Бременни чужбински мами - 14

  • 12 521
  • 291
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 638
Честито бебче на heureuse! Да е жив и здрав юнакът!!!

smile3525

А на всички мерси за пожеланията и да ви кажа, че днес ходихме на първи преглед и вече и двете бебочки за наддали по над 1 кг!!! Ура!!!

Момичета, блазе ви за прибраните кореми. Моят е още като на Бобченка в 9-ти месец  Sad Но като се има предвид колко си беше останал голям и след раждането и това си е постижение, дано се прибере лека-полека...

Звездичка, разпали ми любопитството с тези рекордни мерки, за които все се говори. Вземи ги повтори, че нещо не можах да ги открия  Simple Smile

# 211
  • Мнения: 1 072
Сара , тя и зълва ми казва като теб да ги менкаме .
Тя вече 4 момчета има от пробване за момиче .
До някъде се успокоявам , но това е то живота не мога нищо да направя по въпроса .
Е, ние се каним повече да не опитваме. А и аз да ти кажа, вече и не искам момиче. Три еднакви, да си правят всичко заедно, също е много хубаво. Представи си ги тия твойте, като пораснат, заедно всички женски работи да си говорят и правят. Аз пък мойте ги виждам заедно на ски, море и т.н. Да не говорим, че е и по-практично. Абе, има си и преимущества! Само да са здрави!

# 212
  • Мнения: 2 804
Мисля , че си много права !:peace:
И аз не мисля да пробваме за друго , три не е малко като бройка .
Живи и здрави да са да пораснат !
Лека нощ , че едвам си държа очите отворени от умора .

# 213
  • Мнения: 7 914
fata morgana
 хаха  Joy
  родихме се 4580 и с 59 см( ама колко  е в действителност не се знае.. според мен около 56 см)

# 214
  • Мнения: 3 388
По въпроса за мерките  Wink
Ние днес се теглихме- наддали сме 200 г за 1 седмица, така почти достигнахме /липсват ни 50 грама/ теглото си от раждането! Педиатърката каза да следя да наддава по около 150 грама на седмица. Аз съм чела, че кърмените бебета в началото наддават повече и после се нормализира растежа и наддаването. При вас как е мами, по колко наддават вашите бебоци? Педиатрите ви какво казват за качените грамчета ежеседмично? Ние сме на кърмене на поискване.

# 215
  • Мнения: 3 478
Леле, Звездичке, наистина голям се родил твоичкият, особено на дължина ( не бях чувала чак толкоз).

Даниелче, мъжо ти съкрушен ли е? Знам че се надяваше на момченце горкият. Аз щях да бъда във възторг с 3 момичета.

# 216
  • Мнения: 3 478
Сонитке, чак сега ти видях писанието. Моята наддаваше по 400 грама на месец в първите няколко месеца. Не се шашкай ако не качва толкова колкото педката очаква. То верно момченцата по-добре го дават в килата и едва ли ще имате такъв проблем. То моята че си вървеше бавно, така беше, но не е болка за умиране. Тук поне не го видяха проблемно.

# 217
  • Мнения: 1 199
Благодаря ви много за пожеланията момичета! Ние с малкия Габи сме добре. Храним се на поискване, днес гледам е през около 2 часа. За пръв път гледам бебе без режим, по-трудно е но определено е по-добре за бебето. Дано само си установи режим малко по-късно. За раждането- това беше най-трудното от трите ми раждания. Започна като нормално, отказах епидурала, но когато започна "изгонването" с напъванията, бебето не си завъртя главичката на определено място и нямаше шанс да излезе само. След два часа интензивно напъване взеха решение за спешно секцио. Тук съм много благодарна на мъжа ми, защото това решение дойде след негово настояване - той каза на сестрата която водеше напъванията че съм на края насилите и я пита какви са опциите. Това стана повод тя да отиде веднага при наблюдаващата ме лекарка - специализантка по гинекология, тя пък като дойде и видя отиде при дежурния специалист по гинекология, който веднага реши за секциото. Моята болница е университетска и тук организацията е такава - лекарите специализанти поемат по-леките случаи, а при усложнения работата се поема от специалистите по гинекология. Само че моята специализантка не беше сметнала за необходимо дотогава да му каже че има проблем с мен и ако мъжът ми не се беше намесил щяха да ме оставят по-дълго да се мъча. Иначе след това всичко мина страхотно, възстановявам се много бързо, въпреки че бях оперирана изобщо не съм се делила от бебето си, закърмих го още в първия час след операцията и изобщо си бях една съвсем пълноценна майка. По-късно ще ви пусна и снимки на бебето Heart Eyes

# 218
  • NL
  • Мнения: 520
heureuse всичко е добре,когато свършва добре .Леко възстановяване на теб и няма как да не поздравим и оправният татко thumbsup.
Аз пак съм станала в ранни зори,ей отвисях се тези седмици пред компютъра.Днес по-късно сме на преглед да видим как вървят нещата.
Лек ден на всички.

