Ползвахте ли интериорен дизайнер за новото си жилище?

  • 29 620
  • 338
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 039
мисля, че с цени от провинцията се включих само аз, и то без да споменавам цифри, но това не е меродавно. Нямам идея колегите ми тук на какви цени работят? Платежеспособността на варненските клиенти, не се отличава от тези в София. В това съм абсолютно сигурна. Едни от последните ми клиенти са софийска фирма, но не съм ги "цакала" по тарифите в София.

а с риск да обидя някого, разбира се, че ел частта е много по-лесна. Тази част аз винаги изготвям сама, и се изпълнява по мои чертежи и инструкции.


KRIVONDELA, аз не разбрах отговора ти на темата какъв е?

# 76
  • Мнения: 461
Ползвам услугите и консултациите на всякакви специалисти, но аз преценявам окончателно как ще изглежда едно жилище в завършен вид.

# 77
  • Мнения: 2 161
Аз бих наела архитект,който да ми помогне с обзавеждането.Наскоро при оглед на жилище в скъпа кооперация се сблъсках с дизайнер-жена,която аз лично не бих пуснала в дома си и пералното помещение да ми подреди.И в този ред на мисли,въпреки,че не си падам много по похвалите,ако бях срещнала Малена две години по-рано,щях да я помоля да ми помогне със съвети и с удоволствие щях да си платя.Защото въпреки,че знам какво искам,мисля,че съм допуснала някои грешки и ме е яд.Освен това Малена не харесва ярки кухни и гипсокартонени тавани. Аз също.Комплименти,Малена.Някой беше направил разлика между архитект и дизайнер.За мен лично такава разлика не съществува,ако човек си разбира от работата.

# 78
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729

а с риск да обидя някого, разбира се, че ел частта е много по-лесна. Тази част аз винаги изготвям сама, и се изпълнява по мои чертежи и инструкции.

Вероятно и сама си я изчисляваш! На никого не подценявам труда  ! Затова има и различни специалисти! Това, че си подреждаш контактите и осв.тела, не значи , че си изпълняваш сама проекта по ел.частта, но това е тема на друг разговор!
 Мисля, че" всяка жаба трябва да си знае гьола" и най-вече да не се вземаме много насериозно , като уникални и незаменими специалисти!!Във всеки случай от лоша архитектура едва ли има някой пострадал/освен естетически/, но от "ток и вода" бол! Животът го показва!
Не искам да влизам повече в този безмислен спор-кои са  по-велики инженери -архитекти, стр.конструктори , електро, ОВ и ВК и т.н. ...Просто , защото от когато се правят проекти , от тогава го има и този спор!! Peace

# 79
  • Мнения: 1 417
Ако някой ден мъжа ми се съгласи да си купиме къща със сигурност ще се доверя на специалист Wink
За съжаление работата ни често е свързана с безумни решения от страна на архитектите с които трябва някак си да се съобразяваме, от вчера насам 2бр. Mr. Green
Радвам се, че има и такива като Маленна, но това май не само се учи, ти явно си го носиш в себе си Wink
А какъв тип сгради проектираш? В сайта видях едно заведение, което е много креативно, поздравления!
 

# 80
  • Мнения: 6 039
dianivo, aз не споря, а споделям личен опит

и да променя и усъвършенствам ел частта на един апартамент, няма нищо общо с изчисленията на Ел частта на една сграда. Това са съвсем различни проекти. Ел проектантите правят проектите си върху идейни или работни арх. чертежи, които са в най-много М 1:50
а интериорните проекти са в пъти по-подробни в Мащаб 1:20 и детайли в 1:10. Така, че заложената Ел част по проект на сградата никога не е достатъчна и задължително се преработва от арх. или дизайнера, както искате го наричайте, че много дълго стана  Wink

Благодаря на останалите за милите думи. Истината е, че 90% от популярността ми тук се дължи на снимките на детето ми и повечето симпатии са заради нея. Това ми е ясно. Някои други неща, които съм показвала са между другото.

# 81
  • Мнения: 23 138
Цитат
author=dianivo link=topic=219770.msg4875797#msg4875797 date=1188971225]


Не искам да влизам повече в този безмислен спор-кои са  по-велики инженери -архитекти, стр.конструктори , електро, ОВ и ВК и т.н. ...Просто , защото от когато се правят проекти , от тогава го има и този спор!! Peace
Tук такъв спор няма,аз като ми се развали нещо по ел.инсталацията викам ел.теьник,не дизайнера на жилището ми. Wink...Ставаше въпрос за цени за проектиране.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 11:33 от ДесиХ2

# 82
  • Мнения: 8 999
Ама защо всяка тема, която съдържа въпрос, най-накрая се изражда в грозен скандал?
По темата - не съм ползвала, защото не мога да си го позволя - нито хонорара, нито закупуването на изцяло нова мебелировка. Иначе със сигурност бих потърсила съвет от специалист.

# 83
  • Мнения: 6 039
ти защо толкова се опасяваш, че аз съм се взела на сериозно, хайде стига толкова
въпросната персона ме следи навсякъде, ако ще да се разпиша и в кърмаческия като майка, която не е кърмила нито ден.

