Плащане на раждането

  • 8 363
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз също живот и здраве ще раждам през Март и ако е тук в България-сигурно ще бъда в Токуда.

 За плащането на лекари мнението ми е малко по-различно.Да на лекарите това им е работата,но когато раждането става в работното им време-след като вие искате точно определен лекар,то той се ангажира с вас и ще дойде и в 12 вечерта да раждате.Вас ако ви викат извън работно време,не искате ли допълнително заплащане.

# 16
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте аз съм от Априлките, но темата ме интересува много.

Искам да питам доволни ли сте от Токуда, ако някоя от вас ходи там, защото аз работя с лекари от Токуда само че кардиохирурзи и ми е любопитно как стои въпроса в гинекология.

Аз ходя другаде за сега, но от доста хора чувам много добри неща за Токуда и затова се интересувам.

Иначе и аз съм на мнение че ако има възможност човек е по-добре да си плати на частно, поне да знае къде и за какво ще му отидат парите, а не под масата и после недай боже ако се случи нещо нищо не можеш да докажеш.........поне като си плащаш легално можеш да имаш претенции за обслужването, а като е на черно....... SadОххххх много е скапано положение в нашата мила страна.....Sad

# 17
  • Мнения: 219
Наскоро майка ми ми каза за нейна колежка която раждала в Майчин дом със избор на лекар,внесли 500лв,после той си поискал още 900лв ShockedТарифите в държавните май се изравняват със частните,но не и условията им.Аз ще раждам живот и здраве във Вита и там е 1700лв и ще си ги дам с кеф,поне знам защо ги давам.

# 18
  • София
  • Мнения: 289
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
аз съм доволна от Токуда,ходя при д-р Колева,но още преди тя да отиде в тази болница.
 А за частните клиники-за мен не е от голямо значение дали се държат мило с мен и дали е супер лукс.Важно е лекарите да са добри и да има добри неантолози.За това бих родила в Токуда или в МД.

# 20
  • София
  • Мнения: 289
Аз също не държа на лукса, но определено предпочитам милото и възпитано отношение, пред крясъците на касапина в поликлиниката до нас. Защото там лекарите са такива и просто, втори път тази грешка да отида там няма да я направя, да не говорим че същия този касапин преди 3 години ми обърка лечението от което си изпатих бая и сега съм доста по-взискателна към отношението и професионализма на лекарите.
А за Токуда нищо лошо не казвам, не съм ходила там и нищо немога да кажа, затова те питах, защото не си първата която казва че е много доволна от тях и че с удоволствие би родила там.Simple Smile

# 21
  • Мнения: 565
Ако ще се дават пари наистина е най - добре в частна клиника. Аз съм от Бургас иза съжаление тук няма такава. Няма и ВИП стаи и въобще в това отношение града е доста изостанал. В крайна сметка реших да изтърпя тези 2-3 дни в мизерната ни болница и ако ще плащам на някой това ще е след раждането. Много исках да родя на частно където ще ми обърнат  и необходимото внимание, но не можах да си представя пътуването преди и след това до Варна или Сливен, където ходят бургаските майки. В последно време има доста момичета, които раждат тук без да плащат и без уговорки, което много ме радва.
А за тарифите това, което знам е за Варна - 450 - нормално раждане и към 800 - секцио! Това ми се виждат нормални цени, но тези от по 1000-1800 лв -  #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз раждах в Св. Лазар и съм много доволна. Предпочетох частна клиника, от вариант да се лутам за лекар и да падне едно пазарена за пари с докторите. Така цената си е обявена, условията са добри, отношението перфектно.

# 23
  • Мнения: 153
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

Ето това са цените, които са публикувани на сайта на Вита (http://www.vita.bg/ceni_klinika.php?k=1:

Нормално раждане на здравноосигурена пациентка -1300 лв.
Цезарово раждане на здравноосигурена пациентка -1700 лв

# 24
  • София
  • Мнения: 289
Много ти благодаря сега ще ги разгледам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 25
  • Мнения: 219
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

Ами може и 1800 да е ,да не съм доразбрала,иначе и аз съм при Илиева и съм страшно доволна от нея. Hug Hug Hug
Ще раждам секцио по желание при нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 289
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile

# 27
  • Мнения: 219
И аз така чух че изгодно излизали,но за мен просто няма смисъл,защото живот и здраве края на ноември ще го вадим пък аз съм при нея от месец и реших,че няма смисъл.За теб като гледам коя седмица си, по може да ти свърши работа Simple Smile

# 28
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Къде беше на консултация във Варна, къде са тези екстри Grinning?
  При ли4ния ми лекар и при аг-докторка сьвсем редовно без да познавам някого или те мен.

# 29
  • София
  • Мнения: 289
И аз така чух че изгодно излизали,но за мен просто няма смисъл,защото живот и здраве края на ноември ще го вадим пък аз съм при нея от месец и реших,че няма смисъл.За теб като гледам коя седмица си, по може да ти свърши работа Simple Smile

Е да при теб наистина е близо раждането, аз определено ще се насоча на там Simple Smile
Ама много трудно се записват часове при д-р Илиева Sad

Общи условия

Активация на акаунт