ЩАСТЛИВИ ЛИ СТЕ!?

  • 6 054
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
Да щастлива съм,където е моето семейство,независимо къде се намирама в Бг или Норге,стига да сме заедно!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Брей, че въпрос? То хубаво си сетила да питаш , ами сега да помисля....

Ако иска човек да бъде  щастлив от него зависи да бъде или не!
Всеки прави своя собствен избор как ще се чувства - без оглед  на обстоятелствата, несвършените домакински задачки, държавата, града или селцето в което живее. Именно силата на човек е в това и в трудни моменти да запази положителното си настроение, задължително условие за щастието.

Истинското щастие  е споделеното щастие и когато имаш с кого да споделиш всичко което имаш и чувстваш, то тогава си ИСТИНСКИ щастлив.
За себе си аз съм избрала да бъда щастлива!
Да се радвам на малкото ми съкровище, да имам подкрепата на семейството и да сме всички живи и здрави, пък много важно прането, неизмитите съдове, разхвърляните играчки.
Всичко това е второстепенно и не трябва да помрачава мислите ни и възприятието ни за света.
 Hug


 

# 17
  • Мнения: 3 880
Щастлива съм да, понякога повече, понякога по-малко Wink но и аз не мисля, че това има връзка с чужбината.....
Обаче и мен ме човърка въпросът... наистина ли мислиш, че ако беше създала семейството си в БГ нямаше да ти се налага да приготвяш вечеря, да переш или гладиш?  Wink Или имаш предвид, че ако си си в БГ, семейството ти ще живее при някои от родителите (както се практикува там все още доста често)  и бабата ще поеми тези ангажименти, а ти ще ходиш безгрижно на пикник или кафе Laughing Тогава може, но  такава "безгрижност", мен лично,  със сигурност не би ме направила щастлива Wink

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 15:39 от Biba Sparrow

# 18
  • Мнения: 1 294
Не съм нито по 6таслива нито по не6тастна от преди. Не мисля, 4е изоб6то по някакъв на4ин това състояние има отно6ение с това къде живее 4овек. 6тастието според мен е състояние на духа в много кратки моменти, които оба4е бързо отминават. После остава едно умерено задоволство.

Не, аз не съм 6тастлива постоянно. Просто рядко съм не6тастна.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 16:42 от palachinka

# 19
  • Мнения: 3 521
Щастлива съм.
Прането, простирането, готвенето, менструационните болки обаче подозирам ще ме преследват цял живот. Laughing

# 20
  • Мнения: 1 559
Да. Щастлива съм, животът ми е спокоен, живея с най-любимите си същества, това ми стига.

И аз така Wink

# 21
  • Мнения: 402
Защо трябва да измерваме щастието си с носталгията? Нормално е, дори е хубаво да ни "спохожда" носталгия, това означава че не сме забравили корените си, детството си и всички онези хубави неща, които са изиграли роля в изграждането ни като личности. Колкото до обикновените неща свързани с ежедневието ни на работещи майки, умората и пр., мисля че са същите, независимо къде живеем. Не съм сигурна, че ако си бях в България би ми оставало много време за кафенета, с две малки деца и пълна работна седмица.
Щом хората, които обичам са щастливи, и аз съм щастлива.
Носталията ще си остане, аз съм българка.

# 22
  • Мнения: 875
и аз съм от щастливите.  Mr. Green
домакинската работа навсякъде си я има. все пак съм тук по собствено желание и то именно, защото се чувствам по-добре.

# 23
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз пък ако бях в Кипър щях да си ходя до Бг за пикик  много често Mr. Green. Помисли си как ще се чувстваш на другия край на земята ... И всеки пикник да ти идва с $1000 отгоре на човек, доста соленко  Simple Smile ...

# 24
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Благодаря на всички които продължават да се включват в темата!!! Peace
Ще ви споделя и нещо друго.......
!!!!В България не съм си ходила откакто съм тук !!!!т.е. 10 години..... Embarassed
Децата ми вече определено започват да проявяват интерес към страната от която идвам,
а пък аз се опасявам как ще се чувстват и те, и аз, пък и съпруга ми след едно такова посещение---- Thinking
 newsm78
Дали Ще продължа да съм щастлива както сега или ще ме натегне една носталгия............