нито се изживявам като архитектурно Гуру, нито като каквото и да е. Тя ми лепна етикет на сноб и гледам да не я "разочаровам"

мен пък ми писна, да слушам как архитектите са виновни за всичко или как само те обират парсата. Ами кой за каквото е учил. Все пак хляба на останалите инженери е в ръцете на архитектите. Това е положението.

Ти нали проявяваш търпимост и уважение, аз многократно съм доказала, че не съм от най-търпимите и лицемерните. Така, че не искай от мен, аз да го правя.
В никакъв случай не държа да се харесвам на всички, за разлика от тия в графа "помирители" и "мирни глави"

# 84
  • Мнения: 23 138
Когато някой се е нагърбил с ролята на архитектурно Гуру .....
Е чак пък Гуру... Thinking Маленна,като човек,който е по-навътре в нещата ,винаги е давала мнение и е споделяла опит,баз да се налага,както го правим всички ние.Разликата е,че тя е професионалист и явно това дразния някои хора,които си вярват,че са в час,а хал-хабер си нямат от тази работа и освен това не умеят да толерират чуждото мнение.Да не говорим,че половината форум я търси за идеи и съвет-сигурно има защо ,и на никого не е отказала.На това казвам аз толярантност-да изказваш мнение,без да се налагаш,да приемаш чуждото,дори и да не си съгласен с него.

# 85
  • Мнения: 90
Е, като те следи , да не ти е отхапала парче? Може пък да прихване нещо!
И понеже хлябът на останалите инженери е в ръцете на архитектите, дай да им целуваме  зад.......те всеки ден!!А в интерес на истината ми е все тая дали си се взела насериозно!!
Животът сам ще покаже на кого  къде му е мястото!!
Лично аз съм си намерила моето място и не мисля, че тук трябва да търся признание  и величаене от околните!!
И като не държиш да се харесваш на всички, защо се дразниш от различно мислещите от тебе?
В края на крайщата не сме в двореца на Кралицата , където трябва да пеем венцехвални песни и и дитирамби!Който се изживява като публична личност, трябва да приема това с плюсовете и минусите!!!Негов е проблемът, ако не може и го дразни!!!

Темата ми е изключително интересна и полезна, но не виждам тук място за злобни изказвания и заяждания. Така, че според мен ако нямате какво да кажете или не сте  компетентни по темата, по-добре не пишете.   

А конкретно в момента ми предстои цялостен ремонт на апартамент и ако имам възможност бих ползвала  дизайнер, относно обзавеждането, защото имам отделни идеи, но постоянно си ги променям като видя нещо и трудно стигам до крайно решение.  newsm78  #Crazy  Иначе ми направиха проект за банята, а сега очаквам и за кухнята, но ми се иска да имам поглед за тоталната визия на жилището ми, а не така поотделно.

# 86
  • Мнения: 6 039
аз продължавам по темата...

Hazel, много често и при мен стои този проблем. Ето сега правя нещо за себе си и това сигурно е най-трудния ми проект. Но едно нещо мога да ти предложа.
Избери си нещо - стол, лампа, каквото и да е, което страшно ти харесва и си сигурна, че на всяка цена трябва да го имаш в апартамента. Тръгни от там и нещата ще се наредят.

за моето жилище знаех 3 неща
1. лъскава бяла кухня
2. стъклена черна врата  до тавана
3. черна стена

тези пунктове ме водеха напред

сега например съм си избрала много интересен фурнир за вратите и едни дивани. След това съобразявам останалите неща с тях.

# 87
  • Мнения: 90
аз продължавам по темата...

Hazel, много често и при мен стои този проблем. Ето сега правя нещо за себе си и това сигурно е най-трудния ми проект. Но едно нещо мога да ти предложа.
Избери си нещо - стол, лампа, каквото и да е, което страшно ти харесва и си сигурна, че на всяка цена трябва да го имаш в апартамента. Тръгни от там и нещата ще се наредят.

за моето жилище знаех 3 неща
1. лъскава бяла кухня
2. стъклена черна врата  до тавана
3. черна стена

тези пунктове ме водеха напред

сега например съм си избрала много интересен фурнир за вратите и едни дивани. След това съобразявам останалите неща с тях.



Мерси за идеите! Май така и ще направя, защото в началото  знаех само, че искам червена баня,но да не са гланцирани плочките и  засега това е единственото помещение, което е решено окончателно как ще изглежда.

# 88
  • Мнения: 23 138
И аз искам да тръгна от кухнята,като най-масивната мебел в пространството,но се затруднявам от избора на цвят.Малко извън темата,но дайте идеи:
1.-да е от естествен светъл фурбир
2.естествен тъмен фурнир
3.съчетание м/у фурнир и лакиран МДФ,или само лак...
Хареса ми много тъмно зебрано,но мъж ми не одобрява-много тъмно било.И тъпча ли тъпча на едно място. Confused

# 89
  • Мнения: 6 039
зарежи го това зебрано.  Grinning Правих таква кухня преди да родя, направих си спалнята такава, вече искам да я сменям. Има вече ужасно интересни фурнири на пазара. Ако ти показа, това което съм избрала за вратите - ще се влюбиш.

Общи условия

Активация на акаунт