От колко месеца в проходилка?

  • 19 425
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 150
Около 7-8 м., проходи на година и 1-2м.

След проходилката децата ходят на пръсти и се клатушкат като патета.
Не съм съгласна! NaughtyМоят син го сложих на 7 мес. в проходилка и никога не е ходил на пръсти.Проходи на 11 мес.

И моя не е ходил на пръсти или да се е клатушкал. Виждала съм деца, прохождали с колани да ходят така  Peace

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
От 7-8 някъде май  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 183
Аз лично не мисля да използвам проходилка  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
След проходилката децата ходят на пръсти и се клатушкат като патета.
Не съм съгласна! NaughtyМоят син го сложих на 7 мес. в проходилка и никога не е ходил на пръсти.Проходи на 11 мес.

Мнения и случаи всякакви, моят син го сложих на 8 месеца, проходи на 1г и 2 м. и стъпваше на пръсти. Много се бях притеснила, затова съм се зарекла НИКОГА пак такива "джаджи" ако имам друго (живот и здраве!) Naughty
Ако можеш, си я спести! Peace

# 19
  • Мнения: 27 524
Със сигурност след 6 навършени. Аз някъде след 7-ми го сложих.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
След консултация с педиатър и ортопед и аз реших да не слагам сина ми в проходилка.
Педиатърката ми каза,че евентуално мога да го слагам в нея след като се научи да стъпва на цяло стъпало и реално е почти проходил.

# 21
  • Мнения: 1 715
И двамат от 6-7 месец,а проходиха на 10 месеца

# 22
  • Мнения: 503
Малкия много се кефи в проходилката! Сложих го в 8м и също не е ходил на пръсти Wink

# 23
  • Мнения: 222
Има много противоречиви мнения относно ползването на проходилка.Аз лично съм "ЗА" Peace .А от кога може да го слагаш,според мен си зависи много от самото дете.Има по-жилави и "стегнати" деца,а също и "по-мекушави".Така беше при мен,каката я сложих на проходилка към края на 6мес. и на 8,5 проходи,малкия на 8мес.,проходи преди 2 седмици-на 1год.2мес..Но щом бебчо стои сам стабилно,мисля,че няма никакъв проблем да е на проходилка(това поне е мнението на нашия педиатър),разбира се в началото за по 5-10мин .

# 24
  • Мнения: 3 695
Няма да я слагам в проходилка по съвет на ортопед и по мое и на таткото мнение, че трябва да проходи по естествен път, а не да си натоварва крачетата преди да е готова за това.  Peace

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 15:37 от tini-mini

# 25
Аз лично не мисля да използвам проходилка  Peace
И аз така! Peace

# 26
  • Мнения: 2 908
Не мисля да купувам проходилка въобще.Частната педиатърка ме пита като ходихме дали я слагам-аз казах:"не,не смятам да я слагам въобще" и тя се плясна по крака и се смя-вика:"Евала бе-една майка само да ми каже накрая че няма да ползва-Браво!!!"Каза,че така е по-добре-без проходилка и по-правилно.Аз чак се учудих,че съм единствена дето съм и казала така newsm78...та сега обмислям въпроса на века:"Аз ли съм най-умната или най-глупавата"?
Ходим за ръчички и като гледам скоро ще се научим и сами да ходим-така,че ...евала.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз я сложих в 7 месец  bouquet

# 28
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
След 7-мия го сложих. Peace

Общи условия

Активация на акаунт