# 25
  • Мнения: 2 907
Кати, преди повече от година отворих тема за щастието. Темата ми нямаше особен успех, накрая някои започнаха да се дразнят с мен, че съм отваряла много философски теми, които никой не интересуват. Една госпожа от форума ще каже, че съм "псевдоелитарна". Тъй вярно.
За да не ставаме псевдоелитарни от тогава аз си трайкам (веднъж рекох за донорството да попитам и пак стана въргал...).

Щастието е това, което вероятно никога няма да имаме. Защото в момента, в който го получим искаме още повече щастие.

Или щастието е с нас винаги. Само трябва да си отворим очите и сърцето за него.

Безкрайна тема за кръгла маса и чаша червено вино.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
Кати, преди повече от година отворих тема за щастието. Темата ми нямаше особен успех, накрая някои започнаха да се дразнят с мен, че съм отваряла много философски теми, които никой не интересуват. Една госпожа от форума ще каже, че съм "псевдоелитарна". Тъй вярно.
За да не ставаме псевдоелитарни от тогава аз си трайкам (веднъж рекох за донорството да попитам и пак стана въргал...).

Щастието е това, което вероятно никога няма да имаме. Защото в момента, в който го получим искаме още повече щастие.

Или щастието е с нас винаги. Само трябва да си отворим очите и сърцето за него.

Безкрайна тема за кръгла маса и чаша червено вино.

mystic,  Що си трайш? Thinking
То форума е човек да сподели,да попита, да се ориентира накъде го вее или вече го е отвял вятъра.
Затова има под форуми  и доволно количество теми.
Ако на някой не му допада или смята темата за прекалено философска и се налага да се напрегне и да помисли, то да не я чете.
Като каналите по ТВ.  Laughing Като не ти харесва не гледаш!

Всички се предполага, че сме разумни големи хора и спазваме етиката и морала в постовете и мненията си.Така, че...

Разсъждавайте момичета! В спора се ражда и истината и се намират много отговори на въпроси, които не знаеш на кого да зададеш!
 

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Зачетох се в темата, и то предствете си в работно време!
Човек е щастлив, когато се научи да цени, това което има, да се радва на мига , да се наслаждава на всички онези обикновени и необикновени неща, които му се случват всеки ден и това съвсем не е свързано с мястото , където живееш. Вярно , аз за себе си преди години реших, че не мога да се преборя с носталгията и останах в БГ , но повярвайте ми - и аз бързам да простра прането , все се чудя какво да приготвя за вечеря след като се прибирам късно след пълен работен ден, и все по-малко време ми остава за децата ми и съпруга . Но съм щастлива, че хората около мен ме обичат, радвам се на успехите на едното си дете и лудориите на другото, намирам понякога време за кафе с приятелки и всеки ден благодаря на съдбата си , че ме има!

# 28
  • Мнения: 58
Дали съм щастлива? Ами, мисля ,че аз все го търся пустото му щастие и а ха съм го намерила и пак съм в търсене Laughing!Ако сме щастливи във всеки момент, то тогава какво ще правим или търсим? ThinkingПросто ще ни е много скучно,според мен.А дали твоето щастие е щастие за мен?Не мисля!!
Е,всички си обичаме семействата и децата, и им се радваме,но аз все си се чудя дали само до това опира личнотощастие?!И пак не мисля,че е баш така!
Лично за себе си ще кажа ,че съм си намерила занимания,хобита,които не вклучват нито един член от семейството ми и през този 1-2 часа на ден се чувствам прекрасно,зареждам се с положителна енергия за целия ден. И все пак всичко това няма нищо общо с факта ,че живея в чужбина.
 6 , наистина се учудвам,че не си си била 10 Год. в БГ.Сигурно си имаш някаква сериозна причина за това,но не ти ли се струва,че може би тук се крие проблема ти? 

# 29
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Абе Кати, замазваме положението  Grinning, хобита, работа, шопинг, но винаги ще те тегли натам ... Ама иди си бе жена, даже и да не ти мине носталгията ( има такава възможност  Simple Smile), ще видиш познатите неща, ще идеш на пикник на някое зелено място, спомени ще ви останат ... Ще им хареса на децата, на моя много му харесва при баба, на края на месеца пак поемаме натам  newsm44 ...

Общи условия

Активация на акаунт