полза Hug

# 16
  • Мнения: 2 978
..........карат "бебешки пубертет",порови се и прочети за това-ше ти е от полза Hug[/color]

Мдаа, после идват кризите на 2 годишните, ината на 3 годишните Crazy и ако нямаш сили не те мисля.

Успех!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Бъни, ако правилно съм разбрала детето е седяло в кревата си 5 часа и е ревало newsm78 Ми и аз бих се изнервила. Толкова ли е трудно да го пуснеш в стаята с една камара играчки или да го курдисаш пред телевизора /колкото и да е вредно/ и да си доспите?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 035
..........карат "бебешки пубертет",порови се и прочети за това-ше ти е от полза Hug[/color]

Мдаа, после идват кризите на 2 годишните, ината на 3 годишните Crazy и ако нямаш сили не те мисля.

Успех!  bouquet
А после се дразнят,че ги даваш на градина,след това ги тормозят в училище,а накрая се изтипосват и тийнейджъри-пубертети и става опасно JoyУлу,какво ни чака,а? Whistling Mr. Green Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 417
На малката като и никнеха зъбите и беше страшно нервна и не спеше изобщо,само плачеше.Тогава нашата лекарка ни изписа "chamomilla vulgaris",това е хомеопатичен лекарствен продукт.Давах и го два дена,но нямаше никакъв ефект.Доста си изнервена,но аз лично мисля,че щом цяла седмица е на ясла може и от това да се изнервя,защото не те вижда по цял ден.Защо не пробвате да отидете някъде на разходка или да си играеш няколко часа само с него.Той отскоро ли ходи на ясла?
Най важното е да се успокоиш,аз също не си доспивам,но какво да се прави това е да си майка!

# 20
  • Мнения: 1 735
bbunny, колкото повече гушкаш и милваш едно дете, толкова по-самостоятелно ще стане като порастне + всяко нежно докосване развива интелекта му.
Детенцето ти си наваксва липсата ви от детската градина. Явно има изострена нужда от вас, от вниманието ви и ако не реагирате адекватно ще го отчуждите от себе си, превръщайки го в поредния социопат с незаинтересовани родители. Нали не искаш детето ти да расте нещастно, лишен от любов? Слушай повече майчинския си инстинкт(ако имаш такъв, защото има майки, които са лишени от това чудо) и всичко ще бъде наред.
Прочети статиите в библиотеките за Привързаното родителство (Attachment Parenting), препоръчвам ти горещо "Изкуството да бъдеш родител" на Ф. Додсън. В тази книга са разгледани точно случаи като твоя, разказва се за бебешките кризи, пубертети, как да се справяме с тях и т.н. Ще я намериш във всяка книжарница.
Действай, и не забравяй, че детенцето ти е човек и то с изключително нежна душа, която още не е опорочена от гадния свят в който живеем. Нали не искаш ти като родител да бъдеш човекът, който ще го нарани най-много? За тия неща се работи отрано. Те вече всичко разбират, колкото и да не ти се вярва. Усещат състояния и чувства много по-добре от нас, които сме притъпили тези си усещания с времето.
Не се отчайвай или ядосвай, че те нападат някои майчета. И на мен в първия момент ми се искаше да те нападна, но после се замислих, че ти всъщност щом търсиш решение, значи си добра майка и значи няма как да не се справите с проблема. Сигурна съм, че ще се справите!
Успех ви желая и пишете как вървят нещата.  Hug

П.П: Не си и помисляй за лекарства!!! ТИ си му лекарството!   bouquet

П.П.П: ... и нацункай бебчето едно хубаво, че то друго не заслужава...  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 494
От целият пост най- много ме ядоса това, че 5 часа са оставили детето да реве.

Така че, знам какво е....Знам какво е да ти иде да си тръгнеш буквално от дома си и да зарежеш всичко.
Но!!! НИКОГА не съм я оставяла да реве, да не я гушкам, че съм я приспивала на ръце и на нощ съм ставала по 100 пъти да я завивам-отвивам Crazy

Та, това са нашите деца....искаме не искаме те са наши и ще си ги търпим и обичаме!  bouquet

 Peace
Подкрепям напълно, всеки е минал през това, или почти всеки!!!

Тази седмица да ти кажа имах само 1 нощ, когато съм спала, защото Йони беше с Температура, през другите дни едва издържах на работа, но вечер пак будувам и т.н. еееее, гадно е, но това е положението. Днес ще се наспя, това е .... И се моля на Господ това да са ни проблемите, че какви болести има и какви майки, дето не са се наспивали никога (болести и какво ли не ooooh! Praynig)
Е , моля те....................