# 219
  • Мнения: 7 914
Sonita
ами ние си добавяме по килце всеки месец до сега и по 3 см Crazy


missZ
да де ама със сигурност не е бил толкова понеже на първото мерене пак беше 59 см и от там насетне си добавя по 3 см.. така , че е невъзможно да не е пораснал първия месец  Thinking

heureuse

важното е , че всичко е минало.. сега остава само възстановяването Hug

Milika
още малко остава- как си? Hug

# 220
  • Мнения: 1 854
Хай и от мен Wink
Влизам да преброя новите бебета Mr. Green
heurseuse, браво на половинката.  bouquet
За теглото и дали е наддала още официялно незнаем.В понеделник сме на консултация.
В4ера ходих на лекар и ми предписа Дактарин за болното зьрно.От 2 намазвания и ве4е сьм по добре.Трябвало е мн.по рано запо4на с това гел4е, ама и аз понасям на болка пьк и сьм твьрдоглава.Купих вазелина на Медела, но за жалост на мен не ми помогна(явно мн.кьсно сьм го запо4нала).
Моята девойка в4ера беше оставена за 12минути да се нареве и оттогава до днес си имам агьнце вкьщи, вместо дявол4е.Спи си кротко или ако е будна си стои в леглото.Хубаво са казали хората, 4е вьзпитанието още от люлката се запо4ва.Понеже баба и и татито и все я дондуркат и гушкат, детито свикна, дори и на крехка вьзраст и ни побьрка.Днес оба4е за пьври пьт обядвахме като хората с майка ми...зна4и има ефект.Отделно смених капките за колики с хомеопати4ните на VSM Cinababy и това явно допьлнително ни облек4и.

Мами, вие винаги ли гушкате бебетата си като пла4ат?Приспивате ли се дундуркайки ги и разхождащи се из стаята?
До каква вьзраст не се разглезват бебетата, ако се взимат при всяко пла4ене и зов за гушкане?


Лек и сльн4ев ден  bouquet

# 221
  • Мнения: 7 914
Оранжево небето
имате късмет с бебка - Ерик сме го оставяли да плаче....ама успех не сме имали Rolling Eyes
чувала съм, че е добре бебчетата да се хушкат до годинка, но си мисл, че е индивидуално Peace

# 222
  • Мнения: 3 478
И аз знам, че до годинката уж не можело да се разглезят, та до тогава се гушахме нон стоп. Сега тези не ми минават Naughty в повечето случаи ( щото повечето са от инат).

# 223
  • Мнения: 3 638
Звездичка, машалла !!! Те мерките на твоя бебок наистина рекордни. Виж, аз те бия по общо тегло  Mr. Green, но за сметка на това не ми се мисли за раждането, дано е минало леко за теб с толкова голямо бебе!

Небенце и моята тактика още от началото беше такава, иначе с 2 бебета няма оправия. И досега като се случи ден да ги поносим повече на ръце и им идват "капризните колики", както се шегува мъжът ми  Simple Smile Но общо взето и аз забелязвам, че като си постоят в леглото, без никой да тича да ги гушка следващия път си седят кротки и си заспиват. Разбира се, не ги оставям да плачат дълго, но понякога само си мрънкат малко след ядене и после си заспиват... Иначе ние ходихме на консултация този понеделник и ми каза да съм ги почиствала между краката (нали беше питала веднъж) И на мен ми бяха казали, че не трябвало, ама то било за първите 2 седмици, след това било хубаво да се почистват. Аз и без това си ги чистех лека-полека, защото като се наакат целите се омазваха.  Crazy

# 224
  • Мнения: 4 717
здравейте Hug

момичета не е ли рано да почвате с фитнеса за коремите? моя гинеколог ми каза, че първите 6 седмици трябва много да се пазя от смъкване на матката и затова дори тежко не се вдига, независимо от вида раждане #Crazy

Оранжевке, може би малката е разбрала, че няма да и мине номера с реването, но ти гарантирам че пак ще се пробва hahaha

heurseuse - хубаво е, че вече сте си у дома и се гушкате с Габи, важното е че сега сте добре, а за болката и страданията вярвам са си стрували Hug

Общи условия

Активация на акаунт