Бихте ли облекли бебето си с дрешки втора употреба?

  • 19 195
  • 462
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Нямам никакъв проблем в това отношение.Освен това мъжът ми,който си има своите странности,смята,че е на късмет Sunglasses

# 16
  • Мнения: 4 156
И ни дават и ние даваме. Не виждам проблем. Ако дрехата ми хареса и е като нова ще я сложа.

# 17
  • Мнения: 2 257
Не. Нито себе си, нито детето си бих облякла с такива дрехи. Неприятно ми е да знам, че са носени и използвани по какъвто и да е повод. Не обичам и да предлагам мои неща на хората, освен ако е за нуждаещи се, където отиват доста наши почти нови облекла. (дарения, семейства с ниски доходи и т.н.)

# 18
  • Мнения: 1 173
Ами да! Аз като гледам по магазините как се въргалят дрехите,как всеки купувач оставя пръсти,пък и съм била в шивашки фирми  - падат по земята,платовете седят в едни мръсни складове,всеки ги опипва,разглежда дали е станал модела...и т.н.
Като си купя нещо винаги го изпирам,било то за детето,бебето или за по-големи.
Така че колкото трябва да ме е гнус от първата употреба,толково трябва да ме е гнус и от втората  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 224
Това с гнусенето от чужди дрешки си е май нашенска черта...Аз също живея в чужбина и тук това си е ама съвсем нормално! Аз носих бременните дрехи на 3 приятелки, сина ми получава непрекъснато дрешки от приятели (в началото бебенцата растат толкова бързо, че някои неща се обличат само по един-два пъти), после като поотрасна - някое пуловерче омаляло без време, панталонки окъсели, якенца които са се разминали със сезона си - всеки има купища такива неща, много запазени и хубави, какво лошо да се ползват? Аз също пращам с кашони в БГ на приятелки, на племенника, даже някои си ми ги връщат за втори-трети тур.
Но от магазин втора употреба не бих купила. Все пак е по-друго като познаваш човека от когото ги взимаш.

# 20
  • София
  • Мнения: 167
Да! Но, естествено, зависи от дрехите и от човека който ми ги е дал. Давали са ми практически неупотребявани дрешки, знаете, че често се случва да не стигнеш до обличане на някои и просто си остават нови. Давали са ми и употребявани и много запазени. Давали са ми и такива, които с малко угризения просто съм изхвърляла... Rolling Eyes И аз давам от нашите дрешки, но само такива, които са облечени един-два пъти и са в изряден вид или изобщо не са обличани. Мисля си, че не бих купила от магазин втора употреба, просто защото не зная кой може да ги е носил.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 07:21 от Дебелата Берта

# 21
  • Мнения: 953
Да, носи дрехите на племенницата нямам притеснения.

# 22
  • Мнения: 271
Ползвам някои запазени дрешки от племенницата ми и това не ме притеснява, но от други хора не.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не.Давали са ми и продължават да ми дават.Вземам ги,за да не ги обидя,но ги прибирам.Знам,че са чистички,изпрани,изгладени,но..Всъщност колкото аз бих облякла чужда дреха... smile3506

същото и при мен

# 24
  • Мнения: 1 081
Не съм купувала, но Мартин носи дрешки от племенника ми-най-вече якенца и други връхни дрешки. Аз също раздавам, не мисля, че е проблем. Ако се наложи да избирам поради ограничени финансови възможности, не бих се замислила да вляза във 2ра употреба, за сметка на толкова много други неща, от които има нужда детето. Не дрехите са най-важното, все пак. За обувките обаче съм категорична-купувам само нови, че и се тръшкам за скъпи...

# 25
  • Мнения: 4 555
Все пак с бебешките дрехи не е същото като с дрехите на възрастни. Първо, бебетата обикновено имат прекалено  много дрехи и някои не успява да ги облекат и един път, а други не повече от 2-3 пъти. Така че е много силно казано "2-ра употреба".

# 26
  • Мнения: X
Да, разбира се. Подариха ми толкова хубави дрешки от племенника ми, както и от племенницата на любимия. Ами, те са толкова сладки и запазени и са от близки хора. 

Това с гнусенето от втората употреба е малко българска черта, сакън някой да не ни помисли нещо за бедни или, че нямаме финансови възможности.

# 27
  • София
  • Мнения: 622
Да, бих. Досега не съм го правила и няма и да се случи, защото измежду познатите ни ние сме първите с бебе, така че ние ще сме от даващите  Laughing. Иначе не бих имала нищо против, като гледам в нашия гардероб колко дрешки не са обличани и колко само по веднъж  ooooh!

# 28
  • Мнения: 253
Не, не бих. Само, ако нямам финансова възможност да му купувам нови, тогава бих му сложила носени.

# 29
  • Мнения: 324
За първото ми бебе, държах всичко да е ново.
С годините се пречупих - сега няма проблем да облека носена, запазена дрешка, най-вече от роднини и приятели.

Общи условия

Активация на акаунт