Давай любов на детенцето, гушкай го - това е най-важното!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 622
Аз имам син на почти 9 месеца, много е енергичен, рано се научи да пълзи и сега обикаля цялата къща,изправя се, помита всичко около себе си, изисква цялото ми внимание, с него ходя до тоалетна, че иначе става лошо. Изисква цялото ми внимание и постоянно иска разнообразие, защото започва да мрънка, не мога да изляза от стаята, през деня спи два пъти за по половин час, сутрин става рано и е пак готов за действие. Трудно ми е, гледам го сама, а и мъжът ми не е свикнал да помага с домакинството и всичко мен чака.  Разбирам те,с две думи.
От опит мога да те посъветвам да измисляш нови и нови занимания, игри, играчки, нещо което да го залиса, когато се разкиселее. Може би в яслата е свикнал на по- напрегнато и разнообразено ежедневие и вкъщи пращи от енергия и търси къде да я излее.
 От предишни постинги се вижда, че сами си го гледате, а сега и второ правите (успех   bouquet )
В никакъв случай не прибягвайте до медикаменти, може би ако просто го поизморите с игра ще се успокои.
А за наспиването- лягай си по-рано, няма как да накараш такова малко дете да се съобрази с вашия режим, обратното трябва да е.

# 23
  • Мнения: 1 735

А за наспиването- лягай си по-рано, няма как да накараш такова малко дете да се съобрази с вашия режим, обратното трябва да е.


Мислех да напиша и това, но съм забравила.
Елито, прочела си ми мислите.   bouquet

# 24
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не е хубаво това,което пишеш Rolling Eyes,има начини да се успокои все пак това е ТВОЕТО СЛЪНЧИЦЕ и точно ти знаеш най-добре от какво има нужда и как да му намериш занимание,за да не се изнервяш излишно. PeaceТаткото не може ли да те отменя единия почивен ден,а ти да поспиш,на другия ден обратното и през това време детето няма да се чуства само и единият ще отпочине Hug

# 25
  • Мнения: 911
bbunny,

бебето ми е на 3 месеца само, така че не мога да ти дам мнение от личен опит, но ми направи страшно неприятно впечатление тона в темата ти.
И това да си оставиш детето 5 ЧАСА да плаче, а ти невъзмутимо, предолагам, да си доспиваш.
Не знам.
Тежко му на това дете.

# 26
  • Мнения: 6 029
5 часа ли го остави да реве??? дано си объркала. то и аз съм зла на моменти, ама повече от 5-10 мин. рев не мога да изтърпя.

# 27
  • Мнения: 911
Чуденка ми е едно нещо.
Ти поради как забременя - случайно, планирано, многоочаквано. Малко се съмнявам, че детето ти е било дългоочаквано. За такива жени детето е божи дар, съкровище.
За теб със сигурност не е.

# 28
  • Мнения: 9 903
не я съдете така. Всяко дете е различно, всяка майка също. Аз също не съм склонна да разнасям бебе/дете навсякъде и да му угаждам непрекъснато. Нито да го завивам дори и два пъти нощем. Може да е съкровище и божи дар, и пак да реве като магаре за нещо, дето и то не е сигурно какво е.
Сигурна съм, че не става дума за 5 часа рев, защото не биха могли да спят през това време - също предполагам, че е липса на две запетайки, които променят смисъла. Точно както е казала бубчето15.
Но медикаменти - твърдо не! Променете режима,  вземете го да спи при вас цяла нощ, никаква грубост, никакви караници и т.н.

обаче - допълвам, понеже видях твой стар постинг - че не ходиш на работа, докато той е на ясла - всъщност нямаш основателна причина да недоволстваш.

# 29
  • Мнения: 502
Влязох, за да прочета как се справяте с подобна ситуация, а вместо това някакви вездесъщи майки четат морал и размахват пръст...
Момичета, като ви чета някои от вас си мисля, че това не е форум за взаимопомощ, а нещо като другарски съд! Има ли смисъл да се търси помощ тук ако ще се нахвъряте така върху някой изпаднал в нервно състояние?! Или може би някои "съвършени" майки си мислят, че като размахат пръст помагат на някого?! Особено ме изуми въпроса на една форумка как се било получило бебето на питащата... Просто нямам думи!!

Общи условия

Активация на акаунт